Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet túlleni az irigységen?

Hogy lehet túlleni az irigységen?

Figyelt kérdés

Mindkét testvérem külföldre költözött évekkel ezelőtt, most a szüleink is utánuk fognak költözni. Nekem sajnos nincs rá lehetőségem. Régóta küzdök egy komolyabb betegséggel, ami miatt rendszeres orvosi kezelésre van szükségem. Dolgozni tudok, de az egészségem problémás. Itthon a TB ugye áll mindent amíg dolgozom. Kiszámoltattam a testvéreimmel, hogy kint ilyen kezelésekre keményen rá kellene fizetni, a gyógyszerekre is. Hiába helyezkednék el a szakmámban és kapnám a komolynak tűnő fizetéseket, sajnos az orvosi költségek miatt a megélhetésre se jutna. Így nekem itthon kell maradnom. Pedig annyira szeretnék én is kimenni …. Annyira irigy vagyok rájuk, csomó lehetőség, gondtalan boldog élet. Én meg itt maradok egyedül. Barátnőm nincs, talán nem is lesz.

Hogy tudok ezen az irigységen túllenni? Akkor a legrosszabb amikor kihívnak magukhoz és látom milyen jó nekik. Eddig valahol vígasztalt, hogy a szüleim is egyszerűen élnek, de ezután már nekik is nagyon jó lesz. Félre ne értse senki, nagyon örülök a jólétüknek, csak én is úgy szeretném és a hülye állapotom miatt nincs lehetőségem!


2022. nov. 10. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hova akarsz koltozni, ahol ilyen nagy a jolet, de rendes munkahely eseten sem jar egeszsegbiztositas?
2022. nov. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia. Nem akarom leírni az országot, de Magyarországon kívül az Únióban alig állja a TB az én kezelésemet. A legtöbb országban vastagon rá kell fizetni! Pl a gyógyszerem itthon tök ingyen van, ahova mennék havi 250 Euro! Sokan elfelejtik akik itthon az egészségügyet szidják, hogy itt minden (!) ingyen van. Más országokban ez nincs így és nem ennyi a TB! Sokan azt hiszik, hogy Angliában, Németországban vagy Svédországban is havonta besétálsz ingyen vérvételre meg hetente fül orr gégészetre, szemészetre ha ahhoz van kedved.
2022. nov. 10. 19:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk, nekem elég fura, hogy egy országot, és uram bocsá', egy betegséget nem mersz leírni, mintha abból máris kiderülne a személyed, és mindenki neked esne.


Amúgy gondolom, a fizúd is több lenne külföldön, ha sikerülnek elhelyezkedned, szóval lehet, hogy nem lenne az olyan lehetetlen. Kint is gondolom, vannak segélyek, lehet, hogy van szoc. háló, ami segít a helyi tb-n túl, csak egy kicsit jobban kéne tájékozódni.


Visszatérve az irigység kérdésére, szerintem tök egyszerű.

Amikor észreveszed, hogy már megint irigykedsz, magadba csípsz, és azt mondod, hogy hess, irigység, örüljünk, hogy másnak legalább jó. :)

2022. nov. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs, de ha azon havi 250 euron mulik a megelhetesed, akkor vagy a fizud kicsi vagy a kiadasod tul sok.
2022. nov. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Mi van itt ingyen?

Annyi adót levonnak, hogy csak pislogok. De mire? TB által finanszírozott vizsgálatokra, kezelésre, műtetre hónapokkal később kapsz időpontot, ha nincs pénzed magánra. Addig meghalhatsz. Az tényleg ingyen van.

Ha eljutsz, futószalagszerűen mond el 2 percben a kínodat, azt viszlát, jöhet a következő.

Inkább könnyebb panaszkodni neked is, azzal nincs munka, mint tenni azért, ha akarsz valamit. Az már idő, pénz, energia lenne. Itt ha valaki megmondja a tutit, azért sem neked kellett megdolgozni. Csak kiírni ezt a semmit.

2022. nov. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!