Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy barátkozzak úgy, hogy...

Hogy barátkozzak úgy, hogy mások lányosnak gondolnak (20F)?

Figyelt kérdés

Komoly probléma nálam egy kialakuló ismeretségnél, hogy 'bemutassam' magamat, a hobbijaimat, amiket szeretek a másik félnek.

Sok mindent szeretek, sok 'férfias' dolog érdekel, pl. barkácsolás, elektronikus eszközök, haditechnika, tankok, repülők. Emellett ugyanúgy sok 'lányos' dolog is érdekel: szeretek vásárolni, vagy csak akár nézelődni boltokban, szeretem a rózsaszínt, a lilát, a piros a kedvenc színem, szeretem a disney animációs filmeket, a Frozent eddig 4x néztem meg,romantikus filmeket is gyakran nézek.

A kinézetem, magasságom, súlyom átlagosnak mondható, normális hajam van, nem öltözködök kirívóan, ránézésre egy teljesen átlagos húszéves srác vagyok, és nem vagyok meleg.

Mégis pl. mikor egy ismerős érdeklődik, hogy mit csináltam a hétvégén, és azt mondom, hogy semmi különös, megnéztem a Szépség és a szörnyeteget, tök jó film volt, vagy azt, hogy egész szombaton vásároltam, ruhákat néztem, úgy néznek rám, mintha azt mondanám, hogy kismacskákat bántalmaztam, vagy hogy leugrottam egy melegbárba.

Amióta ezt a 'lányos' felemet nem mutatom meg másnak (bár nem értem, hogy miért lányos vagy b*zis, ha valaki szeret vásárolni stb.) azóta teljesen kijövök mindenki mással, pedig ugyanaz az ember vagyok, csak nem ismernek teljesen, és ez zavar.

Mit csináljak/változtassak, hogy az emberek ne legyenek elítélőek?


ui: Már írtam, de még egyszer leírom, teljesen átlagos vagyok, egyetemre járok, a megjelenésemben semmi nem utal arra, hogy 'lányos' dolgokat is szeretek. Olyan vagyok mint egy átlag srác, csak kicsit mások a hobbijaim.


2015. jan. 12. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű. Ne mondd senkinek se mit csinálsz. Én például szeretek hogy is mondjam.. beteg dolgokat nézni, vonat gázolásokat, ember halálát stb. de nem kürtölöm világgá, ki tudja mit gondolnának rólam. (Itt is csak azért írom le mert anonim oldal)


Ennél jobb tanácsot én nem tudok adni.

2015. jan. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, én is automatikusan furcsán néznék rád, bár talán úgy nőttem fel, hogy ezt belém égették.

Ha logikát nézzük, akkor nincs semmi baj veled.

Az a baj, hogy az emberek rossz következtetéseket vonnak le néha, de próbáld meg nem hibáztatni őket, hanem mutasd meg nekik, hogy ugyan olyan normális ember vagy mint a többi.

2015. jan. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szimpatikus vagy, hisz nagyon különleges és értékes embernek tűnsz. A kérdésedre a válaszom: Aki a hobbijaid miatt elfordul tőled, az nem is érdemli meg, hogy megismerkedjen veled. Vagyis, jobb, ha mar az első pillanatban kiderül; tehát szerintem, ne rejtsd véka alá. Bár, mindez sokakban fog ellenszenvet kiváltani, de biztosan lesz majd, akiket vonz.

Pl. Ha nekem momdahád, hogy szereted a roźsaszint, vagy a shoppingolást, én is furcsán néznék rád. De engem a furcsa vonz, igy ez nálam inkább pozitivum lenne, még ha maguk a hobbijaid nem is annyira kötnek le.


Remélem, megtalálod a baráti körödet, kik elfogadnak úgy, ahogy vagy!


22f

2015. jan. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsit OFF leszek, de nem igazán értem ezt a sok idétlen sztereotípiát.

Egy férfi miért ne szerethetne vásárolni, főzni, sütni, kötni, varrni, stb? Egy férfinek miért nem tetszhet a piros, rózsaszín, lila? A férfit miért csak műszaki dolgok érdekelhetik, miért kötelező, hogy rajongjon a fociért, miért kötelező szeretnie a sört, és miért csak akciófilmeket szabad, hogy szeressen? Egy férfi miért ne szerethetné az animációs filmeket, romantikus filmeket, a kézilabdát, műkorcsolyát, stb?

Ez a társadalomnak egy rémesen buta szterotípiája, hogy a lányoknak ezt kell szeretni, a fiúknak meg ezt. Belenevelik születésüktől fogva. A lányoknak mindenből a rózsaszínt, lilát meg pirosat veszik meg, a fiúknak meg a kéket és a zöldet. A lányoknak babát vesznek, játék konyhaszettet meg kisvarrógépet, a fiúknak meg autókat meg katonákat. Függetlenül attól, hogy valójában mi érdekelné őket. Sőt, még le is szidják, ha netán más felé mer kalandozni az érdeklődésük.

Na, szerintem ez a baj. Nem fog attól senki a farkak után vágyni, ha nem a kék, hanem a rózsaszín a kedvenc színe. Nem lesz attól meleg valaki, ha főzni, vagy kötni tanul. Sőt, a legtöbb meleg mereven elutasítja a "lányos" dolgokat.


Egyébként én azt mondom: nem kell mindent a másikak orrára kötni. Nekem is vannak olyan dolgaim, amiket csak pár nagyon jó barátom tud. Egész egyszerűen mert tudom, hogy a többség nem lenne képes nem hogy értékelni, de talán még elfogadni sem.

2015. jan. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!