Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tenyleg nem kene visszakernem...

Tenyleg nem kene visszakernem 5000forintot?

Figyelt kérdés

Egyetemen egy ismerosom kolcsonkert tolem 5000forintot

Nem szeretek kolcsonadni penzt de ismerem a helyzetet es szerettem volna neki segiteni:(

Mondta hogy visszaadja

Eltelt 2 het es megkerdeztem hogy mikor fogja visszaadni,es elkezdett velem ordibalni hogy egy normalis ember nem kerne vissza a penzet es mekkora egy bunko vagyok

Szerintetek tenyleg gaz volt tolem hogy visszakertem a penzemet? :/



2023. okt. 19. 10:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
De, nagyon is, hogy vissza kell adja! Ha ez nem történik meg legalább tudod, hogy jellemtelen ember, az ilyennel csak az a probléma, hogy másnak sem fogsz már ezek után soha kölcsön adni, akkor sem, ha az adott illetőnek tényleg szüksége van rá, és komolyan visszaadná, ami egyfelől jogos mert elveszted a bizalmad az emberekkel kapcsolatban. Arról nem is beszélve, hogy amellé, hogy lehúzós, még szabálysértő is, mivel ha továbbra sem adja vissza a TE pénzedet, az tulajdon elleni szabálysértés kategória, azonbelül is a csalás, mivel kölcsönkérést színlelve jutott hozzá az összeghez. Esetleg belengetheted, ha nem adja vissza x idő keretein belül feljelented, ha ez megtörténne se csinálna a rendőrség semmit sajnos, mert ez 5000 ft, nem 50000 amivel (talán) érdemben foglalkoznának, de legalább becsinálna egy kicsit ez a sügér.
2023. okt. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
97%

Jogosan követeled vissza.

Persze nem fogja visszafizetni, mert úgy tűnik tuskó. Mindig olyankor emlegesd fel, amikor nagyobb társaságban vagytok, hogy kellemetlen helyzetbe hozd. Akár valamelyik előadáson ahol ő is jelen van, is jelentkezhetsz hogy megkérdezd a tanárt, szerinte XY mikor fogja megadni az 5000 forintos tartozását neked - így kb 100 másik hallgató előtt. Addig nyomaszd ilyen terrorral, amik ki nem köhögi a nyomorult.

2023. okt. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
27%
Tanuld meg egy életre: soha, senkinek semmit nem adunk kölcsön, mert soha többé nem látod.
2023. okt. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
5000 ért meg is verik az embert némelyek én sem adok kölcsön ekkora pénzt.
2023. okt. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
88%

Bezzeg ha en nem adnek vissza 100 Ft-ot masnap a fold alatt lennék 3 méterrel

De az ilyen rohadekok mindig megusszák

2023. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 UlfOrmson ***** válasza:
100%
A kölcsönt vissza kell adni, hiszen, a nevében is benne van, hogy kölcsön kapta és nem örökbe.
2023. okt. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
96%

Tanulpenz volt ez neked enis jartam igy

Soha tobbe nem adtam penzt kolcson senkinek

2023. okt. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféleképpen vissza kell kérni!
2023. okt. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az elejèn rontottad el egy picit. Az elejèn visza kellett volna kèrdezni, rendben, viszaadod de mikor? Ès ha letelik akkor. Nálam ez úgy szokás, ha mehszűnik a problèma akkor adja visza, vagy ha nagyon ègető. Èn egyszer 90K kèrtem kölcsön, nem úgy jött ki a dolog, egyik hónapban 40 adtam, a másikban 50 et. Illetve egy nagyon jó barátom hajlèktalan lett, (dolgozott meg minden), talàlt egy albit, annak a kaukcióját kifizettem, ès megbeszèltük, hogy havi 40 el viszafizeti. De öszedsègèben jogos volt amit tettèl
2023. okt. 20. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
76%

1. Senkinek nem adunk kölcsönt!

2. Olyannak pláne nem adunk kölcsön, aki nem képes visszafizetni.

3. Barátoknak pláne nem adunk kölcsönt, mert nem akarjuk, hogy megromoljon a barátság.

4. Ha mégis kölcsönt adunk valakinek, akkor arról szerződést írunk, amiben pontosan benne van, hogy milyen határidővel fogja visszaadni és milyen késedelmi kamat jár érte neked, ha mégsem tartaná be a határidőt.

5. Örülj, hogy csak 5 ezer forintodba került ezt megtanulni és nem sokkal többe.

2023. okt. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!