Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csalódtam a legjobbnak hitt...

Moncsy333 kérdése:

Csalódtam a legjobbnak hitt barátnőmben.. Hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy elég összetett kérdéssel fordulnék Hozzátok.

Az a helyzet, hogy eléggé csalódtam a legjobbnak hitt barátnőmben, és zavar, hogy sehogy sem tudom ezt lezárni magamban.


A dolog ott kezdődik, hogy tulajdonképpen már több, mint 10 éve ismerjük egymást, és úgy éreztem, hogy a kapcsolatunk az idők folyamán egyre csak erősebb és erősebb lett. Korábban rengeteg közös dologban vettünk részt, hasonló gondolkodásúak vagyunk, programszervezésben és megvalósításban szerintem szuper párost alkotunk. Mindent meg tudtunk beszélni egymással, ha kellett, akár az éjszaka közepén is számíthattunk a másikra. Ott volt az esküvőmön, és később Édesanyám halála után is rengeteget segített.


Aztán terhes lettem és minden megváltozott.. Az elején még voltak próbálkozások, továbbra is meghallgattuk a egymást és igyekeztünk programokat szervezni, de a Kislányom születése után a barátnőm egyre kevesebbszer ért rá beszélgetni vagy találkozni, és amikor mégis, akkor már valahogy nem találtuk meg úgy a közös hangot, mint korábban. A dolgot nehezíti, hogy míg nekem megmaradt a jó munkahelyem és a kapcsolatom a kollégákkal, emellett pedig a Kislányommal és a Férjemmel egy komplett, saját családom lett.. addig Neki állandó problémák voltak a munkahelyén, nem volt párkapcsolata és a családjával is egyre rosszabb volt a viszonya, akikkel még mindig egy fedél alatt kell laknia, a covid miatti bezártság és félelem pedig erre még rátett egy lapáttal, ami miatt a barátnőm végül depresszióssá vált.

És bár számtalaszor próbáltuk átérezni és megérteni egymás helyzetét, és a különbözőségek mellett is kitartottunk a barátságunkban, eljött az a pont, ami végleg betett a kapcsolatunknak.

Minden nehézség ellenére ugyanis igyekeztem pozitívan tekinteni a jövőre és bíztam abban, hogy a barátságunk túlvészeli ezt az időszakot is, és jeleztem számára, hogy a legjobb barátnőmként (sőt, szinte testvéremként) tekintek rá és felkértem, hogy legyen a Kislányom keresztanyja. Ezzel akartam tudatosítani Felé, hogy igenis hiszek bennünk és minden ellenére úgy érzem, hogy Ő az az ember az életemben, akit egész életemben magam mellett tudnék és akire még a gyermekemet is rábíznám. Ő viszont egy az egyben visszautasította a felkérést, majd egyik napról a másikra hónapokra eltűnt az életemből. Nem válaszolt a leveleimre és a telefonhívásaimra és egyszerűen semmilyen módon nem tudtam vele megbeszélni a gondokat és nem kaptam kielégítő választ a kérdéseimre. Amit mondott, az csupán annyi volt, hogy félreismertem őt, és hogy ő számomra sokkal fontosabb, mint én az ő számára. Ő képtelen felelőséget vállalni az életében, és ez "vallomás" és a felkérés teljes mértékben elfogadhatatlan neki, amit ő nem kért és nem is akart soha.

Majd pár hónap múlva sikerült mégis összehoznunk egy személyes találkozást, ahol szintén nem sok kérdésemre kaptam választ, ő mégis úgy érezte, hogy minden a legnagyobb rendben van köztünk és úgy tett, mint ha az előtte lévő hónapok meg sem történtek volna. Én viszont jeleztem felé, hogy bennem elég nagy törést okozott a dolog, de legfőképpen az, hogy nem tudtuk megbeszélni a problémáinkat és így jogosan félhetek attól, hogy vajon mikor tűnik el az életemből újra egyik napról a másikra. Ő erre annyit mondott, hogy megérti a félelmeimet, de más dologra megint nem reagált. Ezek után még próbáltunk beszélgetni párszor általános dolgokról, de engem annyira bánt ez az egész történés, valamint az azóta tapasztalt hűvössége és nemtörődömsége, hogy időt és távolságot kértem tőle, hogy ha másképp nem, akkor megbeszélés nélkül le tudjam zárni magamban a történteket.

De ami a legjobban zavar, hogy mindenezek ellenére egyszerűen nem tudok pontot tenni az ügyre és legfőképpen, nem tudom őt kiverni a fejemből. Olyannyira, hogy mióta ez az egész elkezdődött (a felkérés, az utána való eltűnése és a próbálkozásaink a megbeszélésre), egyszerűen MINDEN NAP gondolok rá. És ennek már lassan 1 éve!!!

Ráadásul úgy érzem, hogy olyannyira csalódtam benne, ami kihat a többi kapcsolatomra is. Vannak ugyanis más barátaim is rajta kívül, mégis olyan nehezen tudok már a többiekben is megbízni, illetve úgy érzem, hogy nincs senki, akivel úgy tudnám megbeszélni a dolgokat az életemben, ahogy annak idején vele sikerült. Állandóan attól rettegek, hogy mások mikor sokallnak be tőlem vagy épp tűnnek el egyik napról a másikra, ahogy ő tette és inkább nem is akarom szorosabbra fűzni a kapcsolatomat senkivel.

