Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bajos külföldön szóbaállni...

Bajos külföldön szóbaállni magyarokkal?

Figyelt kérdés

Legalábbis nekem az a tapasztalatom, hogy igen.


Átutazók között rengeteg bolondba futottam bele, őrült, nyughatatlan, megátalkodott, furcsán viselkedő emberek akik otthon nem állták meg a helyüket és csaponganak ide-oda a világban céltalanul. Nem érdemes velük leállni.


Az állandó, kint dolgozó magyarok meg megbízhatatlanok és egyáltalán nem segítőkészek. Sőt inkább ellened tesznek azzal a tudattal, hogy már úgyis sok a magyar itt kint, nem kell, hogy több jöjjön. Mintha az övék lenne ott minden.


A másik típus, amit tapasztaltam, az aki eljátssza, hogy a barátod, de valójában csak magába szívja a mintáidat, milyen munkából tudsz megélni, hol találsz szállást, kivel érdemes szóba állni, kivel nem, meg persze megpróbál puszta jófejségből óriási átverésekbe, lehúzásokba belevinni. Aztán azt veszed észre, hogy ahol laksz, meg dolgozol, öt másik magyar kopogtat munkát meg szállást keresni és akkor rájössz, hogy jobb lett volna csendben maradni.


Természetesen ha férfi vagy akkor tapasztalod ezt többnyire.


Ha nő vagy, akkor egyszerűen csak mindenki, úton útszélen meg akar dugni, vagy a közelében szeretne téged tartani, szinte mindig valami szexuális ellenszolgáltatás reményében barátkoznak.


Más is így látja?


2023. febr. 23. 11:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
55%

Mi egy olyan településen élünk, ahol rengeteg a magyar.. Velünk szemben is laknak, illetve az utcánkban rajtuk kívül még kapásból “ismerünk” 5 családot.

A szemközti szomszédok általában köszönni szoktak, mi is nekik, de ennyi.

Az utca végéről egy magyar srác szokott hozzájuk jönni, halljuk őket beszélgetni, de inkább nem keressük a társaságukat.

Illetve az utca elején két családot ismerünk, a férjem munkatársai, melóhelyen beszélgetnek, de nem járunk össze, meg semmi ilyesmi.

Ha magyar beszédet hallunk akkor inkább csendben maradunk, de ahogy észrevettük ha minket hall másik magyar, akkor ugyanez a reakció.

2023. febr. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Regensburgtól nem messze élünk, esetleg ez még releváns lehet. :D
2023. febr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Én az angol turistákkal tapasztaltam ehhez hasonlót. Magyarokkal eddig csak normálisakkal sikerült összefutnom.
2023. febr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Csodálatos nemzet a magyar.
2023. febr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Ja és hozzátenném, hogy ezzel szemben, a helyiek, bármelyik országban voltam, sokkal segítőkészebbek befogadóbbak és jobb társaság voltak, mint bármelyik ott élő, vagy odatévedt magyar. Nagyságrendekkel.
2023. febr. 23. 11:41
 6/31 anonim ***** válasza:
66%
Gratulálok, megint egy fikázzukegyüttamagyarokat-kérdés. Nem unjátok még?
2023. febr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez totál hülyeség.

Sok éve Németországban élek, de más országokban is megfordultam. Vannak a magyarok között furák, hülyék, önzőek, stb... ahogy minden más nemzetnél is. Az, ha valaki ilyen mintát lát, az a saját tulajdonságait és gondolatait tükrözi, nem a szidni kívánt nemzetét...

2023. febr. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem inkább a kérdező az aki kicsit furán viselkedik. Ha én elkezdeném elemezgetni az embereket akkor hamar diliházban kötnék ki. Sok furcsa és megátalkodott alakkal lehet találkozni akiknek a viselkedése egy cseppet sem szimpatikus, az önzőtől a beképzeltig. De külföldiek között is van szép számmal ilyen típus, nem csak a magyarok között. Nem kell velük foglalkozni, tanulj meg segítség nélkül helyt állni az életben. Ennyi a titka a lelki békének.
2023. febr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Nem a nemzetet szeretném szídni, hanem már jópár éve kint élek és bármennyire is szerettem volna a magyar társaimmal felvenni a kapcsolatot szinte mindig valami rossz vége lett.


Cserébe amikor a helyiekkel barátkoztam szinte mindig jó vége lett. Bár a helyiek sokkal zártabbak, de ha megismertek lojálisak. A magyarokat könnyű megismerni de ugyanennyire fájdalmas is sajnos.


Ezek után te milyen következtetést vonnál le? Nem adtam fel a magyarokkal újra és újra teszek egy-egy próbát de újra és újra bebizonyosodik, hogy vagy őrültek akik ide jönnek, vagy átvernek. Otthon ez nincs így, otthon nincs az a nagyon speciális szűrt réteg, aki ide kivándorol és tapos a túlélésért.


Nem pocskondiázásból írtam ki a kérdést, hanem ez egy problémám, fájdalmam. És ha sokan megerősítenek, hogy igen, bajos kint a társaságukat keresni, lemondok róla, és elleszek a magyarokkal akkor amikor otthon élek.

2023. febr. 23. 12:13
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem inkább jó tapasztalataim vannak. Pl. Görögországban sok magyar dolgozik, vagy van, aki ott is él folyamatosan. Amikor ott nyaraltam mindig összeismerkedtem pár magyarral, meghívtak oda, ahol dolgoztak. Mindenféle hátsó szándék nélkül, mivel mind nők voltak és én is az vagyok.

Sokszor volt, hogy turistaként valamelyik országban mászkáltunk és amikor valaki hallotta, hogy magyarul beszélünk, akkor odajött és beszélgettünk.

2023. febr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!