Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyerekcsinálásnál jobb...

A gyerekcsinálásnál jobb ötletnek tartom az örökbefogadást, ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Elsősorban leszögezném, hogy jelenleg csak 21 éves vagyok, szóval jelenleg nem téma a gyerekvállalás, nincs is kivel :D


Viszont ha már aktuális lenne, akkor szívesebben fogadnék örökbe, mivel nem látom jelenleg se az ország, se a világ jövőjét hosszútávon, azért gyereket csinálni, hogy megszülessen egy rossz világba szerintem önzőség.


2023. szept. 23. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Kizárt. Nem tudod milyen géneket, hajlamokat hoz, fogalmad sincs a család orvosi hátteréről, stb.


Amúgy, bocs, a gyerekcsinálás és a gyerekvállalás között sok különbség van. A gyerekvállalás nem önzőség. A gyerekcsinálás vállalás nelkül az.


De ki melyikben gondolkodik.


Szintén 21

2023. szept. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Ez a te döntésed, én sajátot szerettem volna nevelni, nem cigány gyerekre egyébként is nagy a kereslet az örökbefogadóknál, több év mire sorra kerülsz.
2023. szept. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem értek egyet, mert én alapból gyerekellenes vagyok, másrészt az örökbefogadással az a baj, hogy felmerül a probléma, hogy: "Nekem csak ilyen-olyan-amolyan gyerek kell, amolyan nem kő".
2023. szept. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Én sajátot sem szeretnék, de másét sem nevelném. Amúgy szép dolog az örökbefogadás, ha valaki nagyon szeretne és nem jön össze természetes úton, sokkal jobbnak tartom, mint az állandó kezelésekre járást, mesterséges megtermékenyítést. Szerintem nem kéne erőltetni ennyire, hogy mindenkinek saját gyerek kell, miközben rengeteg árva van. Persze a legjobb az lenne, ha nem születne felelőtlenül annyi gyerek rossz helyre, mert igazságtalan, hogy nekik milyen könnyen összejön, valaki meg harcol éveken át érte. De ezen nem lehet változtatni. Örülök, hogy nekem nem kell ezen agyalnom, mert szülni nem szülnék semmi pénzért. Viszont más gyereket azért sem nevelném, mert ha megtudná, hogy nem vagyok a vér szerinti anyja, rögtön keresné az igazit és lehet elfelejtené azt is, hogy én voltam az, aki felnevelte. Voltak már ilyen esetek. Mondjuk a gyerekek általában hálátlanok.
2023. szept. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs sok örökbefogadható gyerek, rengeteg feltételnek kell megfelelnie az örökbefogadó párnak, és hosszú a várólista. Meg hát az az indok nem hangzik jól, hogy meg se próbáltad a sajàt gyereket, csak örökbefogadnál, mert legtöbbször olyan szülők állnak sorban, akiknek évek óta nem jön össze saját gyerek.


Általában fogyatékkal élő gyereket lehet hamar örökbefogadni, mert őket kevesen vállalják. Illetve már idősebb gyereket, főleg cigányt, ha az édesszülei végül lemondanak róla. Ha van egy egészséges újszülött, amire az átlag szülő vár, akkor hamar családhoz kerül.

2023. szept. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Sajátot sem vállalnék, nem hogy még valaki más fattyát neveljem.
2023. szept. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
alapvetően örvendetes, hogy nem gyártani akarsz sajátot, hanem gondolsz arra, hogy van akin így segítesz, így nem lesz feleslegesen plusz egy ember a földön. Az érv viszont hülyeség. Az az örökbefogadott gyerek nem ugyanabba a világba született, ahova a saját vér szerinti gyereked születne?
2023. szept. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Az ország meg a világ jövője is elég problémás, szóval már csak ezért sem akarnék gyereket vállalni. Másrészt nem tudhatom, hogy egészséges lesz e, hogy kell majd az életét leélnie. (Nem szeretném továbbörökíteni azokat a géneket, amik miatt nekem is elég nehéz lett az élet.) Az örökbefogadás abból a szempontból szimpatikusabb, hogy segíthetnél egy már megszületett gyereken, viszont ott se tudhatod milyen géneket örökölt, ami később a személyiségére is hatással lesz. Morbid lesz így leírnom, de 'zsákbamacska'. Egyébként ez az egész gyerek kérdés igazából önzőség, mert miért is akarunk gyereket tulajdonképpen? Saját magunk miatt, csak ezt nem valljuk be magunknak.
2023. szept. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!