Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A férfiak hogyan bánnak egy...

A férfiak hogyan bánnak egy szép nővel és kevésbé széppel?

Figyelt kérdés

Miben tér el a viselkedés?


Rendben én értem mindenki szép ahogy van, de aki rossz lelkületű az csúnya.


Viszont észrevettem hogy a férfiak teljesen máshogy állnak a szép nőkhöz és az átlagoshoz. A szép nőknek puncsolnak. Ez a párkapcsolatban is így van?



jan. 29. 20:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez oda-vissza igaz. Mindkét nem a csinosabbakat nézi meg, nem fordítva. Még javarészt az állatoknál is úgy van, hogy a színes, szép énekű, stb nőstény/hím a kelendő.
jan. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
41%

11# Igazat írsz, mármint a lényeg igaz.

De a példa nem állja meg a helyét. Az állatoknál általában csak hím színes, hogy jobban tudjon udvarolni, míg a nőstény terep színű, hogy beleolvadjon a környezetébe, mikor tojást rak/költ.

Ha meg nem madárról beszélünk, ott külsőleg nincs nagy különbség hím és nőstény között

jan. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy emberről ha van egy jó tulajdonsága (szép) hamarabb feltételezik hogy sok más jó tulajdonság is társul hozzá mint az intelligencia, kedvesség. Egy szép ember gyerekkorától könnyebben elevickél a társasági helyzetekben, így hamarabb hozzájut olyan tulajdonságokhoz mint az önbizalom és általánosságban a szociális képességek. A könnyebben megszerzett önbizalom hamarabb vezet a lehetőségeik kiaknázásához mint egy új munka megszerzése vagy fizetés emelés kérése. Van egy kutatás, azthiszem 2017-es ami ugyanazon csoporton belül az online offline oktatás összehasonlítása után arra jutott, a kellemesebb külsejű lányok könnyebben kaptak jó jegyet.


Szóval az úgynevezett pretty privilege egy valós jelenség és sokat segít nyilvánvalóan a párkeresésben is.


Persze ez nem azt jelenti, hogy minden szép ember ki is aknázza ezen lehetőségeit, de azért tudatosan vagy anélkül, előnyt jelent.

jan. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Amikor rendkívül keményen sportoltam és diétáztam,egész másképp álltak hozzám a férfiak. Többet mosolyogtak rám,többször próbáltak szóba elegyedni idegenek. Segítőkészek voltak,néha bókoltak. Tehát kedvezőbb külső tulajdonságokért kedvező bánásmódot kaptam. A férjemet viszont egyáltalán nem érdekelte. Most egészséges-sportos-átlagos alakom van,már nem csinálom a szigorú diétát. A férfiak érdeklődése érezhetően alábbhagyott. De a férjem ugyanúgy áll hozzám.

Összességében igen, a pretty privilege létező dolog. "Kicsiben" is működik, például ha kialvatlanul vagyok napokig,másképp állnak hozzám,mintha kipihenten jelenek meg. Persze ezek kicsi,alig észrevehető különbségek,de akkor is vannak. Ruházat ugyanez. Csinos ruha=érdeklődés, slampos ruha=semmibe vevés.

jan. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
90%
Még annyit hozzátennék,hogy a nőkből pont ellentétes hatást váltott ki,mikor nagyon jól néztem ki. Azt az irigységet,ami felém zúdult,elmondani sem lehet.
jan. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
#15 Te jó ég ezt milyen jól írtad! Mikor csinosan fel öltözök a nők állandóan csúnyán néznek rám de nagyon. Ilyenkor csak az arcunkba nevetek.
jan. 29. 23:17
 17/26 A kérdező kommentje:
#15 elképesztő hogy az irigységnek nincs hátra. Ilyenkor jól az arcunkba kell röhögni az fáj nekik igazán. Továbbá az irigységre nincs gyógyszer..
jan. 29. 23:21
 18/26 anonim ***** válasza:
66%
Igazából sajnos ott vesztettem el a hitemet a nőkben. Hihetetlenül aljasok és irigyek. A férfiakra szoktak minden rosszat mondani,hogy felszínesek,de a nők ezerszer rosszabbak..
jan. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
#18 de nagyon igazad van. Ugyan ezt gondolom. Ha kicsivel is jobb náluk valaki már irigyek. De ő bajuk. Szenvedjenek csak
jan. 29. 23:25
 20/26 A kérdező kommentje:
A #18-ast a sok irigy nő jött le pontozni 😅🤣🤣
jan. 29. 23:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!