Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy idős ember szóban...

Ha egy idős ember szóban bántja a családtagjait, miért mindig az a tanács erre, hogy ne foglalkozz vele, ne vedd fel?

Figyelt kérdés
Ha fiatalról van szó, akkor bunkó, ha idős, akkor meg mondhat bármit. Legalább is én ezt a tanácsot kaptam és olvasgatva hasonló kérdéseket, szintén, az idősek valamiért védve vannak. Ja és pl esetemben nem egy darab bunkó megszólalásról volt szó.
2023. szept. 13. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem védik őket, egyszerűen ha az évek során nem változott a modoruk, akkor a hátralévő időben már nem lehet őket megváltoztatni, örökre ilyenek maradnak. Egyszerűbb nem érintkezni velük, mint harcolni.
2023. szept. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ebben mondjuk van valami. Egy 3 éves dackorszakos gyerekkel előbb érteted meg, hogy valamit nem szabad csinálni, mint egy 80 évessel.
2023. szept. 13. 12:41
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Jaj erről 100 oldalt tudnék írni. Öreganyám facságairól, meg a kibírhatatlan modoráról, 89 éves. Ha a zöld neki nem zöld hanem piros, győzködheted te.
2023. szept. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól írta az első, az emberek nem változnak meg, kár erre várni. A toxikus embereket kerülni kell, akár 4 éves akár 90.
2023. szept. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos mamám ilyen lett, nem tudunk mit tenni vele. Egy gyerek megérti és tud változtatni egy idős viszont nem. Ha elmondjuk, hogy mi a gond nem látja be, úgy tesz, mintha meg sem történt volna
2023. szept. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem igazán védelem ez, inkább csak azt mondják, nem éri meg.


Egy 80 éves emberen már sokat nem tudsz formálni. Nem is nagyon képes, nem is igazán hajlandó már ilyenkor változni. Ha még pluszban kicsit már demens is, akkor nem is biztos, hogy megérti, amit mondasz. Szélmalomharc.


Cserébe mit nyersz rajta? Egyrészt nem él már olyan sokat, hogy azért megérje küzdeni a változásért, másrészt olyan rettentő sokat nem tud ártani neked. Néha beszól, te elengeded a füled mellett, ennyi.


"Ha fiatalról van szó, akkor bunkó, ha idős, akkor meg mondhat bármit."


Igen, mert ez az arány éppen reciprok a fiatalok esetén: mivel a személyiségük még formálható, ezért könnyebb rajtuk változtatni, cserébe sokkal aktívabban és sokkal hosszabb ideig tudnak ártani, ha bunkók maradnak. Ott van értelme és létjogosultsága is a visszajelzésnek.

2023. szept. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mennyi sok nagymama ilyen...


Nekem is ilyen. És nem gondolom, hogy rosszindulatú, viszont nagyon fura nekem, hogy számára nem egyértelmű az, hogyha szeretsz valakit, nem kezded el random szidi olyannal, amiről tudod, hogy bántja őt. Illetve nem figyel arra, hogy fogalmazzon, és inkább a rosszabbat választja. És tényleg nem ért meg semmit, tesómnak vannak gyerekei, tök rosszul bánik velük, rángatja őket, hiába ellenkeznek, csúnyán beszél előttük meg ilyenek, és ha rászólnak, akkor letagadja az egészet (és nem vagyok biztos benne, hogy hazudik, vagy egyből elfelejti), vagy azt mondja, hogy csak azért is ígyfogja csinálni.


Én viszont sajnos nem vagyok az az elengedős fajta, mindig félek, mielőtt találkozunk. Én nem megyek hozzá de ő gyakran jön az én szüleimhez és mindig lutri, hogy amikor én megyek haza, ő ott lesz e vagy sem.

2023. szept. 13. 13:34
 8/11 anonim ***** válasza:
Demenciának hívják és idős embereknél ez sokszor tettlegességig fajuló tünetsor. Sajnos elég gyakran előfordul.
2023. szept. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért mert régen közelfogadott volt, hogy a szülők,nagyszülők bármit megtehettek a gyerekekkel, mert ők az idősebbek, ők érdemlik csak a tiszteletet, csak nekik volt mindenhez joguk. Ez hasonló egy hatalom érzéshez, hogy mindent megtehetsz következménye nélkül. A gyerekjogok sehol nem is voltak, egy gyerek régen meg sem szólhatott a szülei ellen, mert azonnal pofont vagy verés kapott, hiába volt akár valamiben igaza. Ennek elterjedésével napvilágot látott a tény hogy mennyi gyereket bántalmaznak családon belül testileg/lelkileg, elkezdődött szerencsére egy másféle norma felállítása ahol már felelősségre vonhatók a szülők.
2023. szept. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert ez az elvárt hozzáállás. Idős, öreg, fejben már nincs toppon, rá kell hagyni. Nevelni nem fogod tudni, változni meg már nem igazán szoktak az emberek öregként.

A válaszok meg azért, mert nyilván lehetnének olyan gyakoris válaszok is hogy hát akkor bizony ütni kell meg stb. De azok le lennének pontozva, és jó okkal. Szóval a legjobb válasz a ráhagyod / elkerülöd.

2023. szept. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!