Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Dicséretre van szükségem a...

Dicséretre van szükségem a takarításhoz, de nem kapok. Hogy lehetne "pótolni"?

Figyelt kérdés

Bocsi, fogalmam sincs hogy melyik kategória lenne a helyes.

Emellett neurodivergens vagyok, szóval igen, valszeg hülye kérdés, de kérlek ne támadjatok le emiatt. A fura kis agyamnak kell a vállveregetés, különben szomorú lesz.


Ketten élünk egy lakásban. A lakótársam neurodiverzitás szempontjából még "rosszabb", mint én, szóval ő főz és bevásárol, én takarítok.


Sajnos ahogy mondtam, kell a dicséret. Nem kell persze a földre borulva csókolgatni a lábam, csak egy szimpla "nagyon szép lett a konyha" vagy "csillog-villog a padló, szép munka" jól esne. Persze, a tiszta lakás a végső "díj", de kell a sikerélményhez a pozitív visszajelzés.


Na, ez nincs, és hiába kértem nyolcszázszor, semmi. Ha igen, az vagy erőltetett, vagy épp gúnyos.


Ha valami nem jó, akkor jön a lecseszés, ha meg jó, akkor semmi megjegyzés.


Az ő védelmében mondom, hogy szar gyerekkora volt, nem szokott a dicsérethez. Ha ő kap, azt nem is tudja lekezelni, inkább csak hárítja (pedig igyekszem "szoktatni", őszintén megdicsérem ha bármi olyat csinál :) )



Viszont nekem kell valami kis jutalom, amivel motiválom magam. Mivel lehetne?


márc. 22. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Egy pszichoterápiával.
márc. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Miért nem elég, ha magad látod az eredményt? Felnőtt vagy? Ezt már ki kellett volna nőni. Első jól mondja.
márc. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Megvan a "neurodivergens" szó fogalma?
márc. 22. 12:01
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Küldj nekem fotót ha kész, majd én megdicsérlek. Komolyan. Ha írsz egy privát üzenetet, megadom az email címem. Végtelen időm nincs erre, mondjuk max heti 3x. Persze ha ez neked segít.


-- egy másik neurodivergens, aki tökéletesen megérti, mit szeretnél és miért van erre szükséged

márc. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm szépen, nagyon jófej vagy ♥
márc. 22. 12:08
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Ebben én is segítek így!
márc. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nahát, meggyógyultam, és minden problémám megszűnt. Köszönöm.
márc. 22. 19:20
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok, annyi kivétellel hogy nagyon bezárkózott életet élek, szóval nincs senki a környezetemben aki meg tudna dícsérni.

Nálam az vált be hogy magamat dícsérem meg, tudom hogy az emberek többségének ez bugyutának hangzik de nekem tényleg beválik. Ha megcsinálok egy adott házimunkát mindig van utána egy mentális vállveregetés meg egy "szép munka", segít hogy motivált legyek és ad valami sikerélményt. Ha tegyük fel valami hosszadalmas dolgot csinálok amire rámegy a napom nagy része, vagy esetleg több napba telik akkor annyival kiegészítem hogy meg is jutalmazom magam valamivel, amit szeretek. Nálam ez többnyire valami nasi vagy édesség szokott lenni.

Ugyanígy, ha elvesztem a motivációmat vagy éppen "lusta" vagyok egy adott feladathoz akkor szabályokat állítok fel magamnak, tegyük fel van itthon egy tábla csoki de nem ehetem meg egészen addig amíg XY feldatot el nem végzem. Nálam beválik, szeretek erre úgy gondolni néha mintha "nevelném" vagy "tanítanám" magam valamilyen téren. Normál embereknél szükségtelenek ezek a dolgok, és számukra furcsa is lehet, ezért nem is nagyon szoktam az ilyen szokásaimat hangoztatni. Esetleg ezeket kipróbálhatod.

márc. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szuper, köszönöm mindenkinek <3


19:20-kor írt válaszom egy kötekedőnek szólt, aki szerint csak abba kelleme hagyni a hisztit

márc. 22. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!