Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted a jó, vagy a rossz...

Szerinted a jó, vagy a rossz emberek vannak többségben?

Figyelt kérdés
Én nagyon merem remélem, hogy a jók.. De lehet én vagyok a naiv. Szerintem ha a rosszak lennének többségben, akkor a civilizációnk már rég elpusztult volna. Akárhogy is, a szeretet tartja össze a világot, bármilyen giccsesen is hangzik..

febr. 26. 19:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem a rossz/gonosz emberek vannak többségben! Jelen társadalmunkra ez duplán igaz sajnos, ezek tények...

A rossz manipulatív, önző és egoista, csak a maga 'jóléte' érdekli, nem törődik embertársaival felfelé nyal, lefele rúg! A gazdagok is rosszak, mert nem segítik a szegényeket, jelenleg Magyarországon már 2 millió mélyszegény ember van... 😔 Remélem egyszer győz a jó,de ez inkább csak áltatás! 34/N

febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
29%
A jók vannak többségben, viszont elnyomásban is. Jónak lenni nem kifizetődő hosszútávon, így a rossz emberek uralják a világot, beleérve a jó embereket is.
febr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
65%
Inkább az ostobák vannak töbségben.
febr. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván a rossz könyörgöm. Nézz már szét
febr. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Jégszív ***** válasza:

Erre a kérdésre egyszerűen LEHETETLEN válaszolni!


- Egyrészt itt van a immoralitás és az amoralitás problematikája:


AMORALITÁSNAK nevezzük azt erkölcsi normát, amikor egy egyén meg van győződve hogy az a gaztett, amit véghezvisz, JÓ. Jellegzetes alakjai pl. Julius Caesar, Torquemada, Robespiére, Rákosi, stb.


IMMORÁLIS az az egyén, aki tisztába van azzal, hogy tette erkölcstelen, de ez mit sem zavarja, hogy azt végrehajtsa. Eklatáns példája Nero, a reneszánsz pápák, Vlad Tepes - alias Drakula, Hitler. (Amoralitás és immoralitás között hatalmas átfedések is lehetnek, erre talán a nácizmus és a rabszolgatartás intézménye a legjobb példa.)


- Másrészt a régi filozófikus megállapítás: SEMMI SEM ABSZOLÚT FEHÉR VAGY FEKETE! Ugyanaz a jellemű egyén másként viszonyul nemcsak adott társadalmi, történelmi adottságokhoz, de esetleg közvetlen környezetében élő egyénekhez is. Aki tudja, mi az a SZOCIOMETRIA, az biztos tudja, mire gondolok...

febr. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!