Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok az olyan emberrő...

Mit gondoltok az olyan emberről aki 3 idegen nyelvet beszél felsőfokon? Gyakori az ilyen az ismeretségi körödben?

Figyelt kérdés
2015. júl. 18. 21:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem gyakori, de nem is szoktam ilyenen gondolkodni. A helyzet az, hogy a nyelvtudás szép dolog, de ha nem szimpatikus az illető, akkor nem foglalkozom vele.
2015. júl. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Az angol szinte mindenkinél, a plusz egy nyelv már ritkább (kivéve a kétanyanyelvűeknél), de a plusz két nyelv az angol után egész ritka. Talán ha 2-3-at tudok...
2015. júl. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2015. júl. 18. 22:07
 4/20 anonim ***** válasza:
2 emberről tudom biztosan.
2015. júl. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%

Környezetemben már az is csoda ha valaki a magyaron kívül tud +1 nyelvet normálisan beszélni, és nem makogni össze vissza.


mit gondolok az ilyen emberekről?


kbszottul irigylem őket!

2015. júl. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nyugati országokban 2-3 nyelven mindenki beszél, még egy autószerelő is. Mi magyarok tényleg eléggé le vagyunk maradva ilyen tekintetben.
2015. júl. 18. 22:20
 7/20 anonim ***** válasza:
Környezetemben néhányan magyarul sem tudnak rendesen sajnos, nemhogy még más nyelveken... felsőfokon meg nem is olyan könnyű megtanulni. Amit meg nem használ az ember hiába tanulja mert el is felejti, és ki használ egyszerre 3 nyelvet? Max akinek a munkájához kell. De nekem még az angol tanárom sem tud angolul, csak a nagyon alapokat.
2015. júl. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Most, hogy igazából "beszűkült" Európa és sokan vállalnak munkát külföldön, illetve költöznek ki véglegesen talán emelni fogja az idegen nyelvet tanulók számát, illetve jó motivációul szolgál. Nem vagytok túl idős, de 10 éve ez még nem volt ilyen, egyet értetek velem?
2015. júl. 18. 22:25
 9/20 anonim ***** válasza:

Én így vagyok (német, angol és spanyol), de ettől nem érzem, hogy több vagy más lennék, mint bárki más.

Egyszerűen csak nekem a nyelvek "tanulása" a hobbim. Azért teszem idézőjelbe, mert nem iskolában, tankönyvből tanulom, hanem magamtól, saját módszerrel, aminek a tényleges tanuláshoz köze sincs.

De nem is ez a lényeg, hanem hogy ez simán ugyanolyan hobbi, mint pl. II. világháborús írásokat tanulmányozni. Az az illető meg nyilván a háborúról tud jóval többet, mint az átlag.

És ez bármilyen érdeklődési körről elmondható.

Összesítve: tök jó dolognak tartom a nyelvtudást, és örülök, ha hasonszőrűekkel találkozom, de ez alapján nem ítélek senkit, se pro, se kontra.

2015. júl. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2015. júl. 18. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!