Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó emberismerőnek tartod...

Jó emberismerőnek tartod magad? Mennyire tudod kezelni az embereket?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk egy idegenről 10 perc beszélgetés alapján megállapítod, hogy milyen személyiség.. A mimikáiból, gesztusaiból, arckifejezéséből, testtartásából, testbeszédéből, öltözködéséből, tekintetéből, arcformájából stb... Mennyire szokott bejönni az első megérzés?

Volt már, hogy nagyon félreismertetek valakit, mert totál az ellenkezőjét mutatta annak, mint amilyen ő valójában?

Mennyire találod meg más emberekkel a közös hangot? Tudsz egy hullámhosszon lenni velük, vagy ráhangolódni más emberekre?



febr. 14. 11:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%

Nem vagyok jó annyira, hogy 10 perc beszélgetés alapján ilyen következtetéseket le tudjak vonni. Rövidebb idő (pár nap vagy 1-2 hét) alatt ki tudom annyira ismerni a másik embert, hogy tudjam azt, hogy a személyisége számomra elfogadható-e vagy egyáltalán nem.


Aki 10 perc alatt levon ilyen dolgokat az csak általánosit általában.

febr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
24%
Az általánosítást hogyan lehet elkerülni, amikor van egy ember, akinek van valamilyen környezete, amiben 50 emberből 48-ra igaz egyfajta viselkedésforma. Mindegy, hogy milyen irányú. Ilyenkor hogyan ne általánosítsunk? Tudod definiálni, hogy mi az általánosítás? Mert az én nézőpontom szerint az, hogy ha van 30 sapka, amiből 27 piros, 1 kék, 2 sárga, akkor a piros az általános. A másik három kivétel.
febr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
33%
Nem, de ezt időben felismertem, ezért nem haverkodon senkivel, akivel meg nagyon muszáj kapcsolatban maradnom, inkább távolságtartó vagyok úgy kb fél-egy évig, mire úgy gondolom, hogy kiismertem.
febr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
61%
Elvileg kevesebb, mint 7 mp alatt alakul ki bennünk, hogy szimpatikusnak találunk-e valakit. Egy ember személyisége nagyon komplex és helyzettől függően változhat. Szerintem nem lehet 10 perc alatt kiismerni valakit.
febr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
33%

1, Nem. Lennének érzéseim-megérzéseim, hogy valaki rossz szándékú, de;

2, Nem tudom kezelni a helyzeteket.

Jó lenne ezt valakitől megtanulni.

febr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Emberek azt hiszik rólam hogy az vagyok, mert nehéz csőbe húzni. Pedig egész egyszerűen csak minden kapcsolatot úgy alakítok hogy ne legyen rajtam fogás. De ez nem azt jelenti hogy jól meg tudom állapítani ki problémás és ki nem. Hanem pont az ellenkezőjét, hogy senkiben se bízok.
febr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Aránylag jó emberismerőnek tartom magam.Van az első benyomás,ami azért csalóka,nem mindig jön be.Ha néhány beszélgetés után van egy olyan érzésed,hogy "valami nem stimmel"na,az be szokott jönni.

Mondjuk volt olyan is,akinél rögtön jött ez az érzés.Bemutatkozott az illető,kézfogás,széles mosoly,de közben végigfutott rajtam a hideg borzongás:Ezzel az emberrel valami nagyon nem oké.És igen,néhány találkozás után kiderült,hogy kiszámíthatatlan,agresszív,kötekedő,verekedős,állatkínzó az fazon.

febr. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Általánosságban szólva, inkább jó emberismerőnek tartom magam, de még így is voltak olyanok, akik tudtak meglepetést okozni. És nem a pozitív fajtából. Viszont az a szerencsém, hogy ilyenből azért annyira sok nem volt még, de inkább lekopogom.

Azért 10 perc alatt még nem állítok fel komplett jellemrajzot, de pár, fontosabb személyiségjegyet ki tudok ragadni, fel tudok ismerni emberekben, és azok elég pontosak szoktak lenni. Testbeszédről, mimikáról, arckifejezésről és szemekből, tekintetből elég jól tudok olvasni, de ez már elég fiatalon megvolt bennem.

Öltözködést ilyen téren nem szoktam figyelembe venni, ahogy az arcformát sem - az utóbbiban nem is hiszek.


A "félreismerős dologra" most egy valaki ugrott be, de róla a mai napig nem tudom eldönteni, hogy tényleges félreismerés volt, vagy csak a stressz miatt fordult ki önmagából. Végzős évünkre a halkszavú, szerény csajból, aki a legjobb barátom volt, egy rosszindulatú, dührohamos, panaszláda lett, amivel elég nagy éket vert közénk.

Illetve még volt 1-2 ember, akiről volt sejtésem, hogy milyen, de az mégis meglepett, hogy mennyire képes volt elmenni a végletekig. Nem jó értelemben.


Ami pedig a közöshangot illeti... határozottan ügyesedtem ilyen téren, egyre több emberrel sikerül ezt megtalálni, méghozzá elég hamar, de még így sem vagyok ilyen téren a toppon. Van pár ember, akikkel azonnal klappol minden, a többségnél, azonban, ez aligha megy. Elég sokszor szociálisan kínos vagyok. Utána meg fogom a fejem, hogy "te. jó. ég. ez mi volt?!".

márc. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!