Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Adjak kölcsön pénzt a barátomn...

Adjak kölcsön pénzt a barátomnak? Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Egy barátom kinézett magának egy dolgot amit most meg szeretne venni. Nem olcsó dolog, és pár ezer forintja hiányzik belőle. Ma megkérdezte hogy nem-e tudnák neki pár ezret kölcsönadni. Nem mondta hogy pontosan mennyit. Bár pnzes ügyem még nem volt vele, de én megbízhatónak tartom. Ha valamit mégse tart be az azért van mert elfelejti vagy hasonlók. Ilyenkor ha emlékeztetve van akkor mindig megcsinál mindent amit ígért.

Viszont most én se állok valami túl jól anyagilag és nekem is bármikor jól jöhet a pénz. Most ebben a pillanatban nem kell semmire, de jelenleg elég kevés van. Alapvetően nagyon vallásos és megbízható, de nem vagyok teljesen biztos abban hogy jó ötlet, ugyanis mivel se állandó keresete se semmi garancia arra hogy időben vissza is kapom. Én megbízom benne, de nem szeretném hogy a tartozásra menjen rá a barátságunk.

Szerintetek mit csináljak?

15/F


2014. márc. 9. 18:11
 1/5 anonim válasza:
te ismered, te látod igazán a helyzetet, de ha esetleg úgy döntenél hogy nem szeretnél kölcsön adni csak mond meg neki hogy "bocsi haver, de most nem tudok adni..", ha a barátod akkor nem fog kiakadni
2014. márc. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így leírva jól hangzik ,ha nem nagy összegről van szó akkor egy próbát megér a dolog. Legalább kiderül milyen barát. De csak annyit adj amennyi nem fáj ,ha tanulópénzként elszáll.
2014. márc. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"ugyanis mivel se állandó keresete se semmi garancia arra hogy időben vissza is kapom."

Ne adj.

2014. márc. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

" nem szeretném hogy a tartozásra menjen rá a barátságunk. "


Az arra nem tud rámenni. Ha mégis, akkor nem az nem volt barátság!

Ez is lehet egy fajta mérce, ahol megtudhatod, ki az igazi barát.

Bár... pár ezer forintból ez nem szokott kiderülni.


Ami sokkal inkább bevett trükk, hogy valaki kölcsönkér párezer forintot, és pontosan precízen meg is adja.

Legközelebb nagyságrendekkel többet kér, és a múltkorira hivatkozik, hogy azt is megadta.

Viszont ha adsz neki, azt már nem fogja megadni.


Szóval arra akarok kilyukadni, hogy pár ezrest akár meg is ér, hogy kiderüljön, ilyen téren megbízható e.

Viszont a komolyabb összegekkel vigyázz, én már jártam pórul, tanulj az én hibámból!

2014. márc. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondd el ezt neki, amit nekünk leírtál. Hogy szívesen adnál, de te sem állsz túl jól. Igaz most nincs szükséged a pénzre, de nem tudod mikor fog kelleni. Hogy ő mit tanácsol.

Nekem volt eddig jó és rossz tapasztalatom is ez ügyben.

Volt olyan, aki a kölcsönadott pénzt letagadta. Volt olyan, akinek adtam, és fizetés után egyből hozzám jött, hogy megadja. Volt olyan is, akinek csak 2 ezret adtam. Már el is felejtettem, hogy kölcsönadtam neki, aztán pár napja hívott, hogy ne haragudjak, hogy eddig nem jelentkezett, de külföldön dolgozott, pár hét múlva jön haza és meg fogja adni a tartozását.

Talán azt kéne csinálnod, amit fentebb javasoltak. Hogy adsz neki kölcsön minimális összeget, aztán ha visszaadja, anélkül, hogy figyelmeztetnéd a tartozására, abból láthatod, hogy mennyire bízhatsz benne a jövőben.

2014. márc. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!