Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bajos külföldön szóbaállni...

Bajos külföldön szóbaállni magyarokkal?

Figyelt kérdés

Legalábbis nekem az a tapasztalatom, hogy igen.


Átutazók között rengeteg bolondba futottam bele, őrült, nyughatatlan, megátalkodott, furcsán viselkedő emberek akik otthon nem állták meg a helyüket és csaponganak ide-oda a világban céltalanul. Nem érdemes velük leállni.


Az állandó, kint dolgozó magyarok meg megbízhatatlanok és egyáltalán nem segítőkészek. Sőt inkább ellened tesznek azzal a tudattal, hogy már úgyis sok a magyar itt kint, nem kell, hogy több jöjjön. Mintha az övék lenne ott minden.


A másik típus, amit tapasztaltam, az aki eljátssza, hogy a barátod, de valójában csak magába szívja a mintáidat, milyen munkából tudsz megélni, hol találsz szállást, kivel érdemes szóba állni, kivel nem, meg persze megpróbál puszta jófejségből óriási átverésekbe, lehúzásokba belevinni. Aztán azt veszed észre, hogy ahol laksz, meg dolgozol, öt másik magyar kopogtat munkát meg szállást keresni és akkor rájössz, hogy jobb lett volna csendben maradni.


Természetesen ha férfi vagy akkor tapasztalod ezt többnyire.


Ha nő vagy, akkor egyszerűen csak mindenki, úton útszélen meg akar dugni, vagy a közelében szeretne téged tartani, szinte mindig valami szexuális ellenszolgáltatás reményében barátkoznak.


Más is így látja?


2023. febr. 23. 11:24
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, pont láttam a napokban egy dokufilmet a kubai magyarokról. Volt az interjúalanyok között sok szomorú ember akik kint ragadtak és nem élnek jól egyáltalán, van honvágyuk, de nem jöhetnek haza, mert a családjuk kubai állampolgár.

A lényeg hogy a filmben volt szó a kivándorolt magyarokról, azt mondta jópár ember hogy minden magyar alkalmazkodik a környezetéhez, az ott élő társadalomhoz ahogy csak tud. Szerintem nem feltétlen kell magyarok társaságát keresd, mert mindenki elvan a maga kis világában. Alkalmazkodj te is ahogy tudsz.

2023. febr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Örülök annak, hogy a többieknek jók a tapasztalataik. Akkor lehet, hogy velem van a baj, vagy rossz területre jöttem ki.
2023. febr. 23. 12:23
 13/31 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is vannak jó tapasztalaim, viszont belefutottam már pár kellemetlenül viselkedő magyarba is.


Amikor úgy beszél, hogy "Törökbe" és hallod hogy olyan prolisan és egyben nagyzolóan beszél, na azokat messziről kerülöm.

2023. febr. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Én Ennsben csak kedves magyarokkal találkoztam. Kollégáim közt is sok magyar van.
2023. febr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Én viszont pont a napokban találkoztam egy átutazó magyarral. Felajánlottam neki, hogy körbemutatok pár jó helyet, stb. Már háromszor találkoztunk szóval azt se lehet mondani, hogy nem ismer, tegnap meg annyira beparázott tőlem, hogy nem mert eljönni addig az épületig a városban ahol lakom, mert ráparázott, hogy biztos el akarom téríteni vagy valami, pedig én jól ismerem a várost és útba esett volna neki.

A csaj elindult egyenesen az ellenkező irányba és kb nem is köszönt amikor az egész napot együtt töltöttük, beszélgettünk, meghívtuk egymást.

Tök rossz érzésem lett. Ezért mondom, hogy sok a bolond és a hátam közepére nem kellenek az ilyen élmények.


Ezzel szemben sok helyinél akit ismerek ott aludtam, napokat töltöttünk együtt, veszélyes helyekre mentünk be együtt és soha nem volt probléma sem az én részemről, sem a helyi lány részéről.


Szóval egy ilyen élmény után ti is meggondolnátok, hogy bajlódjatok-e egyáltalán a magyarokkal, amikor a helyiek sokkal kiegyensúlyozottabbak és lazábbak és elfogadóbbak mint a magyar honfitársaid.


