Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mások dicséreteibő...

Mit tegyek? Mások dicséreteiből épül az énképem és rettenetesen féltékeny vagyok másokra.

Figyelt kérdés

Az énképem rettenetesen el van baszódva. Mindig mások dicséreteit veszem alapul. Mások azt mondják, hogy okos vagyok, akkor azt elhiszem. Ha valaki azt mondja, hogy helyes, akkor azt magamra veszem. Ellenben ha valaki rosszat mond, úgy szint azt is magamra veszem, és bekerül a saját önképembe. Tehát az önbizalmam másokból építem fel, éppen ebből az okból rettenetesen manipulálható vagyok.

Vannak olyan emberek, akikkel jóban akarok lenni, és valamennyire sikerült is. És fáj, hogyha azok az emberek másokkal még jobban jóban(?) vannak. És ez rendszeresen előfordul. Csupán barátoknál van ez. Mit gondoltok? Szerintem ez nem normális dolog... Mit tudtok javasolni?



2016. nov. 6. 10:43
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Válaszoló, egy 17 éves fiú vagyok.
2016. nov. 7. 15:38
 12/12 anonim ***** válasza:

De a többi stimmel. :-))

Egyébként igen, valóban stimmel. A lányok gyorsabban érnek, tehát a fiúknál később köszönt be ez a korszak.

2016. nov. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!