Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet évtizedekig jó egy...

Hogy lehet évtizedekig jó egy párkapcsolat? Hogy lehet fenntartani az érdeklődést, hogy nem fogynak el a témák?

Figyelt kérdés
Nyilván nincs ilyen kapcsolatom, ezért kérdezem.
máj. 11. 19:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Szüleid elváltak, vagy meghaltak, hogy erről nem tudtad volna őket először megkérdezni?


Egy kapcsolatért mind a két félnek minden egyes nap tenni kell.

Hogy fogynának el a témák, ha együtt éltek és sok mindent közösen csináltok? A közös célok, tervek, hobbik, időtöltés visz előre mindent.

Egy kapcsolat akkor jó, ha őszintén tudtok egymással bármiről és bármikor beszélgetni. Fontos fejleszteni az értelmi és érzelmi intelligenciát is. A nézeteltéréseket meg kell higgadtan és kultúráltan beszélni. Fontos, hogy mind a kettőtök vágya teljesüljön a kapcsolatban. Legyetek kitartóak, szeressétek egymást, legyen kompromisszum, tisztelet, hűség, törődés, odafigyelés.

máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Hullámzás minden kapcsolatban van, új témák mindig jönnek, ahogy változnak az életesemények. Ráadásul a jó párkapcsolat nem a sülve-főve együttlétet jelenti. Mindegyik félnek meglehet a saját hobbija, elfoglaltsága, eltérő érdeklődési köre, bőven elég, ha egy vagy kevés közös kapocs tartja össze a feleket, pl. a gyereke, unoka, vagy más közös érték.
máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Sportoljál,legyen hobbid. Ezek adnak rengeteg motivációt. Nekem sose volt ilyen problèmám
máj. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ám ugyanazokról is beszélgetni.
máj. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
A témák mindaddig nem fogynak el, amíg a feleknek igényük van a másiknak elmesélni a napi történéseket, beszélgetni vele, úgy általánosságban, bármiről. Megbeszélni a napi dolgokat, világ eseményeit, napi történéseket, mik foglalkoztatják, és az együttéléssel járó dolgokról még nem is írtam.
máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
A hosszú házasság titka két azonos képességű laptop megbízható internet kapcsolattal.
máj. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

5: az érdekel, hogy lehet olyan társat találni, akit hosszú évek múlva is érdekel, amit én mesélnék.

1: a szüleim nem szeretik egymást, nem élvezik egymás társaságát, csak együtt élnek.

máj. 11. 21:54
 8/27 A kérdező kommentje:

1: "A közös célok, tervek, hobbik, időtöltés visz előre mindent.


Egy kapcsolat akkor jó, ha őszintén tudtok egymással bármiről és bármikor beszélgetni. Fontos fejleszteni az értelmi és érzelmi intelligenciát is. A nézeteltéréseket meg kell higgadtan és kultúráltan beszélni. Fontos, hogy mind a kettőtök vágya teljesüljön a kapcsolatban. Legyetek kitartóak, szeressétek egymást, legyen kompromisszum, tisztelet, hűség, törődés, odafigyelés" Egy könyvet írtál le. Van, aki így él? Szerintem ilyen mondatokat leírni sokkal könnyebb, mint a valóságban jól működtetni egy kapcsolatot élethossziglan. Arról nem beszélve, hogy ketten kellenek hozzá. Te így élsz? Ti, többiek?

máj. 11. 21:55
 9/27 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

Ennek meg részben a közös érdeklődési kör, részben pedig a másik szeretete a titka. Vagy meghallgatom mert engem is érdekel a téma, vagy meghallgatom, mert a párom érdekel, az ő gondolatai...hiába maga a téma már kevésbé.

máj. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Katona Dius ***** válasza:
Férjemmel 10+ éve vagyunk együtt, 3 éve házasok. Mai napig vannak vitáink, elvégre két külön személy vagyunk, nem érthetünk egyet mindenben. De ilyenkor mindig megpróbáljuk a másik nézőpontját is figyelembe venni és közelíteni a nézőpontokat, míg egyezségre nem jutunk. És igen, szeretjük, tiszteljük egymást. Ő a legjobb barátom is egyben, mindent meg tudunk egymással beszélni, olyanokat is, amit senki másnak nem mondanék el.
máj. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!