Pedig tudom, érzem, hogy szükségem lenne rá, hogy legyen valaki, akivel úgy és annyit beszélhetek a problémáimról, ahogy annak idején vele. Hogy legyen valaki, akiben megbízhatok, ahogy annak idején benne. Hogy legyen valaki, akivel kölcsönösen számíthatunk egymásra és azt mondhatjuk, "jóban - rosszban" kitartunk egymás mellett. De nagyon nehéz ezek után megbíznom a kapcsolataimban vagy éppen magamban. Mert azt érzem, hogy az orromnál fogva vezettek és hogy nem vettem (vagy nem akartam) időben észrevenni a jeleket, amik talán másnak már sokkal egyértelműbbek lettek volna.

És azt is tudom, hogy le kéne szarnom az egészet és továbblépni, de mégis talán az zavar a legjobban, hogy képtelen vagyok erre. Úgy érzem, hogy már az egész életemet behálózza az ezen való gondolkodás és hogy nem tudok úgy koncentrálni vagy fókuszálni az életem más területeire. Pedig itt van a csodálatos 14 hónapos Kislányom és a Férjemmel épp a tesót tervezzük. És hiába jutottam már túl az életemben számtalan megpróbáltatáson és nehézségen - köztük az Édesanyám elvesztésén 13 nappal az esküvők után -, valahogy ezt most minden eddiginél nagyobb küzdelemnek élem meg, pedig nem kellene így lennie. És attól is félek, hogy ez a belső viszály az egyik fő oka a sikertelenségnek a tesóprojektet illetően is. De ezt már lehet, hogy csak a csalódottság mondatja belőlem, nem tudom..


Mindezek alapján elgondolkodtam azon, hogy esetleg szakemberhez kellene fordulnom, de ezt megelőzendő, még azért szeretnék mindent bevetni a siker érdekében saját erőből, már ha lehetséges.


Szóval a kérdésem az lenne, hogy szerintetek "normális" ezt az egész szituációt ilyen nehéznek megélni, lévén, hogy 30 évesen az ember nem igazán talált már "új" legjobb barátnőt... és a dolgot nehezíti, hogy akivel eddig meg tudtam beszélni a problémáimat, most pont vele nem tudom, hiszen róla kellene beszélnem.. valaki mással..?

Vagy ez már túlságosan kihat a mindennapjaimra és esetleg az életem fontosabb dolgaira is, és mindenképpen komolyabb megoldásra lenne szükségem?

Végül pedig - bármi is a válasz az előző kérdésre -, milyen megoldási vagy feldolgozási módokat tudnék alkalmazni akár saját erőből, akár külső segítséggel?


Köszi mindenkinek a segítő szándékot!


30/L



2022. márc. 7. 03:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen és ez is nagyon jellemző hogy mindig ugorj neki mikor úgy kívànja:D

Szàmtalanszor volt ilyen nàlunk is és màr a pàrom is mondta hogy ugràltatva vagyok mint egy pincsi kutya.Nem örült neki.

Én nem kapcsoltam akkor még mert elvakított a baràtsàg de ràjöttem hogy igaza volt és részleteket hogy milyen szívessségeket megtettem még nem is tudta csak amit felületesen làtott azt mondta:D

Előfordult hogy ő épp nem ért rà de én mindig megértettem és nem is firtattam.De ha én nem értem rà vagy nem volt kedvem ugrani akkor volt kis "fejmosàs" olyan értelemben hogy befűzött végül sokszor hogy menjek és vele foglalkozzak.

2022. márc. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Aj nekem is volt ilyen. Nem értette meg, hogy nem szeretek telefonálni állandóan, meg nincs kedvem, vagy erőm állandóan találkozni, meg ilyenek. Eleinte nagyon kedveltem, de utána jöttek ezek az ömlengések, mint amit te adsz elő itt a kérdésedben. Utálom az ilyen érzelmi zsarolós barátságokat, meg a sértődős embereket. Nem köcsögségből, nem vagyok olyan, hogy eldobjam a barátaimat, de amikor valaki így viselkedik az egyszerűen egy + teher számomra. Ezért van viszonylag kevés lány barátom. Amúgy szerintem nem te tehetsz róla teljesen, téged is megértelek. Neked azt kellene felfognod, hogy nem pendültök egy húron. Ő olyan, te ilyen. Én is introvertált vagyok, ezért nehezen viselem ha valaki ennyire nyomul, egy idő után gyomoridegem volt ha láttam, hogy hívott az a bizonyos lány.


A fiú barátom óvodás korom óta a barátom. Szomszédok vagyunk. Mégsem tapadunk egymáshoz. Számomra a barátok olyanok mint a csillagok, néha nem látom őket, de ott vannak. Fiúkkal sosincs ilyen, hogy jaj megsértődik amiért nem írok vissza csak másnap. Ilyenektől idegösszeroppanást tudok kapni. Kérlek hagyd őt békén, ne ostorozd magadat sem, és őt sem. Más mederben folyik az életetek.

