Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is felejti el a gyerekkorá...

Más is felejti el a gyerekkorát, ahogy öregszik?

Figyelt kérdés

28 vagyok. 15, 10, vagy akár 5 éve is könnyedén vissza tudtam emlékezni a gyerekkorom részleteire. Viszont 2-3 éve akárhogy próbálom, elhomályosodtak a dolgok, néha olyan, mintha 16 éves koromig nem is történt volna semmi. Mintha az agyam kitörölte volna. Szerencsére írtam naplót, szóval ha akarom, bármikor vissza tudom olvasni, hogy mi történt akkoriban, de az élmények, ízek, illatok, színek, hangok elhalványultak.

Ehhez hozzá szeretném tenni, hogy 16 évesen költöztem el a szülői házból, és az elmúlt öt évben minden nagyszülőm meghalt. Rettegek attól a naptól, mikor majd nem fogok tudni visszaemlékezni a hangjukra, az illatukra, mert már most is annyi minden elhalványult. Elég aktív gyerekkorom volt, jártunk kirándulni, utaztunk belföndön, voltunk Horvátországban, Erdélyben, voltak programok, nyársaltunk, kertet műveltünk, állatokat tartottunk, és nem emlékszem dolgokra, mintha meg sem történt volna a gyerekkorom.



máj. 15. 19:47
1 2
 1/13 L.. István ***** válasza:
61%
Majd ha öreg leszel visszaemlékszel rá, akkor azt nem fogod tudni mi volt a múlt héten.
máj. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én is ezt láttam az idős rokonaimon, ismerőseimen, hogy azt nem tudják megmondani, mit ettek ebédre, de arra pontosan vissza tudnak emlékezni, hogy mikor 11 évesek voltak, az osztálytársnőjük lecsapta a kezükről a fiút, aki tetszett neki. Nálam meg pont fordítva van jelenleg, az elmúlt évekből mindenre kristálytisztán és tűpontosan emlékszem, de mikor utoljára beszéltem anyukámmal, nem jutott eszembe, hogy hívták mama legjobb barátnőjét, vagy a macskánkat.
máj. 15. 19:56
 3/13 anonim ***** válasza:
33%
Én 30 évesen a 20-25 éves koromat felejtettem el. Mintha meg sem történt volna, ijesztő...
máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Senior Séf ***** válasza:
59%
1-es jól beszél!
máj. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
54 évesen pont ugyanazok a momentumok ugranak be a gyerekkoromról, mint 30 éve.
máj. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem alapból rossz a memóriám, mindig is az volt, örülök, ha fél évvel korábbi dolgokat fel tudok idézni
máj. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Én meg kb 18 (míg otthon laktam), max 23 (míg egyetemre jártam) emlékszem mindenre, és ami utána történt, egyszerűen összefolyik, kiesik... 33 vagyok. Emlékszem dolgokra, de nem tudom, mikor történtek...

Szerencsére vannak fennmaradva naplók, munkaszerződések, albérleti szerződések, de kábé ennyi.

máj. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Talán inkább az van hogy ahogy változik a személyiséged úgy tartod a régi dolgokat már nem olyan fontosnak. Talán jobban tudtál azonosulni a pár évvel ezelőtti személyiségeddel a gyermekkori énedhez. Máshogy gondolkodtál. Most meg már mások a prioritásaid és másképp látod mi is a fontos. Lehet később újra felerősödnek majd ezek a gyermekkori emlékek.
máj. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Emlékeim vannak, de nem olyan összetettek, mint régen. 30 éves korom előtt és kicsivel azután, hogy betöltöttem a 30-at még tisztán emlékeztem rengeteg dologra. Most már 1-1 foszlány van inkább. például régen fel tudtam idézni iskolai sérelmeket, amiket a tanárok okoztak vagy a tanárokkal történt szép pillanatokat, most fel tudom idézni, hogy kik voltak a tanárok akik gimi alatt velünk voltak, de sokszor észbe kapok, hogy ja hát x meg y is nálunk tanított. Ugyanúgy emlékeztem a gyerekekre, hogy melyikükkel mit éltem meg, ki hol ült, most úgy ahogy elmondom, hogy kik voltak az osztálytársaim, de ha kérné valaki hogy soroljam fel az összeset vagy ad egy üres lapot, rajzoljam le az ülésrendet, nem menne.

Van pár emlékem, de nagyon tömörek, például elmentünk osztálykirándulni, ahol beteg lett egy lány, de hogy mi volt a baja nem emlékszem és azt se tudom merre voltunk.

Egy osztálykiránduláson lemaradt az egyik gyerek és elhagytuk őt, vissza kellett mennie érte egy tanárnak, de fogalmam sincs, merre voltunk és miket csináltunk aznap.

Egy osztálykiránduláson majdnem bepisiltem és szó szerint pánikoltam, hogy a múzeum előtt mindenki szemeláttára fogok gimnazistaként bepisilni, de azt se tudom, milyen múzeum volt vagy helyileg hol.

Az általános iskola meg már olyan, hogy az osztálytársak negyedére emlékszem, rájuk is csak azért, mert valamilyen hatással voltak rám.

Fogalmam sincs, hogy merre kirándultunk, mik voltak a szünetben, van 1-2 emlékem persze, de nem tudnék egy 10 perces beszédet tartani amiben nosztagiázok a régi szép időkről.

máj. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42 vagyok: nem szívesen gondolok rá, így keevésbé foglalkozom vele.
máj. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!