Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz volt elfogadnot...

Mennyire nehéz volt elfogadnotok, azt hogy szemüveget kell hordanotok? 23F

Figyelt kérdés
Pár hete derült ki hogy asztigmatizmusom,asztigmiám van!Szemüveget kell majd hordanom,s elképesztően nehezen tudom ezt elfogadni,kimondottan elvagyok keseredve,hogy "miért pont én":)!Főleg azért is mert szeretek sportolni,hogyan tudok majd sportolni...pl.úszni,futni,bringázni,focizni...!?Egyszerűen nagyon magam alatt vagyok emiatt,lehet hogy hülyeségnek hangzik,meg megnagyítom a dolgokat,de tényleg így van,így érzek!Várom valaszaitokat,s köszönöm hogy vettétek a fáradságot,s elolvastátok!

2015. febr. 2. 23:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire erős szemüveget fogsz hordani. :D Én nekem nincs, nem is tudom mit jelent az asztigmatizmusom,asztigmia, de ha csak pár hete derült ki a szemüveg téma akkor nem hinném, hogy annyira súlyos lenne, ergo arra a pár órára amíg sportolsz levetheted. Volt szemüveges csapattársam és pl. ő szemüvegben sportolt. :D De nem értek hozzá csak segíteni próbáltam. :D
2015. febr. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!hát ez egy gyakori jelenség,de most vették észre,azaz igaz az is h nem nagyon mentem szemészhez!:))
2015. febr. 2. 23:56
 3/14 anonim ***** válasza:
Eléggé. :D Úgy 12 éves korom óta vagyok szemüveges, de mindig utáltam. Fél éve váltottam kontaktlencsére és nagyon jó döntés volt. Azóta viszont, hogy nem kell reggeltől estig szemüveget hordanom, mert ott van mellette a lencse, kezdek kibékülni a szemüveggel is. :D Az a fontos, hogy olyat vegyél, ami jól áll és illik hozzád. 19/F
2015. febr. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt nehéz elfogadnom, habár viszonylag hamar, kb 10-12 éves koromban derült ki hogy rövidlátó vagyok.


Egyébként attól hogy asztigmiád van, még nem kell úszás/futás stb közben szemüveget hordanod. Nagyon sok szemüveges embernek van kisebb-nagyobb asztigmiája, nekem is. Nekem a tetejébe még elég rosszak is a szemeim (bal -4, jobb -2,5), mégsem hordom pl. úszás vagy sport közben a szemüvegem. :)

2015. febr. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem csak 2-3 hónapig volt. Úgy éreztem, mintha korlátozva lennék, meg amúgy sem tetszett. Azóta is kontaktlencsét használok, szemüveget csak itthon szoktam, így pihenhet a szemem.


Mindenesetre ez nem a világvége, ma már nagyon divatos szemüvegek vannak, olyan stílusban, amilyet csak szeretnél. Stabilnak pedig simán tud stabil lenni, mondjuk focizás közben nem ajánlanám, de futás vagy bringázás közben semmi gond nem lesz vele.

2015. febr. 3. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hogy őszinte legyek, én is ugyanúgy álltam hozzá, mint te, igaz, akkor csak 10 éves voltam. Hosszú évek alatt sem sikerült kibékülnöm vele, szerencsére 18 évesen megfeleltem az orvosi követelményeknek, és lézeres szemműtét által eltűnt rólam. :)

Egyébként szemüvegben is lehet sportolni, csak néha majd csúszkálni fog, vagy ha nem olyan erős a szemüveged, és kb. látod még, hogy merre mész, addig le is veheted. :)

2015. febr. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. febr. 3. 11:02
 8/14 anonim ***** válasza:
Nagyon. Nekem egy éve van, és azóta emészt a gondolat. Én nem hordom csak iskolában mikor messze van a tábla. Nem is a szemüveg zavar, mert jól áll. Inkább az hogy ki vagyok egy bizonyos szinten szolgáltatva. Ha nincs szemüveg akkor rosszul látok ami rengeteg dologban hátrányt jelenthet. Engem csak ennek a tudata zavar.
2015. febr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

eléggé nehezen,

5.es voltam,és csunyaság egyik jelének véltem.mikor érettebb korba léptem,és most sem szeretem mert nem tud praktikus és divatos,és sportos lenni egyszerre.

2015. febr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kb 10 percembe telt elfogadni. Nem szeretek feleslegesen keseregni.

Inkább az volt a baj, hogy az osztálytársaim fogadták nehezen(csúfolással).

2015. febr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!