Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem bírom már tovább itthon...

Nem bírom már tovább itthon mit tegyek? 16/L

Figyelt kérdés

Nem bírom már tovább itthon nem akarok élni ha ez nem fog változni.

Már nem járok iskolába, egy kis faluban lakunk egy hónapja ki se mentem a házból mert itt mindenkit utálok és legszivesebben el mennek innen.

Depressziós vagyok már kb 10 éves korom óta.

Anyaek semmit nem vesznek nekem nincs se kabátom se csizmam nincsenek ruhaim csak rongyaim vannak és nem is tudok menni sehova mondjuk ha hívnak nagy ritkán mert egyszerűen nincs mit fel vegyek.

A ruhaimat nem mossa ki anya ha netán szólok hogy indítana e egy mosast nekem, nekem jön hogy mit gondolok magamról ezért inkább kézzel szoktam ki mosni magamról este de azért is veszekednek mert én elhasznalom a sampont a WC papírt az oblitot mindent, minden rám van miközben van 3 testverem is, ha hiányzik a dohány ki vette el én miközben nem is dohányzom.

A vizet is ki kötöttek mert nem fizettek, az áramot is toltos aramunk van de nagyon sokszor van úgy hogy napokig áram nélkül vagyunk mert nem tesznek rá.

Én ezt már nem bírom itt tovább.

Egész.nap veszekes van, nem mehetek sehova.

Ha itthon vagyok azért veszekednek ha netán kimegyek akkor azért.

Mivel már nem járok iskolába nem tudom hogy így el e kerulhetnek innen gyermekotthonba vagy nem tudom hogy megy ez légyszíves segítsetek nekem


2016. dec. 27. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vesznek semmit, de internet van?
2016. dec. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Menj el. Minél hamarabb. Keress munkát, ahol adnak szállást. Esztergomba pl. Vagy nyáron Balatonra szezon munkázni, ott is adnak szállást. Ha vendéglátásba dolgozol még kajára se kell költened. Rakj el pénzt, és vegyél ki egy szobát valahol, lehetőleg valami nagyobb városban, ahol több a lehetőség. Csináld meg az érettségit estin, vagy szakmát, amit szeretnél.

Vagy menj vissza tanulni és lakj koleszba. De ne maradj ott.

2016. dec. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző jó ötleteket adott.

Mindenképp folytasd az iskolát, a közeli nagyvárosban keress egy bentlakásos középsulit. Második félév elejétől biztosan megoldják, hogy kezdhess, hiszen 16 vagy. Ruhákért nézz körül használtruha-boltokban, én múltkor Zara(!) kabátot vettem néhány ezerért, de a márkátlanok baromi olcsóak. A helyi gyámhivatalt sem ártana megkérdezned, hogy esetleg elhelyezhetnek-e még ilyenkor gyermekotthonba.

2016. dec. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!