Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Átok az intelligencia?

Átok az intelligencia?

Figyelt kérdés
Egy régi osztálytársammal találkoztam ma,évek után és beszélgettünk.Belementünk magánéleti témákba és elég rossz állapotban volt:"Havi szinten több százezret keresek,ez könnyű,de normális embereket találni szinte lehetetlen.Nem tudom életem legjobb vagy legrosszabb döntése volt kicsit jobban belemerülni a pszichológiába.Azóta nem tehetek róla,de folyamatosan elemzem az embereket és minden mondatuk mögött csak hátsószándékot keresem.Összejövök egy lánnyal majd idővel kiderül,hogy ez is csak a pénz miatt nyomult rám,a másik azért,hogy így bosszantsa az exét,a harmadik hogy bizonyítsa a környezetének,hogy ha akar engem is megkaphat és sorolhatnám.10/10 es csajok,de emberileg nullák.Nem nézem le az embereket,de más nagyképű senkiknek meg normális kapcsolatuk van.Néha azt kívánom,hogy én is olyan elvakult lehessek,hogy beletudjak szeretni egy lányba és ne vegyem észre,hogy kihasznál."
2015. nov. 2. 11:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

A valódi magas intelligencia inkább átok, mint áldás. A mai társadalom különösen szereti a zseniálist és a zsenit eltapodni, mert egy nárcisztikus féreg nem bírja el, valaki pusztán a születésével hozott tehetsége által eleve jobb nála.


Amiről te írsz, az nem az.

2015. nov. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!