Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Enfp vagy infp?

Enfp vagy infp?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég az egyik barátnőm miatt megcsináltam magamnak az mbti tesztet.

Enfp jött ki de én nem egészen érzem magam annak. Azóta már többször is megcsináltam a tesztet különböző oldalakon de ott is enfp jött ki. Amit nem értek :\

Az biztos hogy xnfp vagyok de hogy e/i már nem egészen.

Sokszor szeretek emberekkel együtt lenni. De nem vagyok mindenkivel jóban. Van egy kis baráti tarsasagom és velük nagyon jól vagyok. Szeretek a társaság központjában lenni de csak akkor ha róluk van szó. Egyáltalán nem vagyok osztálybohóc.

Az osztályban is viszonylag csendes vagyok. Próbálom kerülni a feltűnést. Előadni/beszélni sem szeretek idegenek/osztály előtt.

Elég nehezen tudok tanulni mert szinte minden is el tudja vonni a figyelmemet. De ez nem csak a tanulásnál fordul elő.

A barátaim azt mondják vicces vagyok. De másokkal nehezen találom meg az összhangot.

Sok hobbim van. Szeretem az állatokat. Szeretek olvasni, festeni, fotózni.

Egyedül szeretek lenni de nem mindig. Egy idő után frusztrált leszek hogyha sokáig egyedül vagyok.


Tudom hogy az mbti nem számit de én mostanában nagyon rákattantam :⁠,⁠)


Kérlek valaki segítsen nekem



máj. 1. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Az a baj ezekkel a tesztekkel, hogy saját magunkat ítéljük meg és sok válasznál nem őszinte elfogulatlan választ adunk, hanem kicsit afele húzunk, amilyenek lenni szeretnénk és nem feltétlen afele, amilyenek tényleg vagyunk. Lehet ha más válaszolna ezekre a rólunk szóló kérdésekre, egész más eredmény jönne ki, lehet az emberek egész máshogy látnak minket, mint mi magunkat.
máj. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ez igaz a barátaim viszont eltérő válaszokat szoktak adni. Van aki azt mondja hogy extrovertált vagyok és van aki azt mondja hogy introvertált vagyok.

Ahogy korábban is leírtam biztos hogy xnfp vagyok csak azt nem tudom hogy e/I


De azért köszönöm a válaszodat! :⁠)

máj. 1. 21:56
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kognitív funkciók! Lényegtelen a szociális készség vagy igény, a kognitív funkciók számítanak.


Az ENFP kongnitív funkciói:

1) Ne (extrovertált intuició) domnináns

2) Fi (introvertált érzelem) kisegítő

3) Te (extrovertált gondolkodás) harmadlagos

4) Si (introvertált szenzió) leghátsó


Az INFP pedig Fi>Ne>Si>Te.

Tehát az INFP Fi domináns, azaz

-> A döntéshozó funkciója kiegyensúlyozottabb mint az információbefogadó

-> Az elvei/érzelmei mindennél fontosabbak (az ENFP is magasan használja az Fi-t, de az INFP-nél ez jobban tetten érhető)

-> Te, azaz a rendszerésre, organizálásra, szervező, objektív logika van leghátul, azaz ezt viszonylag nehezen használja (azaz az ENFP-nél kevésbé strukturált, nehezebben támaszkodik a rendszerező logikára)


Az ENFP Ne domináns, azaz

-> Információbefogadó kognitív funkciói kiegyensúlyozottabb a döntéshozónál

-> Ötletalapú gondolkodás (Első helyen használja a Ne-t, míg az INFP csak második), állandóan új dolgok iránt érdeklődsz.

-> Fi-Te középső párosítás miatt a belülről fakadó érzelmek/elvek és a rendszerezett, struktúrált gondolkodás kiegyensúlyozottobb, azaz az érzelmi/logikai arányok közötti gondolkodás határa vékonyabb

- Si leghátul, azaz nehezen, és kelletlenül, de ösztönösen keresi a rendszert, az ismerőst a szituációkban, és tapasztalatalapú gondolkodása van



Remélem ez segít eldönteni.

máj. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok, annyi még hogy az ENFP a Ne miatt képes introvertáltabban viselkedni, emiatt lényegtelen igazából hogy introvertált vagy extrovertált vagy, attól függ az MBTI hogy mik a kognitív funkcióid. A leírásod alapján akármelyik lehetsz.
máj. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

#3/4 tökéletes összefoglalta!


Kérdező, az, hogy valaki introvertált vagy extrovertált, az semennyire nem azon múlik, hogy szeret-e másokkal lenni vagy sem. Az I/E az mbti-ben csak az egyes személyiségtípusok kognitív funkcióit és azoknak a sorrendjét jelenti.

(Sőt, az ENFP mondhatni a "legintrovertáltabb extrovertált":))


A leírásodból nekem erős Fi dom jött át, ezért INFP-re tippelnék.

máj. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
ha a baráti társaságod (rajtad kívül) 2-nél több emberből áll akkor E
máj. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 ez úgy hülyeség, ahogy van:) Ne terjeszd az ostobaságot.
máj. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Az ENFP állítólag a legkevésbé exrovertált az extrovertáltak között.

Ez is lehet egy magyarázat.

Meg az is, hogy vsz. még nagyon fiatal vagy, kevés saját felismeréssel, kevésbé kialakult személyiséggel, sok bizonytalansággal. Nem baj az, teljesen természetes. És tök jó, hogy szeretnéd megismerni magadat.


Én éveken át ENFP voltam, valahányszor megcsináltam ezt a tesztet, mindig ENFP jött ki.


Aztán az elmúlt két évben keményen megváltoztam, és eszembe jutott, hogy megcsinálom újra a tesztet. Hát INFP jött ki. Elfogadom, még örülök is neki.

máj. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3-4 vagyok, ENTP (ami az ENFP-hez hasonlóan Ne domináns), és eléggé introvertált természetem van. Imádom a társaságot, kommunikatív vagyok, meg minden, de nagyon lefáraszt a társaság, hajlamos vagyok magamba fordulni.

De közöm nincs az INTP-hez, a Ti-m erős de nem domináns, az Fe-m túlságosan fejlett ahhoz hogy leghátul legyen, az Si-m pedig borzasztó fejletlen, nem teritary (harmadlagos) funkció.

máj. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

"#6 ez úgy hülyeség, ahogy van:) Ne terjeszd az ostobaságot."


ez nem ostobaság, az introvertáltnak kevés barátja van de azok közeliek

máj. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!