Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valakinek megmondan...

Hogy lehet valakinek megmondani, hogy nem bírom napi szinten a panaszkodását?

Figyelt kérdés

Már nem mondanám barátnőnek, de 10 éve ismerem. Mióta dolgozik, napi szinten írja évek óta a munkahelyéről a panaszkodását, illetve részletesen kifejti minden nap a feladatait. Mostanra jutottam odáig, hogy én ezt nem bírom tovább. Tényleg évekig türelmesen válaszolgattam, de most már kegyetlen.

Sajnos van, hogy napokig nem nyitom meg amit ír, vagy csak egy egy szót válaszolok, de ez sem megoldás, mert tovább írja a regényét. Semmi más téma nincs, mert ha próbálok magamról is írni, vagy valami hétköznapibb dolgot felhozni, akkor is visszakanyarodik a munkahelyéhez.

Múltkor jeleztem neki, hogy én nem értem amit ír, meg nem tudok mit reagálni a munkahelyi feladataira.

A párom szerint rég tiltanom kellett volna, mert elveszi az életkedvem.



márc. 25. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
"Kapsz 5 percet, hogy elmondd a panaszod, aztán munkára fel!".
márc. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan így, ahogy a kérdésben megfogalmazod. Vagy ha nem akarod ilyen szókimondón, csak szimplán ne olvasd el, ne válaszolj, majd észreveszi magát.
márc. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A pénteki regényét nem olvastam el a munkahelyéről, nem nyitottam meg, de így is írt újabbat szombaton, meg vasárnap is. Azt hittem így feltűnik neki, hogy engem nem érdekel ez a téma.

Egyébként személyesen sosem találkozunk, mert esténként meg hétvégén is dolgozik otthonról is.

márc. 25. 20:37
 4/13 A kérdező kommentje:

Ha elolvasom, akkor sem tudok már mit reagálni arra, hogy mit hova írt az excelben, meg mit rontott el, leszidta a főnöke, rengeteg a munkája, írt egy külföldi kollegája.

Tényleg agybajt kapok.

márc. 25. 20:39
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Hát akkor ne olvasd továbbra sem, aztán kész. Előbb-utóbb abbahagyja.
márc. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ember valojaban naplot ir, kiszol a fejebol. A gond csak az, hogy baratsag latszataba csomagolja. Es neked jut az a feladat, hogy kinosan elkuldd a busba, mert igazabol vele csak megszakitani lehetne az ismeretseget. Amugy ilyen embereket mikor megsertettem, meg meg is bocsajtottak, hogy folytathassak. Nem szabad.
márc. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Én meg betegeket ismerek, akik meg mindig a betegségrol beszélnek csak. Amiktől meg amugy irtózom is. Es a gondolatainat se akarom eköré csoportositani.

A linkelt az csak egyik.

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__baratok-baratsagok__..



En nem irogatok mar velük.

Szerintem az utolsó valaszolónak is igaza van.

márc. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz fogalmazódott meg bennem, amit a #6 írt, te nem a barátnője vagy, hanem a naplója. Valószínűleg nem is igényli a választ, és azért nem is kérdez rólad soha.


"Múltkor jeleztem neki, hogy én nem értem amit ír, meg nem tudok mit reagálni a munkahelyi feladataira."


Erre mit reagált? Ha ignorálta a megjegyzésedet, szerintem nyugodtan tiltsd, mert abszolút nem foglalkozik veled.

márc. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tegnap írtam neki magamról valamit, megint leszrta. Elkezdte írni, hogy igen náluk meg adóellenőrzés van, folyamatosan túlórázik stb stb. Úgy látom nincs kivel beszélni. Némítottam. :(

Én normális beszélgetésre vágyok, nem valaki siránkozását akarom olvasni szó szerint reggeltől estig.

Múltkor írja reggel, hogy "de szép tavaszi idő van, vajon ki fogja elrontani a napom?"

Borzasztó.

ápr. 18. 08:01
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a fenébe, ez nem barát. Jól tetted, hogy némítottad. Nekem is volt egy olyan "barátom", aki néhány naponta 2-3 órában nyomta a rizsát Messenger-hívásban. Igaz, ő nem panaszkodott, hanem csak régi történetekkel untatott, amikhez semmi közöm nem volt, így hozzászólni sem tudtam. Amikor nem válaszoltam, vagy azt mondtam, nem érek rá, még ő sértődött meg, mintha nekem az lenne a feladatom, hogy a dumáját hallgatom, ő pedig soha nem hagyott szóhoz jutni. Aztán egyszer csak rájöttem, hogy nekem nem kötelességem hallgatni senkit, mert túl rövid az élet ahhoz, hogy mások hülyeségeire pazaroljam az időm, így nem nyitottam meg többé az üzeneteit. Ezt követően többé nem írt. Tudom, hogy megsértődött, és hogy jellemtelenség volt tőlem így lezárni, de nem érdekel. Nehogy már még én érezzem magam rosszul, amiért nem akarok lelki szemetesláda lenni. Neked sincs okod így érezni, hiszen te vagy a prioritás, nem ő.
ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!