Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted a jó, vagy a rossz...

Szerinted a jó, vagy a rossz emberek vannak többségben?

Figyelt kérdés
Én nagyon merem remélem, hogy a jók.. De lehet én vagyok a naiv. Szerintem ha a rosszak lennének többségben, akkor a civilizációnk már rég elpusztult volna. Akárhogy is, a szeretet tartja össze a világot, bármilyen giccsesen is hangzik..

febr. 26. 19:17
A kérdező szavazást indított:
A jó emberek vannak többségben.
A rossz emberek vannak többségben.
34 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Állítólag a jók, de még nem találkoztam eggyel sem pedig már nagyon szeretnék.
febr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Relatív kinek mi a jó es a rossz.
febr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Minden emberben minden benne van, jó és rossz egyaránt. Hogy adott helyzetben mi jön ki belőle, az a helyzettől függ és az illető aktuális érzelmi állapotától.
febr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem eleve alig léteznek olyanok, hogy jó és rossz emberek. 1000-ből talán 1-ről ki lehet jelenteni kategoeikusan, hogy ez egy kimondottan jó/rossz ember, de még lehet, ezzel is sokat mondok. A legtöbben simán csak élik az életüket, milliónyi dolgot tesznek életük során, ezek közt pedig néha akad ami X embernek épp jó, Y-nak meg lehet hogy pont rossz.
febr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
A jók. De a rosszaknak van nagyobb hatalma.
febr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Írok valamit ide mert látom itt van aki mindig leszavaz, most ez a hozzászólás itt szavazd le.
febr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
A rossz sokkal mélyebb nyomot hagy, mint a jó. Ezért tűnhet úgy, hogy a rosszak vannak többségben.
febr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Úgy mondják ha a jó tétlenkedik vagy rest cselekedni, akkor a rosszak aratnak diadalt. Kőkeményen rohanunk a saját pusztulásba, már csak ezért is. Ráadásul relatív mi a jó és a rossz, lehet te csak a fogyasztói társadalom részének tartod magad és jó embernek, közben miattad is rohad szét a bolygó, szemetesedik minden, terjed a mikroműanyag és hullik szét a klíma. És hát valljuk be, a többség tényleg nem tesz semmit, csak cinkosan részt vesz a fogyasztásban. Nem akarom ilyen irányba elvinni a témát, csak kicsit példálózni szerettem volna, mennyire is relatív ez a jó és a rossz. Hát még ha valaki passzív, azzal is csak a rosszak malmára hajtja a vizet.
febr. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
20%

Egy este az öreg Cherokee indián mesélni kezdett az unokájának arról a csatáról, ami minden emberben zajlik.


Azt mondta:


–Fiam, a csata két farkas között zajlik, akik mindannyiunkban ott lakoznak. Egyikük a Rossz – a düh, irígység, féltékenység, sajnálat, szánalom, kapzsiság, erőszak, önsajnálat, bűntudat, harag, kissebbrendűség, hazugság, hamis büszkeség, felsőbbrendűség és az ego…


Másikuk a Jó – az öröm, béke, szeretet, remény, nyugalom, alázat, kedvesség, jóindulat, empátia, nagylelkűség, igazság, együttérzés és a hit.


Az unoka elkondolkozott egy pillanatra, majd megkérdezte nagyapját:


–És melyik farkas győz?


Az öreg indián mosolyogva így válaszolt:


–Az, amelyiket eteted.

febr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
16%
A jók vannak. Attól még, mert veled bunkó volt a sorban mögötted álló random arc, ő még nem rossz ember. A főnököd sem rossz, attól még, mert kivételez valakivel aki nem te vagy. Aki nem saját magát gondolja a világ közepének, az látja, hogy valójában nincs annyi rossz ember, csak mindenkinek csak magára és a szeretteire van kapacitása, másokkal nem tudnak foglalkozni.
febr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!