Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valóban léteznek ilyen születe...

Valóban léteznek ilyen született zsenik? Hogyan csinálják?

Figyelt kérdés
Vannak történetek olyanokról, akik 12 évesen végzik a 8. osztályt, esetleg 15-16 évesen (lehet korábban) felvételiznek egyetemre. Miben különbözik ezeknek az egyéneknek a felfogása, életlátása, agy(működése), gondolkodása? Mennyiben másak a hétköznapi emberekhez képest?

2016. aug. 15. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
"10% zsenialitas, 90% szorgalom" -Albert Einstein
2016. aug. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Valóban léteznek ilyen született zsenik? Hogyan csinálják?"


Jól születnek.

2016. aug. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valóban léteznek, nézd a sok dokumentumfilmet ami ezekről a gyerekekről készült.
2016. aug. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyeshez csak annyit fűznék hozzá, hogy az eredeti mondás Thomas Alva Edison nevéhez fűződik, és így szól:

"A zseni 1% tehetség (inspiráció) és 99% verejték."

De a lényeg ugyanaz, csak az arányok mások.


Egyébként csak annyit, hogy egy átlagember (már ha beszélhetünk ilyenről) ugyanúgy nem láthat ezeknek a zseniknek a fejébe, mint ahogy azok az övéikbe. Illetve, ő ugyan ismer(het)i saját gondolkodásának működését, más lángelméét jó eséllyel nem, így nem nagyon tud általános következtetéseket levonni, hogy mi jellemzi a géniuszokat. Csak feltételezései lehetnek, amíg meg nem ismerkedik egy hozzá hasonló másik személlyel.

Szóval azt a kérdést, hogy miben térnek el, sajnos nem nagyon lehet objektíven megválaszolni, csupán néhány tapasztalatból levont szubjektív véleményt lehet kapni. A személyes véleményem szerint, az a fő különbség (mindamellett, hogy nyilvánvalóan kitűnő logikai és/vagy egyéb szellemi képességekkel rendelkeznek) az, hogy mindig nyitottak az övéktől eltérő véleményekre, szeretik a dolgokat a lehető legtöbb szempontból megvizsgálni. Sosem teljesen biztosak semmiben, képesek megkérdőjelezni a legalapvetőbb, legelfogadottabb dolgokat, ezért sokszor őrültnek tűnhetnek, ám Einstein szavaival élve: "Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.”

Ezek alapvetően nem tűnnek túl nagy különbségnek, mivel tulajdonképpen nem is azok. A született zsenik nem szükségszerűen különböznek a többi embertől a zsenialitásuk miatt, sokkal inkább a személyiségük miatt, ugyanúgy, ahogy az átlagemberek is különböznek egymástól a személyiségeik miatt.

2016. aug. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól , hogy valaki a megszokottnál korábban végzi a 8. osztályt vagy egyetemet szerintem még nem zseni. A 8. osztályos matekot szerintem egy év alatt el lehetne sajátítani. Ha valaki sokat foglalkozik valamivel előbb-utóbb rááll az agya. Ha még többet akkor meg az eredmények is jönni fognak. Mindezt jó 30 éves kor előtt megtenni mert utána romlik az agyi vérkeringés stb.
2016. aug. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt mondják szebben és folyékonyabban beszélek angolul, mint Magyarul, tehát valami különleges adottságom lehet. Nem igaz. Ugyanúgy kezdtem, mint más. 10.-ben letettem az érettségit 80%-ra, de másnak is sikerült, aki fakultációra járt.
2016. nov. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!