2022. márc. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézd kivülállóként. Neked sikerült szert tenned egy "Férjre" és egy "Kislányra", szigorúan nagy betűkkel.

Neki kevésbé volt sikeres az élete, amit persze te is észrevettél, nyilván az ő fejében is megfordult, hogy neki kevésbé fényes a jövőképe.

Szülés után nem találtátok úgy a hangot. Nehezem hiszem, hogy ebben nem az játszott közre, hogy semmi másról nem voltál hajlandó beszélni, mint a Kislányról és esetleg még a Férjről, már csak emiatt a nagybetűzés miatt is simán el tudom képzelni, frissen szült nőkre meg amúgyis jellemző ez az attitűd.

Majd a problémát úgy akartad orvosolni hogy egy felelősséggel járó szerepet akartál a nyakába varrni a Kislánnyal kapcsolatban.

És még ezek után is úgy fogalmazol, hogy te csalódtál őbenne, és nem úgy, hogy ő csalódott tebenned, vagy hogy megszakadt a kapcsolat.


Feldolgozáshoz pszichológust javaslok, de kezdhetnéd azzal is, hogy belátod, a hibát te követted el.

2022. márc. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mivel hasonló válaszokat kaptam, igyekszem egyben válaszolni is.

Megértem azokat, akik a szavaimból azt veszik le, hogy csak nekem volt szükségem a barátnőmre és hogy ezért cserébe én semmit sem adtam neki.

Nyilván most az én szemszögemből látjátok a dolgokat, hiszen ezzel tudok szolgálni.

De az igazsághoz hozzátartozik, hogy még akkor is volt, hogy ő keresett többször a problémákkal, amikor már megszületett a Kislányom és saját bevallása szerint is örült, hogy mellette még volt időm rá is. Mondtam is Neki, hogy ez természetes, hiszen a barátság két irányú dolog.

De aztán sajnos úgy tűnik, hogy mégsem volt elegendő a segítségem számára, amit nagyon bánok, hiszen többször, több féleképpen is próbáltam megoldást találni arra, hogyan segíthetnék neki. Órákon át beszéltünk az ő családi és lelki problémáiról, felajánlottam, hogy bejuttatom az önéletrajzát a munkahelyemre vagy a Férjemére akár, ha nem akar nálunk dolgozni, ilyesmik. És ezzel nem rátelepedni akartam, hanem ugyanúgy, ahogy ő, én is igyekeztem a lehetőségeimhez mérten segíteni neki.

És tudom, hogy az életünk hatalmas fordulatot vett, amiben látszólag nekem minden jól alakult, neki viszont kevésbé. De mindig próbáltam biztosítani őt arról, hogy csak idő kérdése, és ő is rendben lesz majd, addig pedig próbáljuk ezt együtt átvészelni, ha lehetséges.

Azt viszont valóban nem ismertem fel, hogy számára a felkérésem pusztán teher volt és nem pedig a kapcsolatunk biztonságát erősítettem meg vele.

Ami miatt úgy érzem, hogy csalódtam benne, az pusztán az, hogy ezek után se szó se beszéd, eltűnt. Nem a döntését bírálom, hanem az utána való cselekedeteit és a szavait, amivel lerendezettnek érzett 10 év barátságot.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat, mert így látom, milyennek hat külső szemlélőként az egész és egyrészt tudok még információt adni a tisztánlátás érdekében, másrészt talán én is jobban át tudom gondolni a dolgokat.


Egyébként aki külső segítséget javasolt, annak van is ebben tapasztalata? Ajánlana név szerint valakit?

2022. márc. 7. 10:31
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad depressziós, amikor én voltam az én is eltűntem mindenki életéből, mert nem volt erőm fenttartani a kapcsolatokat.
2022. márc. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Sok apróságból tevődik össze az hogy betelik a pohár egy embernél.Hétköznapi példa:festés van a barátnődnél és te mégy neki mindig segíteni de mindig és ha nálad van festés akkor ő egyszer sem megy segíteni,kb old meg magad alapon van a dolog de közben lógj mindig a neten és vele beszélgess:D

Vagy még egy jó példa:mindig kísérd el bárhová is megy de ő téged nem olyan gyakran kísér el mert neki mindig akad más dolga olyankor vagy ha mégy hozzá vigyél ezt vigyél azt persze kifizeti de akkor is te legyél a málhás csacsi:D

Ha hív mindig vedd fel neki a telefont és szinte egésznap vele beszélgess ha épp valami miatt nem találkoztok.Ha ez nem valósul meg akkor hisztike van vagy épp leszrja mert másra telepedett rá :D Ha ő nem hív vissza vagy csak jóval később az nem baj mert neki dolga volt XD

Most így nagy vonalakban eszembe jutottak dolgok.Ha nálatok kérdező ilyen szintű önzés nem volt akkor az jó.

2022. márc. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
34%
"Férjem, Kislányom, Édesanyám" XDDDDDD
2022. márc. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!