Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A homoszexualitás mentális...

A homoszexualitás mentális rendellenesség?

Figyelt kérdés
Az LMBTQ-s propagandákat félretéve, ha a tudományt nézzük igaz hogy ez mentális rendellenesség/betegség?
ápr. 21. 09:30
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
88%

A betegségekre ez a négy dolog jellemző:


deviancia: a megvalósított viselkedés mások számára feltűnést keltő, szokatlan, esetleg érthetetlen


distressz: a viselkedést produkáló egyén a boldogtalanság, a kellemetlenség érzését tartósan átéli


diszfunkcionalitás: az egyén képtelenné válik önmaga és társas kapcsolatai fenntartására, a munkavégzésben zavar áll be


veszélyeztetés: az egyén által megvalósított viselkedés a társadalomra és/vagy magára az egyénre nézve veszélyes


Ezekből legfeljebb a deviancia mondható el a homoszexualitásról. De régen a balkezesség is deviancia volt. A homoszexualitás önmagában nem okoz distresszt, diszfunkcionalitást vagy veszélyeztetést bárki testi, lelki épségére.

ápr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
81%
Mutass kérlek nekem egy divathomokost. Kíváncsi vagyok rá.
ápr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
19%
Olvass utána, volt több kutatás is fiatalokkal kapcsolatban ahol tinik kitalálták hogy ők is melegek de aztán rá x idővel meg rájöttek hogy egyáltalán nem azok csak inkább jól esett nekik különlegesnek érezni magukat stb
ápr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
95%

13


Mint írtam, mutass nekem egy divathomokost.


Szóval most olyan heteroszexuális emberekről írsz, akik kitalálták hogy homoszexuálisok azért, mert attól különlegesnek érezték magukat?


Tehát mentálisan sérült heteroszexuális emberekkel akarod bizonyítani azt, hogy a homoszexualitás mentális betegség?


Hát ez aztán érdekes megközelítése a dolgoknak 😀

ápr. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem. 1977 óta nem számít annak a nemzetközi pszichiátria álláspontja szerint.
ápr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%

Tanultam ilyen téren, nem betegség és nem mentális rendellenesség sem. Tul.képpen nem teljesen tudja hová tenni a tudomány. Próbálja így-úgy megmagyarázni, de rendellenességek közül mégis kikerült.

Én megírt sorsban és életútban hiszek, miközben tudományos tananyag sem tudja kezelni. Ennél még bonyolultabb a transzneműség esete, ahol megfelelő pszihiátriai véleménnyel engedélyezhető a nemváltás.

ápr. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
0%

#17

Nem ezt írtam, azt mondtam hogy azért van több homokos mert sok gyerek bemeséli magának hogy az

ápr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
93%
#17 ez baromság. Semmi bizonyíték nincs erre, pláne hogy Magyarországon erősen stigmatizált jelenség.
ápr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
85%

7-es, téged nem az eszedért szeretnek. Az állatvilágban is létezik homoszexualitás, és még nem haltak ki. "Kiszelektálódnak"? Az mi az úristent jelent? A jobboldali legelő helyett a baloldalin legel?

A deviancia szó kikerült a tudomány sótárából, elavult.

Mivel a természetben, ideértve az embert is viszonylag nagy számban fordul elő (kb 8%), nem lehet rendellenességnek nevezni, csak kisebbségnek.

ápr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
80%

Még az ezzel foglalkozó tudósok se tudják hogy ez most egy félresiklott "génhiba" miatt alakul ki az anyaméhben vagy a környezeti hatások miatt lesz meleg az illető. Vagy a kettő együttvéve, vagy teljesen rossz úton járnak és nem is a megfelelő helyen keresik a választ. De majd Józsi a kocsmából megmondja a frankó választ ezzel kapcsolatban.


És mindezt melegként írom.

ápr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!