Hogy még egy példát mondjak, amikor ideköltöztem rámszállt egy fickó, hogy ő itt ismer mindent, rendszeresen jár futni, menjek el vele, mutat jó helyeket minden. Mivel én is futó vagyok belementem, egyszer elmentünk futni, még egy jobb cipőt is vásároltam hozzá, aztán egyszer csak olyanokkal kezdett jönni, hogy ő fizetős sportkörökbe jár ahol nála tudok fizetni meg elhívott versenyekre ami szintén fizetős és ő intézi ő szervezi. Na mondom az any.d picsájával szórakozz 60 eurót elkért volna egy futásért, amikor hetekig édesgetett, hogy ő hobbiból jár mennyire jó meg szép itt.

Aztán amikor nem fizettem neki az összes futókörben szólt az embereknek, hogy velem senki sehova ne menjen el mert ilyen meg olyan ember vagyok és végül ott kötöttem ki, hogy a helyi "külföldiekkel" tehát az "őslakosokkal" járok futni és azóta minden probléma megszűnt az életemben.


Sorolhatnám még a példákat például olyan magyarokkal akik jajj nagyon cukik jajj nagyon szeretnének találkozni, jajj nagyon jófejség, jajj nagyon így, nagyon úgy. Aztán jönnek a hazudozások hogy ő most épp nincs az országban, épp beteg a kiskutyája, a nagymamája, a vakondja, lerobbant a kocsija. De 2 nap múlva JUJJ mi a helyzet, jujj de cukiság, jujj így, jujj úgy, ő ezt szereti azt szereti, aztán amikor mondom, hogy jó, mostmár fussunk össze megint hirtelen nincs az országban, stb. Ez még a jobbik eset a rosszabbik nem is válaszol, vagy letilt. Igen biztos velem van a baj, főleg úgy, hogy egyetlen helyi sem csinálta ezt meg velem így ennyire megátalkodott módon.


Ha velük megbeszéltem valamit eljöttek és nagyon barátságosak és őszínték voltak. Ha mégis valakivel lezártuk a kapcsolatunkat az problémamentesen történt.

2023. febr. 23. 12:46
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

De egyáltalán minek akaszkodsz rá minden idegenre csak azért, mert magyar???

Nem kell senkinek sem felajánlani semmit. Felnőtt emberek, ha kell nekik bármilyen segítség, vagy infó, akkor majd szólnak neked vagy másnak.

Nekem totál úgy tűnik, hogy te mindenképpen barátkozni akarsz, de olyanokkal, akik nem feltétlenül vevők erre. Aztán csodálkozol, ha nem kedvesek.

2023. febr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Most tök jól éreztem magam egy ideje, fel voltam töltődve, erre ez a tegnapi magyar csaj aki kb majdnem elfutott csak mert el akartam sétálni oda ahol lakom, hogy ott köszönjek el tőle (érthetetlen!) bár valamelyik okos válaszadó biztos megmondja majd hogy én voltam a hibás.

Szóval a tegnapi után olyan mély depresszióm lett meg kavar a fejemben, hogy ezt az egészet mire véljem. Hogy ezért írtam ki a kérdést.

Hogy szerintem az a legjobb, ha elkerülöm a magyarokat és akkor nem futok bele ilyen penészvirág-élményekbe.

2023. febr. 23. 12:49
 18/31 A kérdező kommentje:

16, nem igaz. Ezek az emberek általában maguktól nyitottak felém, vagy megtaláltak a blogbejegyzéseim alapján ahol a régióról írtam meg töltöttem fel képeket, hogy milyen klassz, ők is jönnek majd, beszéljünk.

Vagy amikor a magyar csoportban írtam ki kérdést bármiről akkor találtak meg, hogy majd beszéljünk meg találkozzunk.


Én semmi mást nem akartam, csak azt, amit nyilván egy külföldi magyar akarna. Beilleszkedni, barátokat találni. De a saját honfitársaim nehezebben fogadtak be mint a helyiek akikkel nem is beszélünk egy nyelvet.

2023. febr. 23. 12:52
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem a magyarokat kell kerülni, hanem nem kell ráerőltetni a barátkozásodat olyanra, aki nem kér belőle.

Ha meg ennyitől így kiborulsz, akkor vannak is problémák fejben. Inkább magaddal kéne foglalkoznod, hogy hogyan hozd magad rendbe.

2023. febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
így is egyébként rengeteg embert kiszelektáltam akik megtaláltak és próbáltam kizárólag a normálisakkal és megbízhatóaknak tűnőkkel kapcsolatba lépni. Na de mindegy, én befejeztem a regényírást. Megyek a dolgomra, amik jönnek még válaszok elolvasom.
2023. febr. 23. 12:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!