Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki 30-asként se kezd öregedni...

Aki 30-asként se kezd öregedni (ráncok, fáj itt, fáj ott, 2 korsó sör után másnaposság) és szerinte ez az életmódja miatt van, az hogyan él pontosan?

Figyelt kérdés
2023. okt. 9. 16:19
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

10


Ismétlem, tudsz bármit az életmódomról? :'D


Amúgy a séta nem sport...


Az erősítés is kell, de nem feltétlen "ellenállásokkal", saját testsúllyal, TRX-szel, kettlebellel is jó.


És normális, a pulzust emelő kardió is kell.

2023. okt. 10. 12:29
 12/36 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, na a 11-es válaszod el is árulja, mitől van ennyi bajod. A séta a legfontosabb mozgásforma, mindennek az alapja, kb. az alfa meg az omega. Azt hiszed, lóbálod a kettlebellt és milyen fasza lesz minden, miközben napi 2000 lépést ha megteszel.

A séta egy nagyon komplex mozgás, ülőmunka esetén kifejezetten fontos. Ha megvan napi 7000 lépés mondjuk, utána lehet gondolkodni az ellenállásos edzésen.

"Az erősítés is kell, de nem feltétlen "ellenállásokkal" - neked fogalmad sincs az edzésről, szerinted mitől erősödik meg az izom? :D


Amúgy felőlem tolhatsz saját testsúlyos dolgokat, meg mondom, lóbálhatsz kettlebellt, ha az edzéseidben nincsen semmi tudatosság. Márpedig gyanítom nincsen, különben nem lenne minden bajod 30 évesen.

2023. okt. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Ezt beszéld meg az edzőmmel.

Semmilyen súlyt nem kell lóbálnod ahhoz, hogy erősödjenek a core izmaid.



Minek a 7000 lépés, ha teszem azt, úszol, bicajozol vagy a kettőt együtt?



Te felviszed néha legalább 140-ig a pulzusodat? A szív a legfontosabb izom...

2023. okt. 10. 13:03
 14/36 anonim ***** válasza:
76%

Hát, elég szomorú, hogy edződ is van, mégsem tudsz már fájdalom nélkül ülni, felállni, meg elindulni. Végülis csak a legalapabb mozgások az életben. Sajni az ilyen emberekből lesznek azok az öregek, akik elesnek és ott halnak meg, mert nem bírnak felállni.


Ezért írom, hogy az alapokkal kéne kezdeni, rendszeres séta, alapmozgásláncok vizsgálata, ellenállásos edzés.


Az én pulzusom miatt nem kell aggódnod, mivel edző vagyok és sem nekem, sem az edzettjeimnek nincsnek fájdalmaik (azon kívül, amit korábban sikerült összeszedniük helytelen életmód vagy edzés miatt).

2023. okt. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Gyúrásmániáddal edző vagy, aki kardiónak 85-ös pulzussal vihető "mozgásra" agitál?



30 felett hogy a viharba ne fájna itt-ott?

2023. okt. 10. 13:20
 16/36 anonim ***** válasza:
55%

Az első kérdésedet nem tudom értelmezni, de ha fáj ülnöd szerintem nem a pulzusodon kéne pörögnöd. Remélem az edződ azért annál jobban megerőlteti magát, mint hogy felnyomja a pulzusodat és elhiteti veled, hogy te keményen edzel, csak mert alig kapsz levegőt.


Az utolsó kérdésedre meg kapnál választ, ha értelmesen edzenél, de ezzel be is zárul a kör, mert majd jól megírod, hogy neked felmegy a pulzusod és az a jó edzés, és különben is, 30 felett normális fájdalommal élni. Jobbulást azért!

2023. okt. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Azért a szív erősítése nélkül sokkal kellemetlenebb az élet, nulla terhelhetőség, gyakori szívdobogás érzés, 80-as nyugalmi pulzus, egyebek. Vérnyomás szabályozása stb. Hosszú távon sok más.


A tüdőről nem is beszélve.



Én stepperrel kezdtem, most bicaj, futás, úszás, túrázás alap.



Köszönöm, de baromi jó a funkcionális edzőm és nagyon gyorsan fejlődök.

2023. okt. 10. 13:52
 18/36 A kérdező kommentje:

Amúgy valamennyit szoktam sétafikálgatni is.


De van bicajjal közlekedés és néhány bicajtúra a max pulzus 50-70%-án, van futás a 70-85%-án és kisebb részben vannak intervallok/résztávok a legmagasabb pulzuszónákban.



Heti 3-4 erősítés és jujj, nem edzőteremben és jujj, csak kisebb részben súlyzókkal.


Szerintem ez így tökéletes.



A környezetemben mindenkinek fáj mindene, nekem kisebb részben, de nyilván nekem is vannak.



A kérdés eleve k. nem rólam szól, hanem a frissen középkorba lépettekről és azokról, akik azt állítják, hogy hú d ebaromi jó az életmódjuk.



Persze

1. Semmi konkrétumot nem mondanak az övékről

2. Semmi konkrétumot nem tudnak a másik féléről

3. De az övék a tökéletes

4. A másik fél meg (full látatlanban) h.lee



Ki beszélt amúgy kettlebell lóbálásról meg milyen edző nyomja hol fel a pulzusomat és mikor nem kapok levegőt (megsúgom, baromi ritka az, hogy alig kapok levegőt mozgás miatt).

2023. okt. 10. 15:06
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
41 éves nő vagyok. 25 évesnek szoktak hinni. Teljesen egészséges vagyok, és sosem fáj semmim. Sportolok, és ezen felül gyaloglok mindennap 10 km-t a kutyával. Mértékkel eszem. Nem vagyok elhízva, nem szültem, és nagyon nyugis, kényelmes életem van. Ehhez jön még a jó genetika.
2023. okt. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
69%
Nagyapám 78 évesen fittebb nálad, igenis szar az edzésterved, ezt így látatlanban megmondom. "A környezetemben mindenkinek fáj mindene" - ja, jól van, akkor biztos normális. Remélem, jó sok pénzt fizetsz az edződnek ezért.
2023. okt. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!