Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Hogyan jellemezn...

Egyetemisták! Hogyan jellemeznétek a kedvenc oktatótokat, mi az, ami számotokra jó, szimpatikus tanárrá tesz valakit?

Figyelt kérdés

Nekem is vannak jó és rossz tapasztalataim, de sokszor olyan tanárt kedveltem, akit mindenki más rühellt, szóval nem biztos, hogy a véleményem egyezik a többségi véleménnyel. :D


Jövőre szeretnék jelentkezni doktorira, amivel tanítási kötelezettség is jár egy bizonyos mértékben mindenkinek. Én régóta szeretnék már tanítani, úgyhogy valószínűleg nem a túlélést tűzöm ki célnak, viszont még sosem volt dolgom nagyobb hallgatósággal, egyszerre több embert tanítva. Korábban korrepetáltam, ott elégedettek voltak velem a diákjaim, de ez kicsit más.


Tudom, hogy lesz, aki utálni fog, de nem szeretnék én lenni, akit főg*cinek emlegetnek vagy akire azt mondják, hogy nem tud tanítani.


Szeretném jól csinálni és érdekelne, hogy számotokra mi tesz valakit rokonszenves, jó tanárrá. Külön örülnék, ha olyan embereket jellemeznétek, akiknek a tárgya nem a könnyebbek közé tartozik és ezzel együtt/ennek ellenére mégis elégedettek vagytok az illető munkájával.


Egyébként programozást/statisztikát fogok tanítani valószínűleg, mivel a témám is ehhez köthető.


2023. jan. 16. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Általában a lelkes embereket szerettem a legjobban, akiken látszott, hogy tényleg szeretik, amit csinálnak. Ezt azokban is értékeltem mindig, akiket amúgy emberileg nem kedveltem vagy konkrétan módszertanilag rosszul tanítottak.
2023. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

- érti és élvezi is azt a témát, tárgyat, amit tanít, nemcsak rutinszerűen felböfögi; tud válaszolni a kérdések többségére, amit a diákok felteszek a témával kapcsolatosan, ha az a tananyagon kívül esik - ha meg 1-2 kérdésre nem tud válaszolni, bevallja, aztán utánanéz (nem pedig "ha annyira érdekel, hess a könyvtárba")

- élvezetesen és élvezhetően tanít (ehhez mondjuk érzék kell, de szeretem, amikor érződik a lelkesedés az adott tanáron, nem pedig motyogós madárhangon monoton módon mondja el azt, amit tudni kell)

- nem teljesen technológiai analfabéta (a halálom volt az, amikor egy e-mailt nem tudott elküldeni némelyik professzor)

- következetesen tanít és osztályoz - engem az sem zavar, ha rossz jegyet ad, ha érthető számomra, hogy miért azt a jegyet kaptam; azt mondjuk nem szeretem, ha piti dolgok miatt szekálja a tanár a diákokat (mondok egy konkrét példát: amikor az egyik tanárunk rossz kiejtésért rosszabb jegyet adott nyelvszakon... egy beszédhibás lánynak, aki nem tudta kiejteni az r hangot, mert raccsolt... vagy amikor egy hosszú esszében egy egész jegy mínusz járt egy db elírásért)

- nem hülyézi le a tanulót azért, ha valamit elront

- nem néz le senkit azért, mert nem ötös nála - nekem pl. volt tanárom, aki a 4esre is azt mondta, hogy az egy derék jegy / jó jegy, és a 2-es, 3-asra is annyit mondott általában, hogy az eküdjön rá jobban, aki azon a területen szeretne majd elhelyezkedni

- megérti azt, hogy vannak diákok, akiknek kell dolgozniuk hétközben, hogy eltartsák magukat, és megértő, ha valakinek 10 perccel korábban el kell mennie a szemináriumról, hogy odaérjen a munkahelyére vagy megnézi, hogy át tudja-e helyezni az órát, ha az egész évfolyam kéri ilyen okok miatt (pl. mesterszakon 2 ilyen eset is volt, hogy baromi sokáig tartott egy óra... az egyik tanár tök megértő volt, megnézte, tud-e tenni vmit az ügy érdekében, a másik káromkodva hajtotta el azt a pár embert, aki a csoport képviseletében odament, és le lusta naplopózta őket)

- ugyanazt a tiszteletet megadja a diákoknak, amit ő elvár tőlük (pl. nincs olyan, hogy ő tegeződik, viszont elvárja a magázódást; ha ő maga késik, akkor a késő diákkal nem szívózik)

2023. jan. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Felkészülten megy az óráira, logikus, áttekinthető a gondolkodása, pontos, képes az idővel gazdálkodni, humánus, rugalmas. Kis csoport esetén névről ismeri a diákokat. Reálisan terheli a diákokat, sem alul, sem felül. Nyitott az észrevételeikre.
2023. jan. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

-érti és szereti, amit csinál. Látszik rajta, hogy élvezi, lelkes és valós tudása van, érthetően magyaráz, szívesen válaszol kérdésekre, és nem mellébeszélés a válasza rájuk. Vagy nem vág arcokat, nem ejt el megjegyzéseket, ha meg kell magát ismételnie. Akinél érzed, hogy az a célja, hogy megértsd az anyagot, nem pedig, hogy csak leadja és kész, mindenki mehet tovább.

-remekül felépített órákat tart, hatalmas plusz pont a nem erőltetett, természetes poénokért. Az előadásaik is követhetőek, a feltöltött ppt-k sincsenek teleírva hosszú szövegblokkokkal.

-reális elvárásai vannak felénk, következetesen osztályoz, véletlenül sem arcra. Nem szól be, ha valamit nem értünk, ha esetleg hülyeséget kérdezünk, vagy megkérjük, hogy valamit máshogy magyarázzon el.

-tisztelettel fordul mindenki felé, alázatos, nem ítélkezik, nem piszkál és száll rá diákokra.

-tantermen kívül is mosolyogva köszön vissza. Ez nem a "muszáj" kategória, de amikor ilyen tanáraid vannak, hihetetlenül kellemes érzést ad, amikor ilyen kedvesen fordulnak feléd.

-szívesen használ "gamifikációt" a tanítás során. Nem kell túlzásba vinni, de pl. egy Kahoot nagyon fel tudja dobni az órát, főleg, ha a top3 (létszámtól függően) plusz pontot kap.


Sok sikert majd! :)

2023. ápr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!