Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagy baj, ha valaki nem...

Nagy baj, ha valaki nem szereti a globalizációt és az angol nyelv erőszakos nyomulását?

Figyelt kérdés

Multis környezetben dolgozom, ahol minden angolul megy. A kollégáim is amikor beszélnek ebéd közben úgy veszem észre csak angol nyelvű médiumokat olvasnak, sorozatokat, podcast-okat néznek. Sokszor jobban tudják mi történik az USA-ban, mint itthon. Én ilyenkor kicsit kirekesztve érzem magam, mert engem annyira nem érdekel. Szabadidőmben is nem tudnám elképzelni, hogy csak angolul legyen minden, bár azt elismerem, hogy ha érdekel egy téma akkor sokkal több információt tudok úgy találni. Múltkor is a második világháborúról meg cukorbetegségről láttam egy tök jó videót.

Amit még nem értek, hogy miért kell állandóan angol szavakat belekeverni a beszélgetésbe, hogy "no offense", "nem vagyok elég excited", "domestic flight", weird, creepy, fancy, stb, amikor ettől nem lesz senki okosabb. Engem elsősorban a saját környezetem sorsa érdekel és szeretem az anyanyelvem, az identitásom fontos része, úgy látom kisebbségben vagyok ezzel, mert legtöbben csak majmolni akarják az angolszász világot.



2023. okt. 19. 13:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
63%
Dehogy, sőt!
2023. okt. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha nem vagy ilyen, de akkor ne számíts rá, hogy bármire is vinni fogod multinál.
2023. okt. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 hollófernyiges ***** válasza:
54%
Bár valahol megértem őket (az én szakterületem is túl új és túl gyorsan változik ahhoz hogy kialakulhasson magyar szaknyelve) alapvetően veled értek egyet. Ez egyfajta kulturális imperializmus; a bennszülöttek magasabbrendűnek, menőbbnek érzik a másik kultúrát, mint a maguk kis provinciális, mucsai dolgait és igyekeznek hasonulni. Százötven évvel ezelőtt az ilyenek német szavakat kevertek a beszédükbe, kétezer éve meg a pannon őslakosok latin nevet adtak a kutyájuknak.
2023. okt. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
81%

Az nem globalizáció, ha nemzetközi témákban is otthon vagy, nem csak a magyarokban - ezt hívják tájékozott embernek.

Az angol nyelv elterjedése meg nem tesztés-nemtetszés kérdése, hanem tény, ezt el kell fogadni.

Ha valakik munkahelyen tényleg angolul beszének, az szerintem teljesen rendben van, ha magyarba kevernek angol szavakat, az nem, kivéve, ha az adott dologra tényleg nincs magyar szó, ami 100 %-osan lefedi a jelentést.

Az, hogy szereted a magyar nyelvet, teljesen rendben van, amíg nem a mai életre való nyitottság ellen irányul - ugyanis ilyesmit érzek a kérdésedböl.

2023. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

A why beszélsz half angolul témát én sem szeretem, bár engem maga a tény, hogy az angol a 'világnyelv' nem zavar. Szleng pedig eddig is volt, ezután is lesz, csak a formája változik.


"A kollégáim is amikor beszélnek ebéd közben úgy veszem észre csak angol nyelvű médiumokat olvasnak, sorozatokat, podcast-okat néznek. Sokszor jobban tudják mi történik az USA-ban, mint itthon."


Azért ezekből egyből a globalizációra gondolni elég erős. Nem lehet, hogy szimplán angol nyelvű a podcast, aminek a témája érdekli? Ahol szimpatikusak a beszélgetés résztvevői? Legtöbb sorozat és film pedig angol nyelven készül, sokan nem szeretik a szinkront.


Nem azt mondom, hogy probléma amit gondolsz, szimplán azt, hogy felesleges ilyeneken gondolkozni. De kitudja, lehet ez is felesleges, amit leírtam. :)

2023. okt. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
65%
A globalizáción nincs mit szeretni vagy nem szeretni, tényként el kell fogadni, hogy van, létezik. Már az is globalizáció, hogy fúj a szél és a légáramlatok hozzák ide Afrikából a port, meg az az eső, ami itt lehull, valamikor valamelyik óceánból párolgott el stb. Az meg megint természetes, hogy a különböző helyről származó emberek valami közös nyelven szeretnének kommunikálni, egymást megérteni. Sajnos az eszperantó és más hasonló mesterségesen kreált nyelvek nem váltották be a megalkotójuk által tervezett elképzelést, reményt. Maradt az angol nyelv, mint a talán a legkönnyebben elsajátítható (?)....
2023. okt. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
70%
A “globalizáció” és az “identitás” is jövevényszavak, mégis használod őket. :D
2023. okt. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, ebéd közben? De hát az ebéd az egy szláv szó... A közben az legalább finnugor.
2023. okt. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
94%

A hunglish nagyon elterjedt multis környezetben. Sajnos én is hajlamos voltam rá, mivel ha egész nap angolul beszélsz, akkor sokkal gyorsabban eszedbe jut egy szó angolul, mint magyarul, ha főként úgy használod. Bár nekem is sérti a fülem, és próbálom kerülni. Tény, hogy valaki ezt direkt csinálja és még rá is tesz. Annak, aki nem ilyen környezetben van, ez tényleg nagyon zavaró tud lenni.

viszont, ha ez a multis környezet ennyire nem jön be, akkor miért nem keresel magyar cégnél munkát?

2023. okt. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Jó, most bele lehet abba kötni, hogy melyik szó milyen eredetű, de itt nem ez a lényeg. Én is tudok angolul, könyveket is olvastam, sem munkában, sem ha turistaként külföldön vagyok nem okoz gondot kifejezni magam. Inkább csak úgy érzem nem annyira gazdag a szókincse, mint a magyarnak és ha humoros próbálok lenni sem jön át annyira, nem úgy sülnek el a poénok. Az jó, ha valaki tájékozott más országok helyzetével kapcsolatban is, de nekem ez úgy jön le, hogy mindig azt hozzák ki itt minden rossz, mindenki ostoba, az angolszász világban meg minden rózsaszín. Ennél pedig jóval árnyaltabb a kép, az átlagember ott sem műveltebb, ez az örökös felszínes mosolygás is számomra idegen, inkább legyen durvább valaki, de természetesebb. A politikai korrektséget meg egyértelműen túlzásnak érzem, most mi közöm van nekem az ilyen 'diversity' baromságokhoz, amiket az USA-ban nyomnak.
2023. okt. 19. 14:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!