Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted mik a legnegatívabb,...

Szerinted mik a legnegatívabb, legpusztítóbb érzések? Szerintem a szégyen és az elutasítottság mindenképp dobogós.

Figyelt kérdés

Tudsz példákat sorolni rá? Szerintem a szégyen rosszabb, mint a bűntudat, a bűntudat valami külső dologhoz fűződik, míg a szégyen belül van és belülről őröl fel.

A visszautasítottság meg lehet csak azért, mert túl sokszor volt benne részem.. 😔😔 Na meg persze a gyűlölet is ott van a top helyen, de hát ez annyira triviális, hogy meg se kell szinte említenem..



febr. 26. 21:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Szorongás
febr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
nem tudom robot vagyok nincsenek érzéseim sajnos
febr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Metionin ***** válasza:
53%
Bűntudat, szégyen, irigység.
febr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#2 Ha gondolod adhatok neked kölcsön szívet.. 🤗🤗😉
febr. 26. 21:20
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Harag, szégyen, félelem
febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Megalázás.
febr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem az utálat. Pont azért, mert hiába nem szereted a másikat, de benne van az utálat vagy épp a harag ami romból és annak ellenére körülötte forognak a gondolataid, hogy az adott személyt egyáltalán NEM szereted. Ez pedig nem fog előre vinni semmiben sehol.
febr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%

4

árammal működök ezért nincs rá szükségem de köszi azért

febr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
16%

Önbizalom hiány, szégyenérzet, szorongás, irigység,


Az önbizalom hiány és a szorongás együtt adja magát, kb. ugyanazért. Ha nincs önbizalmad, akkor szorongsz. Ha ez bekövetkezik, mindentől félsz, a barátkozástól, beszélgetésektől, egyszerű kérdés feltételektől, stb. Tudom, mert ilyen voltam, már valamennyire sikerült leküzdenem, de a magja bennem maradt. Nem szabad hagyni kicsírázni megint.


A szégyenérzet azért, mert azt te érzed, és többnyire még alaptalanul is. Egyszerű példa, valaki mond egy viccet. Senki nem nevet rajta, ezért ő szégyelli magát hogy mennyire béna viccet mondott. Legalábbis nem pont szégyelli, de ahhoz hasonló, szerintem szégyellés. Közben csak nagyon el voltak foglalva a többiek. Belemélyedtek egy telefonos chatbe például.


Az irigység pedig egyértelmű. Ha a másikét akarod sose lesz jó ami, neked van. Mindig többet és többet akarsz, mert valakinek mindig lesz több. Ez nem a boldogság kulcsa, hanem a "kincskereső élet", aminek a vége a boldogtalan és elégedetlen halál. Elégedetlenül hal meg az illető.

febr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

Hogy nem annak fogadnak el,aki vagy.

Hogy feltetelhez kotik a szeretetet.

febr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!