Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megundorodtam a nőktől?

Megundorodtam a nőktől?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hetekben úgy alakult, hogy több nővel kellett együtt dolgoznom. Megdöbbentett, amit tapasztaltam, hogy mennyire kétszínűek, önzőek, egoisták, mindegyik tökéletesnek képzeli magát, és egymás képébe vigyorognak, de egymás háta mögött undorító és ocsmány dolgokat mondanak egymáról. Volt olyan, hogy hárman beszélgettünk, majd elment az egyik és a másik rögtön elkezdte nekem mondani, hogy ez milyen hülye meg nyomorult stb. És ez oda-vissza ment....


Komolyan mondom, undorodom tőlük. Eddig valahogy külön-külön ismertem őket, és nem tűntek ilyennek, de így, amit most együtt lenyomtak előttem, förtelmes. Ennyi intrikába, fúrásba, viszályba már belefájdult a fejem. Fuj. És akkor mit mondhatnak rólam a hátam mögött?


Persze tisztelet a kivételnek, mert nem minden nő ilyen. A barátnőm sem, szerencsére. Felüdülés vele találkozni a nap végén... Amúgy sokan irigyelnek a munkám miatt, hogy sok nővel vagyok együtt, de én azt mondom, hogy aki nőkkel dolgozik együtt, inkább abba kap betekintést, hogy mennyire kétszínűek, egymást hátbafúróak az emberek, és hogy állandóan mindenen pánikolnak, hisztiznek és egymás ellen acsaarkodnak, nem bírnak meglenni egymással szépen, hanem állandóan valami sz@rt kell kavarni :D


Bocsi ez miatt a szóáradat miatt, és nem vagyok naiv se, csak az utóbbi napokban olyan tömény dózist kaptam a magukat tökéletesnek gondoló és viszályt szító görög istennőkből, akik azon vesznek össze, hogy ki rakja eléjük az aranyalmát, hogy kicsit kiakadtam.


Ti hogy látjátok?



2015. márc. 25. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Igazad van!Felháboritó,hogy mire képesek, igen tisztelet a kivételnek.
2015. márc. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nő létemre pont ezért nincsenek barátnőim. :)
2015. márc. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Én nő vagyok, de a kivételek közé tartozom talán, mert ugyanígy visszataszít ez a mentalitás. 2,5 éves gyerekeknél is ezt látom, hogy a fiúk egymással tök jól eljátszanak, de amint odakeveredik egy lány, felbomlik az egész harmónia, onnantól csak agyament visongás van. :)
2015. márc. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én nőként sokat dolgoztam férfiak között, és ott is sokszor előfordult:( - Szóval én nem feltétlen keverném ebbe bele a férfi-nő kérdést.

Valószínűleg azért nálad "csapódott le", mert te vagy a "kakukktojás", ezért úgy gondolják, nálad kiereszthetik a "fáradt gőzt", úgysem adod tovább.

Legalábbis nálam így volt: egymással szemben szinte kivétel nélkül udvariasak voltak és elismerően nyilatkoztak egymás munkájáról (hiszen "egy csapat vagyunk", de amint becsukódott az ajtó az adott illető mögött!!! Ment a vagy csak simán lenézés / kritika vagy a pellengérre állítás.

Engem csak az érdekelt, hogy engem hogy ítélnek meg. Szemtől szemben és a hátam mögött egyaránt (persze, ha az utóbbi a fülembe jutott).

2015. márc. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

No én sem sokat dolgoztam nők között, de körülbelül két hét alatt lehullt a lepel, aztán ment a panaszkodás és a pletyi ezerrel. Viszont abban az egyik előző válaszolónak igaza van, hogy egyes férfiak durvábbak tudnak lenni még a legpletykásabb nőnél is.


Egyébként kapcsolódik a kérdéshez:

[link]

2015. márc. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Amúgy szerintem is valami ilyesmi a háttere, hogy én nem vagyok ilyen. Engem rohadtul nem tud érdekelni, hogy kinek mekkora a s*gge, és ezért fikázni a háta mögött... Aztán ha együtt kéne dolgozni, azért fúrni, mert hogy néz ki :D Komolyan, mint a dedóban...


