Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Úgy érzem, mindent elrontottam...

Úgy érzem, mindent elrontottam. Nyolcadikos vagyok, a félévimben hat 4-es lesz és egy 3-as. Emiatt rossz az önértékelésem, szinte utálom magam. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
2015. jan. 16. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy mindent elrontottál. Tanultál eleget, mindent megtettél, amit tudtál? Akkor nem rontottad el. Ha van még benned több energia, akkor pedig majd később behozod. Igaz, hogy a félévi jegyek számítanak, de ha nem kerülsz be a hőn áhított iskolába, akkor majd bekerülsz másikba, elképzelhető, hogy nyersz vele. Ha mégsem, akkor pedig később ráhajtasz a tanulásra, és iskolát váltasz.
2015. jan. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy tragédia ez, a legtöbb középsuli ponthatára azért nem vészes. A középsuli után is tanulhatsz azt, amit csak szeretnél, ha esetleg nem jönne össze a mostani vágyad.
2015. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Emiatt ne aggódj, ennél sokkal nagyobb gondjaid is lesznek még az életben, ez csak apróság :)
2015. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Jobban kellett volna tanulnod....
2015. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%

3: Milyen nagyobb gondja lesz?

Hogy nem tanult normálisan és megy utcát seperni kicsi összegekért? Az jó lesz...

Bizonyára ez a hozzáállásodat igazolja.

2015. jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És mi a baj ezzel a bizonyítvánnyal tulajdonképpen? Én örültem volna neki, ha csak egy hármasom van :)
2015. jan. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy nem tanult normálisan és megy utcát seperni kicsi összegekért? Az jó lesz.."

Te normális vagy? Egyrészt: mi a nem normális tanulás azon, ha valaki javarészt négyesekkel zárja a félévet, aminek amúgy a szöveges megfelelése az, hogy jó, tehát egy tök normális jegy. Másrészt: annyira unalmas már ez az utcaseprés duma, hogy el nem tudom mondani. Nem a négyes tanulókból lesznek az utcaseprők. Még csak nem is a hármasokból.

2015. jan. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A továbbtanulás miatt nem aggódok, mert hatéves gimibe járok, és ha végzek, felvételi nélkül mehetek tovább nagy elsőbe, de egyáltalán nem tettem meg mindent, alig tanultam, vagy puskáztam, vagy óra előtt gyorsan átnéztem az anyagot, emiatt nagyon butának és undorítónak érzem magam, otthon is piszkálnak a bizonyítvánnyal, és jelenleg fogalmam sincs róla, mihez kezdhetnék.
2015. jan. 16. 18:54
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat.
2015. jan. 16. 18:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Mihez kezdenél? Ez nem a világ, nem rontottál el semmit és még javítani sem késő. Ilyen jegyekkel még simán bekerülhetsz egy jó szakközépbe, onnan pedig csak rajtad múlik, hány pontszámot érsz el az érettségin. Az idő neked dolgozik egyelőre, csak észbe kell kapni.
2015. jan. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!