Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek kicsit le kéne...

Szerintetek kicsit le kéne állítanom magam a kapcsolat fennmaradása érdekében, vagy ez nem akkora baj?

Figyelt kérdés

Nagyon magányos vagyok, és csak egyetlen egy emberrel van szorosabb kapcsolatom, egy haver akit pár éve ismerek, jól kiismertük már egymást, jóba vagyunk, látom rajta hogy ő is kedvel, nem teljesen de nagyrészt kölcsönös a kapcsolat. Ő az egyetlen aki így elfogad.

Viszont mivel szinte csak vele tudok egyáltalán kommunikálni, és mint minden ember, én is társas lény vagyok, szükségem van a másokkal való beszélgetésre, elég nehezen viselem ha csak egy nap is el telik úgy, hogy egyáltalán nem beszélhettem senkivel. Több napot meg főleg. Szükségem van rá, hogy megbeszéljem a másikkal a napi dolgokat, meg egyéb dolgokat. Találkozni ritkán szoktam ezzel az emberrel mert kicsit távolabb lakik, javarészt interneten és telefonon kommunikálunk. Viszont hajlamos vagyok ráakaszkodni időnként, ez a probléma. Tisztában vagyok vele teljes mértékben, hogy nem normális hogy naponta beszélni akarok vele. A normális kb. az lenne hogy hetente egyszer meg ilyenek. Így rendszeresen üzeneteket irkálok neki, meg volt néhányszor hogy telefonáltunk mondjuk délelőtt aztán még este is felhívtam újra, mert valamit meg akartam beszélni. Főleg írásban látom rajta, hogy próbál megértő lenni, próbálja elfogadni a nehéz helyzetemet és hogy ennyit akarok beszélni vele, de nehezére esik. Erre csak finoman próbál nekem utalni mindig, hogy ha nem ír vissza akkor éppen nem volt kedve vagy nem ért rá, nem szereti a facebookot és az írogatást, viszont értem én a célzást. Persze hogy úgy érzi a nyakán lógok, teljesen meg tudom érteni, de egyszerűen nem bírom ki ha napokig senkivel nem beszélhetek. Szerintem ezt senki nem bírná főleg hosszabb távon nem.


Szerintetek jogos a félelmem, hogy ez hosszabb távon így nem fog működni és egyszer végleg be fog nála telni a pohár, és azt mondja majd hogy hagyjam békén örökre vagy egy ideig ne keressem? Akármennyire is rossz érzés a magány, vissza kéne kicsit fognom magam?


2015. dec. 21. 11:27
 1/8 A kérdező kommentje:
De emellett hogy néha sok vagyok neki, azért tényleg látom rajta hogy valamennyire kedvel, fontos vagyok neki ha csak egy kicsit is. Szeret velem beszélgetni, telefonon főleg bőbeszédű viszont néha nagyon látom rajta hogy sokallja azt, amennyit kerestem
2015. dec. 21. 11:32
 2/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg sok van neki. Miért nem nyitsz mások felé? Egész életedben ezzel az egy emberrel akarsz szorosabb kapcsolatot tartani?
2015. dec. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs lehetőségem, számtalan sikertelen ismerkedési próbálkozásom volt már, és ez az önbizalmamat is elvette már teljesen. Meg nem is tudom hol ismerkedhetnék. De most a kérdés a lényeg, fontos lenne visszafogni magam vele? Milyen gyakorisággal keressem ezt az embert?
2015. dec. 21. 11:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy ráakaszkodsz és azért nem ír vissza? Vagy hogy sok vagy neki?
2015. dec. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

megértelek, hisz én is ilyen vagyok, és Igen, sajnos megkockáztatod azt, hogy ezzel elöbb-utóbb végérvényesen elűzöd az életedből. Tudom, milyen nehéz a magány, de ha ráakaszkodsz és elege lesz, akkor a magána csak még nehezebb lesz. Picit állj le, s várd meg, amíg ő keres, hisz az még jól is fog esni,

Írd le a gondolataidat papírra, Word-be, vagy hívd fel a lelkisegélyt, ami ingyenes és anonim.


23 f

2015. dec. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha valakivel szeretnél még beszélgetni, nekem írhatsz :)
2015. dec. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Valoszinuleg tenyleg sok vagy neki de ha igaz baratod akkor biztos kitart melletted de probalj mindenkepp masokkal is jobba lenni mert nem korlatozodhatsz egy emberre meg akkor se ha az eppenseggel a parod
2016. jan. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem is irhatsz
2018. jan. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!