Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez már kóros, vagy csak simán...

Ez már kóros, vagy csak simán nagyon introvertált vagyok?

Figyelt kérdés

'Social anxiety'-m van, mellette introvertált is vagyok.

Ez abban nyilvánul meg, hogy a férjemen és lányomon kívül senkivel nem beszélgetek, barátkozok. Rokonokkal szoktam beszélni, de velük is csak akkor, ha ők keresnek. Egyszerűen nem érdekelnek az emberi kapcsolatok.

Ma volt ovis szülői, az anyukák előtte meg utána is még maradtak beszélgetni, én meg el sem tudtam képzelni, hogy a kötelezőn kívül mást is beszéljek. Voltak kisgyerekes ismerőseim, de mindegyik annyira felszínes és csak a gyerek miatt volt, hogy még facebookrol is letöröltem magam, hogy ne kelljen kapcsolatot ápolnom senkivel. Egyszerűen fárasztó másokkal beszélgetni, kapcsolatot tartani, inkább mindenkit ellökök magamtól, mondjuk amúgy is úgy érzem/látom, hogy gyerekkorom óta mindig én voltam a 'harmadik', soha senkinek nem voltam 'első' barát, már ha értitek.

Mások is vannak így? Amikor a gyerekekre várunk ebéd után, akkor is csak köszönök mindenkinek, majd külön állok és várok. 🤷🏼‍♀️


2023. szept. 14. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Antiszociálisnak szokták ezt hívni.Én és a párom is ilyenek vagyunk 8 éve.Nem szeretek sehol se maradni pluszba pl munkába dumálni munkaidő után húzok hazafelé. Nem szeretek én sem nyitni az emberek felé, egyszerűen nem érdekelnek.Én megvagyok sógornőmékkel, az én családommal és párommal. Párom szülei messze élnek.Nincs ezzel semmi gond.Én nekem a párom a legjobb barátom, szerelmem stb
2023. szept. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Nem kóros, csak nehezen fogod tudni megszerezni majd a matekleckét, ha beteg lesz a gyerek. :)))
2023. szept. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

Ebben a modern világban már a szülő kell megszerezze? Mikor én voltam gyerek az osztálytársak hozták.

Én is ilyen vagyok, csak ráadásul szorongással tölt el, ha beszélnem kell valakivel. Ha csak szimplán nem érdekelne, boldog lennék :)

2023. szept. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is anyukám hívta fel alsóban az osztálytársamat telefonon, ha kellett valami. Oké, később átjött a barátnőm esetleg, de nem elsőben... Úgyhogy igen, a "mai modern" világban az ember messengeren kéri el a leckét a szülőktől, aztán felsőben már a gyerek a haverjaitól, szintén messengeren.

De ha az anyuka nem haverkodik senkivel a csoportból, marha lassan fognak hozzájuk eljutni az infók.

2023. szept. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, hasonló vagyok, semmi gond nincs veled. Te még szociálisabb is vagy mint én mert vállaltál gyereket, nekem az sem menne.
2023. szept. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem antiszociális, hanem aszociális.

Én teljesen olyan vagyok férfiben, mint te Kérdező.

Azt hiszem az emberek azt hiszik, hogy utálom őket, vagy valami hasonló, pl munkahelyen mindig is kívülálló voltam/vagyok. Nem utálom őket, csak nekem minden kommunikáció egyfajta kihívás és szorongok, úgyhogy lehetőleg nem kommunikálok, amennyire csak lehet.

2023. szept. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Talán csak nem olyan embereket ismertél meg, akikkel ki tudnál alakítani érdemi barátságot, ezért már inkább nem is próbálkozol tovább

De ha nem erről van szó, akkor is, ha számodra nem gond, nem hiszem hogy problémát jelentene

2023. szept. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom kórosnak a helyzeted. Én is introvertált vagyok, bár én sokszor nyitottam mások felé, de mindig kívüllálónak érzem magam nagyobb társaságokban, és nem szeretem a fölösleges kötelező dumálást.

20L

2023. szept. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Kitana. ***** válasza:
78%

Kóros az, ha konkrétan szorongsz, rosszul érzed magad, amíg mondjuk várni kell a gyereket, folyamatosan aggódsz, hogy mit gondolnak rólad a többi anyukák, amúgy barátkoznál, csak leblokkolsz, stb.

Az nem kóros, ha szimplán csak nem akarsz velük bájcsevegni. Én sem beszélgetek mindenhol mindenkivel, pl munkahelyen, de munkahelyen kívül meg viszonylag aktív szociális életem van.

Ha vágysz amúgy arra, hogy a családon kívül legyen 1-2 barátod, akkor érdemes nyitni, mindenki small talkkal kezd általában, de van, hogy kiderül, hogy tök értelmes és jó fej egyébként a másik. Ha nem vágysz ilyesmire, akkor nem kötelező.

2023. szept. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem tölts ki egy online tesztet hogy nem vagy-e autizmus spektrumon. Rengeteg ember úgy éli le az életét hogy nem is tud róla hogy ASDs, mert csak introvertáltnak vagy szociális fóbiásnak hiszi magát. Vannak olyan becslések is hogy akár minden harmadik ember ASDs lehet, csak mivel magasan funkcionálisak, sosem derül ki.
2023. szept. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!