Vagy egy másik: nem tudom hány éve ketten összevesztek azon, hogy a cigányok jó emberek-e vagy nem... és ez miatt nem tudnak együtt dolgozni, és az egész csoportot megosztották (egyik fele az egyikkel van jóban, a másik a másikkal), és ilyen hülyeség miatt meg a kavarás meg a cirkusz minden nap, és a legegyszerűbb dolgokat nem tudják megoldani közösen. De persze szemtől szembe meg mosolyognak egymásra és dicsérik egymás ruháját... Engem meg állandóan állásfoglalásra kényszerítenek, hogy ugye, hogy a másik milyen szemét? És ha nem az ő szája íze szerint válaszolok, akkor meg rám is elkezdenek haragudni :D Holott engem egyáltalán nem érdekelnek a piti vitáik, hogy egymást miért utálják és miért nem tudnak felnőtt módjára viselkedni.


Sőt, eddig felül is emelkedtem ezen, és mindenkivel jóban voltam, mindenkihez szokott lenni kedves szavam és senkiről nem gondolok rosszat úgy alapból. Eszembe se jutna mást fúrni a háta mögött, hogy jönnék én ehhez? Mindenkinek ugyanúgy segítek, odamegyek bákihez, ha gondja van. És ezért most megsértődtek rám páran, hogy az "ellenoldalt" támogatom, és legutóbb a főnöknél elkezdtek gátlástalanul engem is fúrni :D


Eddig nem akartam belemenni a hülye viszálykodásaikba, de ezek után már bennem is kialakult ez a rossz "utálom őket" érzés, csak mondjuk én az összeset utálom most már. Egyszerűen undorodom ettől a viselkedéstől, hogy semmi dolgon veszekednek és hogy szándékom ellenére belerángattak a saját szintjük utálkozásába. Remélem, értitek, mit mondok...

2015. márc. 25. 23:55
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyébként bocsi a szóf**sásért, elolvastam ám, amit írtatok :) Azt nem tudom, hogy ez speciálisan női dolog-e, és hogy férfiaknál mennyire jellemző. Persze a férfiak is szokták egymást fúrni, de ilyen gusztustalanul intrikázni és a semmin veszekedni, besértődni és hisztizni én férfiakat még nem láttam. De lehet, hogy elfogult vagyok :D
2015. márc. 26. 00:08
 8/11 anonim ***** válasza:

6: Akkor olvasd el a cikket, amit linkeltem. Ott is megtörtént ez, hogy a csapat két felé szakadt, csak nem a cigányok miatt, hanem valami divatos farmer, vagy táska okán.


Egyik ismerős vezérigazgató szokta mondani a full női munkahelyére, hogy tyúkudvar. :D

2015. márc. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
4 nővel dolgoztam olyan 6 hónapig... ugyan ez volt a helyzet, de sikerült megváltoztatnom őket. nem kis meló volt. volt ott sírás, hiszti, örjöngés minden. sztem fellépés, és komonikáció kérdése az egész. gyakorlatilag aki főnöknek képzeli magát annak kell letörni a szarvát, és megoldódik minden:)
2015. márc. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nálam ez azért nehéz, mert akkor bele kéne mennem a játszmáikba. De én nem fogok az ő szája ízük szerint intrikázni, háborút indítani ellenük és "letörni a szarvukat". Ez azért van, mert kb. úgy undorodom tőlük, mint más ember hozzányúlni sz*rhoz. Egyszerűen az undor azt váltja ki belőlem, hogy ne foglalkozzak velük. Igazából ez is a stratégiám egy idő óta. Nem beszélek velük, csak ha muszáj és csak a munkáról. Szünetekben, üres időkben egyedül vagyok és kész. Munka után egyből hazajövök. És sokkal jobban elvagyok így mintha hallgatnom kéne a baromságaikat :D


Két ilyen főnökféle van egyébként, akik megosztó személyiségek, de amúgy mindegyik egoista és tökéletesnek képzeli magát. Ezért nehéz dolgom lenne, ha le akarnám törni az egoista szarvukat, de nincs kedvem hozzá :D

2015. márc. 29. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!