Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek hány éves korig...

Szerintetek hány éves korig változhat személyiségileg egy ember?

Figyelt kérdés

A párom aki 26éves közölte velem hogy ő ennyi idősen soha nem fog változni ne is várjam ő tőle el.

Én 23éves vagyok akkor én tőlem mire fel várja el?

Egy kapcsolat egyenlőségről szól ha ő sérteget engem és nem gondolkodik mielött beszél tőlem mért várja el valamit tennem kéne hogy jobb legyen a kapcsolatom csak nem tudom mit és hogyan. Azzal jön ha valami nem tetszik akkor szakítsunk de egy kapcsolat nem ilyen a gondokat meg kéne oldani nem pedig elfutni elöle.



2014. dec. 12. 22:29
 1/8 Shai-Hulud ***** válasza:

A személyiség alapvetően 6-10 éves korig kialakul. Azután gyökeres változásra már nem lehet számítani.

Természetesen kis mértékben mindenki alakul, és alakítható. De ha valaki 15 évesen gerinctelen, az 50 évesen is az lesz, és akinek kiskamaszként fejlett igazságérzete van, az 30 éves korára maximum megtanulja befogni a száját, de mindig fogja tudni, hogy mi a helyes és mi nem az.

Ha valaki gyerekként megtanulja, hogy a többiek egyenrangúak vele, az felnőttként sem fogja lekezelni, és sértegetni a másikat, ha viszont úgy nőtt fel, hogy ez a természetes számára, annak mindig is ez lesz a reakciója.

Szerintem keress egy olyan embert, aki egyenrangú társnak tud tekinteni téged. Sokkal jobban jársz.

2014. dec. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor nem tekint egyenrangúnak ezek szerint.

De a tapasztalataim szerint a férfiak többsége sajna ilyen azt hiszik a nők felett állnak csak mert férfiak.

2014. dec. 12. 22:46
 3/8 Shai-Hulud ***** válasza:
59%

Van olyan férfi is, aki nem hiszi magát istennek. :-)

Csak meg kell találni. OK, azt aláírom, ez néha nem könnyű.

De ne add fel, 23 évesen még messze nem maradtál le erről.

Hidd, és tudd azt, hogy te is megérdemled, hogy egy férfi ugyanúgy bánjon veled, ahogy te bánsz vele.

És hidd el azt is, hogy egy ilyen embert sokkal könnyebb szeretni is. :-)

2014. dec. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Neked sem kell változnod. Vagyis csak egy dologban. El kell hagynod. Ha most azt akarja, hogy megváltozz akkor mi lesz később? Megüt, mert nem jobbra tűzöd a hajad, hanem balra?


Egy kapcsolatban mindkét fél egyenlő és egyik fél sem követelheti a másiktól azt, hogy megváltozzon. Kompromisszumok lehetnek, és kellenek is. De ha valaki kerek-perec kimondja, hogy ő nem változik, akkor a másiktól se várja el azt hogy megváltozzon.

2014. dec. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez a köcsög nem érdemel meg téged.


Azzal jön hogyha valami nem tetszik szakítsatok ?


Azonnal teljesítsd a vágyát.

2014. dec. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A pasid egy tapló, ennyi. Szerintem nem éri meg a vesződést, meg hogy te görcsölj azon, hogy neki jó legyen.
2014. dec. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Aztán persze megtörhetik az embert, mint engem is. A sok negatív hatásra igenis változik a gondolkodásmód, akár fiatalon, akár középkorban.

Nagyon komoly trauma hatására változhat gyökeresen a személyiség elvileg, de még nem találkoztam ilyennel.

2014. dec. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Légy önmagad!

Valaki vagy elfogad vagy nem és ha csak szerepet játszol avval nem csak a másik személyt hanem magadat is becsapod,merj te lenni!

Amúgy igen,a traumák mind gyerekkorban mind később is más irányba terelhetik a személyiségfejlődést,nem feltétlenül negatív oldalról beszélek.

2014. dec. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!