Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egyre...

Miért van az, hogy egyre jobban elterjed a tiszteletlenség? Miért van az, hogy az egyik embertársam már nem nézi embernek a másikat?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a netes "trollok, ogrek, urukhaiok" stb. kifejezésre az interneten, de ha már ez így előjött akkor mikor nézi embernek az egyik a másikat?

2014. nov. 16. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van egy haverom, óriási szája van neten. De személyesen 2 értelmes, összefüggő mondat nem jön ki a száján, ha idegennel, vagy nővel kell beszélnie:D
2014. nov. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elso valaszolo!

Az sem biztos, hogy a neten is valami ket ertelmes mondatot ir a baratod.

2014. nov. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Névtelenül, és tömegben elvegyülve mindenkinek nagy hangja van.
2014. nov. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A trollok a nagydarab civilizálatlan orkok, az ogre csak a Shrek, az urukhaiak pedig jól képzett harcosok.

A valóságban is ekkora a tiszteletlenség. Azért mert az emberek egymás vetélytársai, egy munkahelyen, egy iskolába, vagy éppen az ellenkező nemnél. Mindenki csak azt fogja tisztelni aki (fizikailag, szellemileg) erősebb nála, vagy valami olyat tett amire ő képtelen lenne. A tisztelet nem jár alanyi jogon, ki kell érdemelni! Ezt már millióan elmondták.

Akkor nézi embernek a másikat, ha szimpatikus neki.

Ott van VV Akárki, Berki Krisztián meg a sok magyar celeb. Lehet, hogy pár cigánygyerek csorgó nyállal felnéz rájuk, de én soha nem fogom tisztelni őket.

Ezekkel ellentétben Bill Gatest, Einsteint meg az összes többi feltalálót, kutatót, felfedezőt, tudóst lehet tisztelni, mert ők a társadalom számára hasznos dolgokat alkottak.

Én úgy érzem nem érdemeltem ki senki tiszteletét ezért nem is várom el. Ez nem azt jelenti, hogy bárki bármit megtehet velem, pusztán ha bemegyek valahova nem várom el, hogy többként tekintsenek rám mint az előttem érkezőkre.


Viszont sokan nem várnak tiszteletet, pusztán annyit, hogy ne induljanak nagyobb hátrányból mint mások, ne kivételezzenek velük, illetve aki ellenszenves nekik, azzokkal felejtsék el egymást.

2014. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Erre nem lehet "röviden" válaszolni: [link]
2014. nov. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!