Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagy baj, ha valaki nem...

Nagy baj, ha valaki nem szereti a globalizációt és az angol nyelv erőszakos nyomulását?

Figyelt kérdés

Multis környezetben dolgozom, ahol minden angolul megy. A kollégáim is amikor beszélnek ebéd közben úgy veszem észre csak angol nyelvű médiumokat olvasnak, sorozatokat, podcast-okat néznek. Sokszor jobban tudják mi történik az USA-ban, mint itthon. Én ilyenkor kicsit kirekesztve érzem magam, mert engem annyira nem érdekel. Szabadidőmben is nem tudnám elképzelni, hogy csak angolul legyen minden, bár azt elismerem, hogy ha érdekel egy téma akkor sokkal több információt tudok úgy találni. Múltkor is a második világháborúról meg cukorbetegségről láttam egy tök jó videót.

Amit még nem értek, hogy miért kell állandóan angol szavakat belekeverni a beszélgetésbe, hogy "no offense", "nem vagyok elég excited", "domestic flight", weird, creepy, fancy, stb, amikor ettől nem lesz senki okosabb. Engem elsősorban a saját környezetem sorsa érdekel és szeretem az anyanyelvem, az identitásom fontos része, úgy látom kisebbségben vagyok ezzel, mert legtöbben csak majmolni akarják az angolszász világot.



2023. okt. 19. 13:40
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:
Nekem egyelőre elég, amennyire tudok, munkában soha nem tettek erre utaló negatív megjegyzést és a szociális életben, mint már írtam nem akkora prioritás. Persze mindig lehetne javítani, de most már annyira nem érdekel, hogy energiát áldozzak rá, középiskolában más volt, akkor igyekeztek és a nyelvvizsgát is letettem. Az amúgy nagy érték, ha valaki nagyon jól tud angolul, elismerem, nem erre irányult a kérdésem.
2023. okt. 20. 06:57
 32/32 anonim ***** válasza:
0%
Igen,mert a liberális kultúrák jók
2023. okt. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!