Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért szokták...

Az emberek miért szokták ítélni az életképteleneket? Miért nem segítenek rajtuk? Mi van ha az ítélkező nem életképtelenek hasonló sorsra jutnak? Akkor rajtuk kifog segíteni?

Figyelt kérdés
2023. okt. 31. 18:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Azok, akik úgy életképtelenek, hogy közben életképesek lehetnének, nem értenek a szóból.


Azokat pedig nem ítéli el senki, akik valóban betegek /életképtelenek.

2023. okt. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Mert az életképtelenek nem segítséget várnak ahhoz, hogy életképesebbek legyenek, hanem azt várják, hogy helyettük megtegyél valamit.
2023. okt. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
Már miért is jutnánk oda, hogy életképtelenek legyünk?
2023. okt. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Karma, balszerencse.
2023. okt. 31. 18:33
 5/18 anonim ***** válasza:
34%
A parazitákat nem bírom, bocs. Ha valaki értelmi fogyatékos vagy fizikailag nagyon beteg, az más, de ha valaki tudna dolgozni, csak nem fűlik a foga ahhoz, hogy összeszedje magát, na, azokat elítélem. És nem terkintem mentségnek a depressziót és a pánikbetegséget sem, mert gyógyszeres és viseljedésterápiával kezelhetők, van olyan munka, ami végezhető számukra is.
2023. okt. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%

A magyarral az a baj, hogy ugat mindenkire, hogy: "Mennyé dóóógozni!".

Aztán ha valaki dolgozik, akkor meg azért ugat, mert szerinte a xarul dolgozik, bezzeg ő a munka hősse-királya.

Nagy baj van ebben a társadalomban.

Egy kívülről ítélkező nem feltétlen nézi az egyéb körülményt, így mindenkit leugat a magyar. Nem feltétlen fog segíteni azon a nép, aki rászolrulna, merthisz meg lett mondva, hogy: munkaalapú társadalom van, meghogy nemhagyunk senkit az út szélén, meg előe megyünk, nem hátra, ami nagy mértékben csak csacsi pofázás.


Azok, akik nem feltétlen gondolnak bele, hogy velük is bármi történhet, ők általába "tutira" mennek: gyorshajtás, balesetezés, verekedés, stb.

2023. okt. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
Aki arra lusta ,hogy a saját boldogulása érdekében bármit is tegyen, azt miben is kellene támogatni ?
2023. okt. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

Annyira unom már pl. amikor itt felteszik, hogy jaj, X, y éves vagyok, nem éltem semmit, mindjárt 30 vagyok, se párkapcsolat, se semmi, most mit csináljak? Erre írom, hogy változtasson eddigi életvitelén, keressen hobbikat ha van fel nem dolgozott traumák, akkor menjen pszichológushoz..és mindig felteszem a költői kérdést: mit tesz azért, hogy az élete jobb legyen? K..rva nagy a csend erre és csak folytatja tovább az önsajnáltást.


Na, ilyen az életképtelen, aki meg is érdemli a további szenvedést, amit csak saját magának okoz. Az ilyet nem sajnálom. Ők nem érdemelnek jobbat, többet, mert arra nem képesek, hogy felemeljék a seggüket és változtassanak.

2023. okt. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Az vesse rá az első követ, aki bűntelen közületek!
2023. okt. 31. 21:25
 10/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, én rávetem, mivel tudom, hogy a saját életemért egyedül csak én vagyok a felelős. Ha valamit elrontok, arról én tehetek. Ha valami nem tetszik, és jobbat szeretnék, akkor azért tennem kell. A sírással, önsajnáltatással nem oldódik meg a problémám és semmi egyéb se.


Nekem is volt nagyon mély fájdalmam, de talpra álltam, nem sajnáltattam magam.

2023. okt. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!