Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdjem le ezt a félelmet?

Hogyan küzdjem le ezt a félelmet?

Figyelt kérdés

Anyám régen belém nevelte hogy mindig féljek az utazástól, mert hogy ő sosem mer sehova utazni. Nagyon túlféltett mindentől. Azóta ha utazok, nem is az utazástól félek, hanem mindig azok járnak a fejembe amiket mindig mondogatott: Mi van ha eltévedsz, mi van ha rossz vonatra szállsz fel, mi van ha rossz helyen szállsz le stb...

Sosem engedett utazni pl.Pestre, mert állandóan azt hallottam tőle hogy majd elveszek, elrabolnak, megölnek.

Felnőttként meg bennem maradtak ezek, pedig tudom alaptalan... Van tèrkèp, GPS, tehát feltalálom magam és tájékozódok. De mindig bennem van ez a félelem.:/ Legfőképp az hogy rossz helyen szállok le vagy rossz vonatra szállok fel. Olyan rossz érzés hogy mennék valahova és rögtön belémhasít ez az érzés.

22L



2022. jan. 24. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kevés rosszabb dolog van mintha a szülő a gyerekébe is elülteti a saját félelmeit, szorongásait
2022. jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is féltem egy időben ezektől, de ràjöttem, hogy ugyan mégis mi történhet, ha rossz vonatra, vagy buszra szállok? Elvisz egy másik helyre, onnan pedig szépen visszabuszozok, vonatozok és meg van oldva...
2022. jan. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem menj pszichologushoz.
2022. jan. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
37.Zsoltár 10,11."Egy kis idő még és nem lesznek gonoszok nézed a helyüket és nem lesznek sehol. Ám a szelidek öröklik a földet és örömmel tölti el őket hogy határtalan békében élnek."
2022. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!