Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mások dicséreteibő...

Mit tegyek? Mások dicséreteiből épül az énképem és rettenetesen féltékeny vagyok másokra.

Figyelt kérdés

Az énképem rettenetesen el van baszódva. Mindig mások dicséreteit veszem alapul. Mások azt mondják, hogy okos vagyok, akkor azt elhiszem. Ha valaki azt mondja, hogy helyes, akkor azt magamra veszem. Ellenben ha valaki rosszat mond, úgy szint azt is magamra veszem, és bekerül a saját önképembe. Tehát az önbizalmam másokból építem fel, éppen ebből az okból rettenetesen manipulálható vagyok.

Vannak olyan emberek, akikkel jóban akarok lenni, és valamennyire sikerült is. És fáj, hogyha azok az emberek másokkal még jobban jóban(?) vannak. És ez rendszeresen előfordul. Csupán barátoknál van ez. Mit gondoltok? Szerintem ez nem normális dolog... Mit tudtok javasolni?



2016. nov. 6. 10:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ki akarsz lenni? Milyen akarsz lenni? "Döntsd el", aztán dolgozz azon hogy elégedett legyél magaddal. Tanulj, eddz, alakítgasd a külsőd, amit akarsz.
2016. nov. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Látom, nem érted. Olyan akarok lenni, hogy mások elismerjenek és szeressenek.
2016. nov. 6. 11:09
 3/12 anonim ***** válasza:

#2

Hát azért kapálózhatsz...

2016. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lehetetlenség mindenkinek megfelelni, mivel az egyik ember a pirosat szereti, a másik meg a kéket. És nem lehetsz kék meg piros egyszerre.
2016. nov. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha tudnék ellene tenni, akkor nem tettem volna fel a kérdést.
2016. nov. 6. 13:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor meg értelmetlen a kérdésed.
2016. nov. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos Én is ilyen vagyok, de megpróbálom ezt legyűrni, és csak a pozitív véleményekre koncentrálni, ezenkívül kialakítani egy képet magamról amilyen szeretnék lenni és aszerint élni/változni.

De elárulok egy titkot...Lehetetlenség MINDENKINEK megfelelni. Tudod miért? Mert az egyik ember ezt szereti, a másik azt. Mondok egy példát. Az egyik np a pocakos férfiakat szereti, másik a sima lapos hasat, a harmadik a kockahasat. Nem tudsz mindháromnak megfelelni.

Na, ugyanez van a környezeteddel is, az egyik azt mondja fehér inget hordj, a másik fekete pólót szeretne rajtad látni.

Próbálj meg MAGADNAK megfelelni, ne másoknak, mert ha másoknak akarsz akkor csak csökkenni fog az önbizalmad, nem nőni! Olyan soha nem lesz, hogy mindenki CSAK dicsérni és csak motiválni fog Téged! Mindig lesznek olyan emberek akiknek soha nem leszel elég jó, vagy féltékenyek lesznek, stb. Mindig lesz rólad negatív vélemény is, de ne hallgass akárkire! Csak azok véleménye és tanácsa számítson akik jót akarnak Neked pl barátaid, családod.

Tavaly egy új osztályba kerültem, szörnyű...Mindenki kibeszél engem, senkinek nem jó sem a hajam, sem az öltözékem, semmim. Változtam miattuk, még most sem vagyok jó SEHOGY, bármit teszek, mondok, csinálok, hordok, húzok magamra, nem vagyok jó! :)

De már nem érdekel, jövőre itt hagyom őket és forduljanak fel, egytől egyig.

Remélem tudtam segíteni!

2016. nov. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszi!

Valójában nagyon bonyolult a helyzet... mert azt sem tudom, hogy mi az 'Én'. Nekem az 'Én' mások elvárásai. Az 'Én' csak jót szeretne, mindenkinek segíteni, senki sem akarja, hogy rosszat gondoljanak róla. És pont ez, hogy az Önképem mások dicséretéből épül fel.

Esetleg pszichológus?

2016. nov. 6. 18:44
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, ha úgy érzed szükséges fordulj szakemberhez!
2016. nov. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

Lótüdő kell itt, nem pszichológus!

Kérdező, te egy 13 éves kislány vagy. Teljesen természetes, hogy ebben a korban nem alakul ki egészséges énkép. Mindenki átesik ilyen, vagy hasonló krízisen, ez a kamaszkor velejárója.

2016. nov. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!