Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok az olyan emberrő...

Mit gondoltok az olyan emberről aki 3 idegen nyelvet beszél felsőfokon? Gyakori az ilyen az ismeretségi körödben?

Figyelt kérdés
2015. júl. 18. 21:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem gyakori a környezetemben. Ha nem nézi le a másikat, mert annak csak 1 van, és nem feltétlen egy IQ bajnok, akkor nincs gond.
2015. júl. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én semmire se gondolok, anyukám 3, én 4, tesóm 5 nyelvet beszél felső szinten, nálunk ez természetes, senkinek se akad ezen fenn a szemöldöke, mi ilyen nyelvérzékkel megáldott család vagyunk, szerintem genetika kérdése. Illetve mivel nyelvvel kapcsolatos dolgokat tanultunk ezért a baráti körünkben is sokan vannak ilyenek, akiket a suliban ismertünk meg.
2015. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Azért ez a genetika dolog csak nagyon kevés százalék. Gondolom ti sem 20 óra alatt tanultatok meg egy nyelvet felsőfokon, hanem mondjuk 1500 alatt. Bárki aki ennyit beletesz egy nyelvbe, jó eséllyel magáénak tudhatja azt a nyelvi szintet.
2015. júl. 19. 11:29
 14/20 anonim ***** válasza:
Annyiban igazad van, hogy nem gimiben tanultuk meg heti 2 órában, hanem sokat jártunk külön tanárhoz meg felnőtt fejjel is vágtunk bele új nyelvbe, anya 45 évesen tanulta meg a harmadikat felső szinten. Én most is tanulok egyet, meg tesóm is. Anya szerintem már nem fog, hamarosan nyugdíjba megy, nincs szüksége többre. De persze lehet hobbyból majd tanul valamit.
2015. júl. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Gratulálok nektek! Szép teljesítmény!
2015. júl. 19. 12:32
 16/20 anonim ***** válasza:
nálunk nagyon gyakori, de én nyelvb*zi bölcsész vagyok.
2015. júl. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kapásból csak egy ember jut eszembe aki két nyelven beszél anyanyelvi szinten.

Egy jóbarátom öccse.

Irigylem meg ilyenek,de 18 éves koráig nem igazán voltak barátai,barátnője...a Szülei kiny..lták a s...gét...viszont még mindig egy buborékban él.


Ez alapján tudok csak hozzászólni.


Van olyan akinek az egyik szülő külföldi,de ez természetes volt.

2015. júl. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 rézevőfiamór válasza:
A közvetlen rokonságomban is tíznél többen vannak.
2015. júl. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ez csak most tűnik nagy cuccnak, régen Magyarországon is teljesen hétköznapi volt hogy az ember tudott magyarul és németül, és ehhez hozzájött még átlag embereknél sokszor a szerb/horvát, cseh/szlovák és/vagy a román attól függően hogy hol élt, a műveltebbeknek meg + francia vagy latin. És az utóbbit leszámítva nem intézményben tanulták hanem az "utcán". Én imádom a nyelveket, 2 felsőm és egy közepem van és egyiket sem suliban tanultam. Egyszerűen érdekeltek a nyelvek, azzal vettem magam körbe (újság, tv, nyaralások stb) és magántanárhoz jártam beszélgetni. Erőltetve, szabályokat meg szavakat magolva, jegyért tanulva elég nehéz szeretni a nyelvtanulást. Ez a modern nyelviskolai módszer teljesen természetellenes. Az anyanyelvünket se így tanultuk!
2015. júl. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Tény, hogy Magyarországon jóval kevesebb ilyen emberrel lehet találkozni, mint pl tőlünk nyugatra, de ennek nem az az oka, hogy butábbak lennénk, vagy az oktatás lenne annyival színvonaltalanabb, hanem az, hogy a magyar nyelv egyszerűen nem hasonlít semelyik másik nyelvhez. Egy hollandnak (vagy dánnak, svédnek) az angol vagy a német nyelv megtanulása nagyságrendekkel könnyebb, mint egy magyarnak, hiszen a nyelvtani szerkezete és a szavak nagy része is nagyon hasonló. Nyilván visszafele is ugyanígy működik, egy németnek a holland nyelv nem sokkal nehezebb, mint nekünk egy "csúnyább" tájszólás megértése.

De mondhattam volna a latin nyelveket vagy a szlávokat, ott is hasonló a helyzet nehézségi szempontból (bár az ezen nyelveket beszélők ennek ellenére már nem annyira híresek arról, hogy milyen sok nyelven tudnának).

2015. júl. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!