Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha gonoszságra gonoszsággal...

Ha gonoszságra gonoszsággal válaszolok azon miért akadnak ki sokan?

Figyelt kérdés

A jó emberekkel mindig jól bánok, akik nem támadnak.

De ha támadnak akkor nagyon érzéktelen mód tudok válaszolni.

Mi ezzel a probléma?


ápr. 28. 19:08
 1/6 anonim válasza:
58%
Hogy pont ugyanolyanná válsz, amiért mást elítélsz.
ápr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
A bíróság is csak az arányos mértékű védekezést fogadja el. Ha a másik egy kicsit meglökött, nem lőheted le miatta, mert évekre lecsuknak - hogy megtanulhasd, mi az arányosság. A "nagyon érzéketlen" miatt akadnak ki rád...
ápr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden ember máshogy definiálja a gonoszságot ahogy a jó és a rossz embert is. Én például sok tekintetben nem vagyok egy erkölcsös ember de sosem bántanák senkit. Viszont amikor kellett zsigerből jött. Mindig az adott ember személyéhez és bűnéhez kell igazítani a büntetést. Az emberek külső szemmel nézve azért ítélik el mert azt hiszik hogyha ilyen konyha bölcsességeket írnak akkor jobbak lesznek vagy bármi más változik. Én ezzel ellentétben felveszem a kesztyűt és és ha kell bemocskolom a kezemet. Nem azért mert Jani gyereknek hiszem magam, csupán tisztában vagyok vele, hogy szavakkal nem lehet mindent megoldani. Viszont ez nem azt jelenti, hogy ütni vágni kell. Ki kell tapasztalni, hogyan kell lenullázni az ellenfeledet amihez csak legvégső esetben párosul fizikai erőszak. A vulgáris káromkodásra vagy sértegetésekre nem reagálok, hanem kivárom az alkalmas pillanatot, hogy pszichológialiag kikészítsem. Itt többnyire olyan olyan dolgok kihangúlyozására gondolok amiktől leblokkol és összetörik mint egy cserép váza. Ha ész nélkül káromkodsz és kiabálsz csak gyengének és infantilisnek fognak tartani.
ápr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3


Igen, nem vagyok pszicho. A rosszindulat, gonoszság nagyon ki tud akasztani. Szinte az egyedüli dolog ami ki tud hozni a sodromból.

ápr. 29. 09:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert ők nem tudják, hogy gonoszak. Vagy... te hiszed azt, hogy ők azok, nem te.
ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért akadsz ki a gonoszságra? Nos, ők is pont azért.
máj. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!