Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért gonoszak?

Az emberek miért gonoszak?

Figyelt kérdés

Itt a gyakorin is. Segíteni akarsz, erre leugatnak. Főleg az Állatok kategóriában, de lehet, ez nekem csak azért túnik fel, mert azt sokat nézem.

"Hogy vegyem rá a lovam, hogy futószárazásnál bejöjjön a körbe?" Ott az ostor a kezedben. Ne üssed-vágjad a lovat, csak jelezz neki, még megcsípni sem kell vele. Erre leszólnak, hogy állatkínzó, stb. Lerajzolni nem lehet a lónak, hogy figyelj, ez itt a kör, te meg mész a szélén.

"4 hetes talált kiskutyának mit adjak enni?" Lehet adni neki kapart párizsit, leveskét, tejecskét. Jön a válasz: Kiskutyáról van szó, nem disznóról. Az első kutyánkat, akire emlékszem kiskoromból, egy nejlonszatyorba tették bele, egy darab kolbásszal, és felakasztották a zacskót a kapu oszlopára. Az állatorvos szerint alig volt 4 hetes. A fentieket kapta enni és egészséges kutya lett belőle, hosszú életet élt, és végelgyengülésben halt meg.


Facebook-on lovas eladós csoport: "Lovat vennék 100 ezer forintért." Kislány, max. 15 éves, aki kiírta. Felajánlanak neki kettőt-hármat, de egyik sem tetszik neki, mert nem felelnek meg az igényeinek. Egy 40-es csávó odaírja, hogy 100 ezerért nem fog sütéses, törzskönyves lovat kapni, soha, max, ha az állat lopott. Tök kultúráltan írta, gyerek válasza: "Nem kérdeztelek, szóval kuss!" Ezt egy gyerek írja egy 40-es palinak...


Árpád-híd, buszvégállomás, este 9-es buszra vár a nép, megyek haza melóból. Kötelező a jegyelővétel, állok egy nő mögött a jegyautomatánál. Mikor harmadszorra sem sikerül neki a jegyvétel, kiveszem a fülesem, és megkérdezem, hova szeretne menni, segítek. Hagyjam őt békén, majd vesz a sofőrtől. Mondom, nem fog a sofőr adni, mert kötelező a jegyelővétel, őt meg ellenőrzik. Ne mondjam már. Aztán meg van sértődve, mikor a sofőr visszaküldi, és még rám néz ferde szemmel.


Lidl. Bejárat mellett virágok, előttük idős házaspár, virágok mellett instant kávék, előttük én. Mami: "Ilyet nem veszünk, mert nincs kinn az ára." Megfordulok, és mondom, hogy a mirelit hűtőnél van egy kódleolvasó. Mami: ő odáig nem viszi el, inkább nem vesz. De olyan hangsúlyban, hogy csak lestem. Papa mondja neki, hogy de ha drága, ő visszahozza. Mama az ő fejét is leüvölti, hogy NEM, NEM, NEM.


És főleg a nők ilyen gonoszak. Tényleg! Én is nő vagyok, mielőtt valaki szexistának néz. Tömegközlekedés közben én még egyszer nem láttam papát ülőhelyért tolongani, és egyszer nem lökdöstek még a szatyrukkal sem.

A fiúk/férfiak/papik tök normálisan tudnak reagálni (többnyire).


Miért? Ez valami bekódolt dolog az emberek agyában vagy mi?


2014. máj. 27. 21:49
 1/7 A kérdező kommentje:
* "Hogy vegyem rá a lovam, hogy futószárazásnál ne jöjjön be a körbe?"
2014. máj. 27. 22:02
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem gonoszság hanem bunkóság. És tudod már Hofi apánk is megmondta, hogy itt az egy főre eső bunkók száma kettő. Oka különösképpen nincs, egyszerű defekt.

Egyetlen tanácsot tudok neked adni: ne foglalkozz velük, mert csak megkeserítik az életed.

2014. máj. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben azt feltételeztem, hogy mindenütt ilyen rosszindulatúak az emberek, de egy csomószor azt tapasztalom, hogy ki lehet hozni belőlük a vidámságot.

Pont volt egy ilyen eset az árpád-hídi buszvégen pont a jegyautomatánál...:D

Szerencsétlenkedtem ott.. aprópénzeket dobáltam be, és majdnem annyi volt, amennyi kell, egy 5 ft-os híján... Bután néztem a pénztárcám, és azt mondtam, hogy "ó.." Az idős hölgy mögöttem szerintem szurkolt nekem, aztán amikor látta, hogy az utolsó apró hiányzik, kiröhögött és bedobta nekem.:D (Aztán persze találtam egy ötöst a kabátzsebemben és törlesztettem neki) Attól a helyzettől valahogy lett egy vidám pillanat és jókedvem lett.. meg szerintem neki is mert vigyorgott mint a tejbetök.

2014. máj. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van sajnos, ezt en is megfigyeltem

Nem eleg , h egyesek szerencsetlenek, de az egojuk nagyobb mindennél, legtöbb nem tudja mondani h köszönöm, vagy bocsanat

2014. máj. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Csak olyan rosszul esik, hogy csak jót akar az ember, erre ezek a reakciók :(

Párom mondta már párszor, hogy ne akarjak már mindenkinek segíteni, de én meg abból indulok ki, hogy ha bénázok vagy valami, nekem is jól esik, ha valaki segít vagy jótanáccsal lát el.

2014. máj. 27. 22:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Akarj mindig segíteni, de sajnos nem mindenkinek lehet, van aki sértésnek veszi. Ezeket ott kell hagyni.

Mit vársz az emberektől, ha egy olyan társadalomban élünk, amely a versengésre épül? Világos, hogy aki gonosz, az tud jobban érvényesülni. Így aki nem is volt gonosz, ha érvényesülni akar, azzá lesz elkerülhetetlenül.

2014. máj. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A gonoszság tévút, ők is csak eltévednek. Nem a helyes kiindulóadatok alapján és/vagy nem a megfelelő levezetéssel jutnak egészen biztosan téves következtetésekre, és minél több a hiba, annál inkább halmozódik, plusz annál inkább szükségesnek érzik, hogy még többet tegyenek az ügyért. Így jönnek ki ezek a fura eredmények, hogy segítenél, elutasít, hibás választ ad, segítő szándékkal felhívod a figyelmét, hogy nem megy, meggyőződik róla, hogy tényleg nem megy, rád haragszik. Tehát csak amit lehet...


Neki nem az egyenes út a rövid. Megteheti, vallásszabadság van.

2014. máj. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!