Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is tapasztalja, hogy a...

Más is tapasztalja, hogy a boltokban egyre gyakrabban nem az az ár van kiírva, mint amit felszámolnak?

Figyelt kérdés
Ma voltam egy helyi kisboltban, ahol 400ft volt kiírva a sörnek, majd a kasszánál kiderült, hogy 450ft. Később elmentem egy kajáldába, ahol 1000ft volt kiírva szintén a sörnek, majd a kasszánál kiderült, hogy 1250ft. Tehát Ma kétszer voltam vásárolni, és mind a két alkalommal átverve éreztem magam. Ugyanakkor mostanság egyre gyakrabban futok bele hasonló esetekbe a nagyboltokban is, pl otthagyták a 20% akciós táblát, de már nem volt akciós. Annyira gyorsan emelkednek az árak, hogy nem tudják tartani a helyszíni ár átírását, vagy szándékosan akarják átverni az embereket? Néha persze mindenki hibázik, de lassan minden bevásárlásnál össze kell adnom az árakat, mert annyi elnézés volt mostanság, hogy már nincs meg a bizalmat.

2023. szept. 2. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisboltokban ilyet rendszeresen csináltak régen is, oka a hanyagság.Ők ott azt állították, hogy a pénztárgépben már az új ár volt, csak rossz ár volt kiírva.De mondom barátaim, magukat törvény kötelezi arra, hogy annyiért adják a terméket, ami az árcédulán rajta van.A kutyát nem izgatja, hogy mi van a pénztárgépben.Ráadásul ezt nem egy-egy termékkel játszották el, hanem mondjuk 6 termék árából 4 nem stimmelt, ráadásul rendszeresen.Még nekik állt felljebb, meg hogy annyiért nem adják oda.Na, mondom akkor majd visszapakoljátok a cuccokat, mert ebbe a szar boltba többet se jövök, qrvára megérdemelnének pár hatósági ellenőrzést, kíváncsi vagyok, hogy akkor is ilyen nagy lenne-e a mellény.Érdekes, többször is kaphattak ezek büntiket, mert többször láttam, hogy "technikai okok miatt" hetekre bezárták a boltot.
2023. szept. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Pont ma tapasztaltam hogy le volt akciózva egy üditő, 490-ről 250-e, ez oké, reális. Na de ugyanott ugyanaz a fajta mellette a sorban, jó néhány meg: eredeti ár:990 Forint, majdnem egy ezres!, és akciós ár! most figyeljetek: 490! Érdekes ugye? és ugyanaz! Nagyon figyeljétek az akciós címkéket is, hogy tényleg a reálisat fogjátok ki!
2023. szept. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A coopba és a cbaba imádom, mikor kiraknak egymás hegyére-hátára egy rakat árat, te meg keresgélj, hogy melyikhez melyik termék tartozik.
2023. szept. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen általános dolog. Itt az osztrák Sparban is nem aktuális akciók vannak kitéve, ezért mindig nézem a dátumokat, vagy a múlkori volt hatalmas:

AIA 450 grammos csirkemellek 2 darab esetén asszem 3.99€ ra jött ki darabja, eredeti ár olyan 5.99€ körül volt. Közvetlen az akciótábla mellett ott is van a termék, csakhogy nem a 450 grammos, hanem az 550 meg a 640grammos, amire az akció nem érvényes. Az akciós csirke totál legfelül a disznó- meg a marhahúsok közt volt. Vagy bírom mikor az S-budgetos termékeket direkt összekeverik a drágábbakkal, mert annak a terméknek is zöld a csomagolása. 3 hete így vettem a 79centes uborka helyett 2.60-ért bio öko fszom uborkát.

Szóval oda kell figyelni mert szerintem ezt direkt csinálják, pont, mint a szalámiknál a 150 gramm helyett 170-et szeletelnek, szóval inkább kevesebbet szoktam kérni, mert tudom, hogy többet szeletel(nem a 50 cent különbözettel vana gondom, hanem tudom, hogy annyit úgyse eszek meg)

A számlát meg még a boltban meg szokom nézni, mert felbukkannak rajta olyan termékek, amiket nem is vettem. Múltkori bevásárlásnál(mindig fejben összeadom kb mennyit fogok fizetni) gyanúsan magasnak találtam a végeredményt, nézem a blokkot és a kasszáspasi beblokkolt nekem egy 11 eurós csemegevirslit. Há, mondom jó. Visszaadta a pénzt nyilván, de akkoris már mi ez...

2023. szept. 3. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem otthagyni kell akkor az árút, ha nem akarják odaadni a kiírt áron, hanm ragaszkodni hozzá, hogy már pedig te annyit fogsz érte adni és elviszed annyiért, mert ez a törvény, ha nem tetszik nekik, akkor panaszt fogsz tenni a megfelelő hatóságoknál!

Bár nagyobb üzletek, de nekem a Tesco-ban többször volt ilyen esetem, a pénztárnál jeleztem és teljesen gördülékenyen ment a dolog, ki kellett fizetni a teljes összeget majd a blokk alapján az ügyfélszolgálati pultnál visszaadják pénzben a különbséget, amivel többet fizettél, nem kötözködtek egyszer sem.

Egyszer pedig a Pepco-ban volt ilyen, ott kellett egy kicsit szájkaratézni a péztáros csajjal, odahívta a felettesét is, de én nem engedtem és végül csak ideadták a kiírt, alacsonyabb áron amit meg akartam venni.

Nem szabad beszarinak lenni, vannak törvények, vannak jogaink, élni kell vele.

2023. szept. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, találkoztam.


De például a Spárban vigyázni kell, mert sok esetben akciós a termék és ott az apró betűs szöveg, hogy ettől vagy attól, meg csak 3 darabtól, meg spár kártyától meg egyéb ilyen-olyan kikötés.. amit ha nem figyelsz akkor nem olvasol el és már be is nézted.


De egyébként ezen kívül még Tescoban fordult elő több soron, hogy az akciós ár helyet az eredetit kellett fizetni a kasszánál.


Sőt olyan is volt, hogy vettem ruhát és a kasszánál derült ki, hogy két ár van egy terméken és persze a drágábbat akarta beütni.. és be is ütötte. Ekkor visszamentem, hoztam neki másik kettőt ugyanabból, hogy annak csak egy ára van és persze ugyan az, mint ami az olcsóbb. De javították és vissza adták a pénzt.

2023. szept. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább olyat tapasztaltam, hogy össze-vissza vannak kitéve az akciós árakhoz képest a termékek, pl akciós a 350g-os, de az ártábla felett 400g-os ugyanolyan termék van, ami nem akciós. Vagy egyszer a szórólapról tudtam, hogy akciós lesz a sajt, volt is a boltban, de csak az volt kiírva nagy betűkkel, hogy akció. Ár nem volt. A pénztárnál meg a rendes árat írták be, kiderült, hogy másnaptól lesz akciós.(A szórólapon rajt volt a dátum, de nem emlékeztem rá)
2023. szept. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 Az nagyon szép, meg jó, csak lehet épp qrvára nem érsz rá ott az igazadat hajtani, meg vásárlók könyvébe írkálni, hanem inkább otthagyod, mert az az, amire ráérsz.
2023. szept. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már rutinos vagyok, lefotózom az árcimkét, ellenőrzöm a vonalkódot és a kasszánál közlöm, hogy leszarom mennyiért van a gépben, azon az áron viszem el, amennyiért ki van írva.


Az esetek 99,9%-ában bejött, a maradékban pedig miután kértem a vásárlók könyvét, szintén bejött.


Eleve kva drága minden, ne nézzenek már legalább hülyének!

2023. szept. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!