Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bajos külföldön szóbaállni...

Bajos külföldön szóbaállni magyarokkal?

Figyelt kérdés

Legalábbis nekem az a tapasztalatom, hogy igen.


Átutazók között rengeteg bolondba futottam bele, őrült, nyughatatlan, megátalkodott, furcsán viselkedő emberek akik otthon nem állták meg a helyüket és csaponganak ide-oda a világban céltalanul. Nem érdemes velük leállni.


Az állandó, kint dolgozó magyarok meg megbízhatatlanok és egyáltalán nem segítőkészek. Sőt inkább ellened tesznek azzal a tudattal, hogy már úgyis sok a magyar itt kint, nem kell, hogy több jöjjön. Mintha az övék lenne ott minden.


A másik típus, amit tapasztaltam, az aki eljátssza, hogy a barátod, de valójában csak magába szívja a mintáidat, milyen munkából tudsz megélni, hol találsz szállást, kivel érdemes szóba állni, kivel nem, meg persze megpróbál puszta jófejségből óriási átverésekbe, lehúzásokba belevinni. Aztán azt veszed észre, hogy ahol laksz, meg dolgozol, öt másik magyar kopogtat munkát meg szállást keresni és akkor rájössz, hogy jobb lett volna csendben maradni.


Természetesen ha férfi vagy akkor tapasztalod ezt többnyire.


Ha nő vagy, akkor egyszerűen csak mindenki, úton útszélen meg akar dugni, vagy a közelében szeretne téged tartani, szinte mindig valami szexuális ellenszolgáltatás reményében barátkoznak.


Más is így látja?


2023. febr. 23. 11:24
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát kérdező, én is lekoptatnálak, ha ilyen nyomulós lennél velem.

Én dolgoztam olyan helyen (nem sokáig) ahol az a fajta magyarság gyűlt össze, akik nem beszélnek nyelveket és egymásba csimpaszkodnak félelmükben. Ők azok, akik leginkább klikkesednek, akik magyar étterembe járnak külföldön nonstop, és csak magyarokkal barátkoznak...

Köztük van sokszor ilyen felfogás, hogy ha magyarral találkoznak, akkor egyből barátkozni akarnak. Én az ő szemükben mindig szálka voltam, mert nekem senki sem barát attól, hogy magyar, és senki sem ellenség csak azért, mert más nemzet (akár szlovák, román,stb.). Ha szimpatikus, mint ember, barátkozunk. Ha nem, nem. És ezen a munkahelyen nekem is részem volt abban, hogy nem ültem az ő körükbe ebédkor (egyedül szeretek ebédelni, mert közben olvasok és nyugira vágyok), akkor már kezdtek rám ferde szemmel nézni. Ahogy látták, hogy beszélgetek a szlovák munkatárssal, akkor már egyenesen "hazaárulónak" tartottak (nem viccelek...sajnos). Az ilyeneket én kerülöm. Egyébként hozzáteszem, hogy például egész más érzés mondjuk Alaszkában magyarral találkozni, mint Németországban, mert ahol ritka, és rég nem hallottál magyar szót, ott ennek megvan a bája, de ott, ahol a fél szomszédság magyar is lehet és a vonaton is hallasz magyar szót, ott ez nem ok az összeborulásra (meg hát az anyaországtól se vagyunk olyan messze, ugye).

Szóval aki rám így tapadt, csak mert magyar vagyok én is, azt elég gyorsan lekapartam magamról. Az, hogy te nonstop ezt tapasztalod, kérdező, azt jelzi, hogy valamit te nem csinálsz jól. Ugyanaz, minthogy egy párkapcsolatban mindig a "szemét disznó férfit" vagy a "büdös ribizli nőket" fogja ki valaki, szintén arra utal, hogy rosszul válogat az illető.

(BTW, volt nekem ám olyan magyar kollégám, akit nekem kellett betanítani, és így zajlott az első beszélgetésünk:

Én: - Hello, én XY vagyok.

Ő: - *bámul* ...Te magyar vagy?...Van száz euród kölcsönbe?

Mondanom sem kell, nem lettünk barátok...)

2023. febr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!