Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy 18 éves "Hello"-val...

Ha egy 18 éves "Hello"-val köszön egy 33 évesnek az tiszteletlenség?

Figyelt kérdés
2014. júl. 10. 19:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Van 28 éves tanárom is, őt nyilván magázom. De ha az utcán vagy egy kocsmában beszélgetésbe kerülök akár egy 40 évessel, akkor tegezni fogom, mert ilyen helyzeteben hülyén jön ki a magázás.
2014. júl. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%
35 éves nő vagyok, engem nem zavarna a "Hello" és a "Szia" sem. A Csókolomtól kiráz a hideg!!!!!
2014. aug. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

60 múltam, de a magázás nálam nem feltétel. A lekezelő stílust nem szeretem. A hello -t se, mert nem is magyar köszönés, bár divatos a mai fiatalok körében .

Ezzel az erővel köszönhetne mindenki egymásnak: sziát, szevasz-t tschüß-t(német) vagy zdrávo-t,(szerb) vagy privjét-et(orosz) ,eh-t (francia) akár a "hello"-t(angol) is! Az idősebb és az én korosztályom még a napszaknak megfelelő köszönést tanulta

.Kézfogásnál is az illető szemébe nézünk , akárcsak beszélgetéskor, köszönéskor és értetően , -hallhatóan- köszönünk.

A motyogás nem köszönés.

A nálunk idősebbeknek előre illik köszönni ; a kézdogásnál is: várd meg, míg az idősebb nyújtja feléd a jobbját..

Azonos korosztálynál ,(ifjúság) ; "barátok közt" ez nem "szokás"

2014. nov. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!