Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Átok az intelligencia?

Átok az intelligencia?

Figyelt kérdés
Egy régi osztálytársammal találkoztam ma,évek után és beszélgettünk.Belementünk magánéleti témákba és elég rossz állapotban volt:"Havi szinten több százezret keresek,ez könnyű,de normális embereket találni szinte lehetetlen.Nem tudom életem legjobb vagy legrosszabb döntése volt kicsit jobban belemerülni a pszichológiába.Azóta nem tehetek róla,de folyamatosan elemzem az embereket és minden mondatuk mögött csak hátsószándékot keresem.Összejövök egy lánnyal majd idővel kiderül,hogy ez is csak a pénz miatt nyomult rám,a másik azért,hogy így bosszantsa az exét,a harmadik hogy bizonyítsa a környezetének,hogy ha akar engem is megkaphat és sorolhatnám.10/10 es csajok,de emberileg nullák.Nem nézem le az embereket,de más nagyképű senkiknek meg normális kapcsolatuk van.Néha azt kívánom,hogy én is olyan elvakult lehessek,hogy beletudjak szeretni egy lányba és ne vegyem észre,hogy kihasznál."
2015. nov. 2. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Ez NEM intelligencia, hanem szakmai ártalom.
2015. nov. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

"Azóta nem tehetek róla,de folyamatosan elemzem az embereket és minden mondatuk mögött csak hátsószándékot keresem."


Aki keres, az talál. Szerintem nagyon sok mindent beleképzel a dolgokba, amik nincsenek is ott, vagy egyáltalán nem úgy vannak.

Magánvéleményem szerint az ismerősöd sincs teljesen rendben, mert az ember általában olyanokat vonz be, mint ő maga, vagy olyanokat, akikkel dolga van az életben, csak nem tudja kezelni.

2015. nov. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Ennek mi köze van az intelligenciához?
2015. nov. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez messze nem az intelligencia túltengésére vall... Inkább csak túlértékeli önmagát - pl. azt hiszi ért a pszchológiához, mert olvasott -ha egyáktalán olvasott- pár ilyen témájú könyvet, aztán a pénzére veri magát - kétszer is megemlítette ebben a pár mondatban, azt hiszi kívülről meg tudja ítélni más kapcsolatát... Miért kell csak 10/10-es csajokkal foglalkozni? Átlagos külsejű nem jöhet szóba? Esetleg ott nagyobb eséllyel talál belső értéketet is. Vagy ezt nem adja ki az a nagy esze?
2015. nov. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Azt gondolom a dolog valahol ott kezdődik, hogy nem tíz per tizesek, meg alfák, meg béták vannak az életben, hanem emberek. Nők és férfiak, lányok és fiúk, akiknek sokszor nagyon is bizonytalan, sérülékeny lelke van. És ez kívülről nem feltétlenül látszik rajta. Az emberek nem matekpéldák, akiket számok és görög betűk alapján meg lehet itélni. Ez csak egy Szép Új Világban van így, de az egyelőre szerencsére még messze van a realitástól, bár vannak akik ezen mesterkednek, főként narancssárgák és szélsőjobbos radikálisok, akik elvétették az Isten szavát. És erőszakot is képesek lennének elkövetni. Nyilván, hogy mindenkinek vannak hibái, van aki rosszul öltözik, van aki beképzelt, van aki magára önti a habos kakaót: de ezek csak tulajdonságok, amelyeket egy jó kapcsolatban le lehet vetkőzni (egy jó kapcsolatban le is lehet vetkőzni :-) ), át lehet alakítani. Tudod, egy kapcsolat kezdete sohasem arról szól, hogy pontosan azt kapjuk, akiről álmodoztunk. Ilyen csak a népesékben van, meg Disney filmekben. Éppen ezért, ha már rögtön az elején nem akarjuk iszonyatosan átverni önnön magunkat, akkor inkább az a helyes, ha a randipartnerünk pozitív tulajdonságaira koncentrálunk. Tehát arra, hogy benne mi a jó, ami nekünk tetszik, és nem arra ami esetleg nem annyira szimpatikus. Persze, ha mondjuk lehány egy randin vagy valami, az már tényleg gáz lehet... De ha mondjuk beteg és mégis eljött, akkor nem is a hányás a fontos, hanem, hogy esetleg annyira szeret, hogy még ennek a lehetőségét is bevállalta, csakhogy találkozhasson velünk. Mondok egy példát: Egyszer találkoztam egy hihetetlenül empatikus, együttérző lánnyal, lehet hogy egy jó kapcsolat lehetett volna belőle, de én hülye azon akadtam ki, hogy a randin a viselkedése nem volt elég illedelmes (illemtudó) és kifinomult. Holott lehet, hogy nekem akkor nagy szükségem lett volna az együttérzésére s a rossz tulajdonságait pedig később saját akaratából elhagyta volna. Szóval a szerelem soha nem annyira vegytiszta dolog, mint ahogy az a nagy és kis könyvekben meg van írva, bár a könyvek jó dolgok, azokból sokat lehet tanulni...
2015. nov. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%

Alacsony szintü magas intelligencia( 85-120) könnyen lehet "átok", rajtad áll. Magasabb szinteken már így is úgy is minden jó.

Örülj neki analizátor vagy, én 13 éves korom óta vagyok magamtól. Így sokkal könnyebb életed lehet.

Jobb lenne beleszeretni és kihasználva lenni? >,<

Várj megfelelő(k)re, de siess hamarosan népírtás.

Írj ha kell segítség.

2015. nov. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
K_vára nem tudom sajnálni azokat, akik csak a "10/10es" rib... csajokra hajtanak, aztán vernyákolnak hogy a duplaD mögött semmi belső tartalom nincs. Azért nem talál a haverod normális embereket, mert a normális emberek nagy ívben kerülik az ilyen beképzelt, mártírkodó, rinyáló egyedeket.
2015. nov. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez alapján a kis szösszeneted alapján nem kell az intelligenciával járó "átok" miatt aggódnod!
2015. nov. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocs, de nekem nem jött át a haverodról, hogy szuper intelligens lenne...
2015. nov. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem inteligencia. Én is pont ilyen vagyok a szakmémmal kapcsolatban. Bemegyek egy boltba és meglátom azokat a hibákat amik más vevőknek nem tűnnek fel. Párszor elő is fordult, hogy eladónak néztek, pedig csak álltam a polc mellett és válogattam. (el is adtam egyszer így egy vasalót).


Szóval, ez nem inteligencia kérdése, hanem szakmai ártalom megspékélve egy kis beképzeltséggel.

2015. nov. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!