Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hagyják el nagyon sokan...

Miért hagyják el nagyon sokan magukat viszonylag fiatalon, és depriorizálják az egészségüket, aminél semmi fontosabb nincs a világon?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy áttérnek a borzalmas minőségű és sokszor mennyiségű étkezésekre, a sportot teljesen elhagyják az életükből, a káros szenvedélyek (rendszeres alkoholfogyasztás, dohányzás) előtérbe kerülnek, és sokszor hosszú, kemény, kitartó évek munkáját, amit korábban az egészségükre fordítottak, hónapok alatt leépítik a nullára.
2023. júl. 18. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Emberi felelőtlenség. Az emberek többsége így viselkedik; nem gondolkodnak előre, csak hogy épp abban a pillanatban nekik mi a jó. Ezért nem létezik a tökéletes társadalom sem, mert amíg mindenki (vagy a nagy többség) azt nézi, hogy mivel tudná MA megkönnyíteni az életét, addig nem gondol a jövőre, hogy azzal hogy ha ma a könnyebbet választja, az holnap nehezebb lesz, és arra is kéne gondolni.

Sportolni meg sokan nem szeretnek ezért vagy azért. Nem vagyok álszent, sajnos én is ezt a réteget bővítem; nem szeretem megnehezíteni a dolgomat, ha nem muszáj.

2023. júl. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Csak a magam nevében tudok beszélni: nekem más a prioritás. Úgy értem, van ez az “arra van időd amire szánod”, hát én inkább munkára, egy kellemes otthonra, emberi kapcsolatokra és pihenésre szánom az időm, ezek mellé meg már sehogy nem fér bele a sport. 🤷‍♀️
2023. júl. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Mert akkor még nem gondol bele az ember, hogy ennek egyszer ára lesz. Mármint mondják, meg elhiszi az ember, csak úgy van vele, hogy jól van, ráér az.
2023. júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
mert nem érdekli őket a nyávogásod, hanem élik az életüket, ahogy nekik tetszik.
2023. júl. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2: igen, ez is nagy igazság. 1 nap 24 órából áll. Az átlag dolgozó szülő 7-ból 5 napot dolgozik, ami például úgy néz ki:

7-kor felkel, 8-ra bemegy dolgozni, ott van 16:30-ig, hazaér 17-re, és ha be akarja tartani a 8 órás alvást, akkor marad kb. 6 órája a gyerek dolgaira, takarításra, pakolásra, tisztálkodásra, főzésre, sportlásra ÉS magára. Valamit ki kell hagyni ahhoz, hogy ne hülyülj meg napról-napra abban, hogy semmi szabadidőd nem jut magadra, mert mindig csinálni kell valamit.

2023. júl. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

#5

Igen, így van. Nekem nincs gyerekem, úgyhogy van napi 1-2 óra szabadidőm, de az meg este 10-kor, amikor már nem fogok elmenni edzeni, pláne hogy legalább egy órát kéne oda-vissza utaznom a legközelebbi teremig :D

Oké, tényszerűen igaz mert végülis DÖNTHETNÉK úgy hogy a mostani munkám helyett elmegyek 4 órában takarítani hogy több időm legyen, csak akkor meg a lakhatásom úszna el. Összességében én nem keresek kifogásokat, elismerem hogy az én döntésem hogy a létfenntartás meg az alapvető szükségletek fontosabbak nekem mint az edzés. 🤷‍♀️

2023. júl. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a magyar egy sikertelen nép. Elkezdi a felnőtt életet, választ pár magának, akivel vagy kitart, vagy nem, aztán lesz gyerek, aki inkább vagy egy anyaszomorító lesz, vagy nem, közben jönnek elő az anyagi/párkapcsolati/munkahelyi problémák, amiket nem/nem igazán szoktak tudnak a magyarok kezelni, így inkább a többféle aljzószerek felé kezd el kacsintgatni.

Nem beszélve az eleinktől átvett régi berögzött negatív szokásokat: a reggeli éhgyomros pálesz - az is lehetőleg min. 60 fokos szilvábú...

A magyarnál az is gond, hogy a közösség, a barát sokat jelent neki még akkor is, ha az egy visszahúzó erő számáára.

2023. júl. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: ez eléggé le lett sarkítva, mert én pl. nem ebbe a kategóriába tartozom, és szerintem (remélem) sokan vagyunk még így ezzel.
2023. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!