Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért viselkedik úgy mint egy...

Miért viselkedik úgy mint egy retardált?

Figyelt kérdés

Osztálytársamra sokszor mondták már, hogy fogyatékos, még tanárok is céloztak rá egy-egy felelésekor, de ő csak röhögni szokott ezen. Régebben egy kicsit dadogott, de mostanában már, csak kb hetente egyszer okoz problémát neki egy szó, barátai sincsenek. Utánanéztem a neten a szó jelentésének és ott azt írják, hogy jellemző a grimaszolás, azt nem szokott, de sokszor olyan, mintha túljátszaná az érzelmeit az arcával. Iskolában övé volt a legrosszabb átlag mindig és órán sose tudta, hol tartunk. Egyszóval minden kritériumnak megfelel(látszólag) kivéve az iq-t, ugyanis 70 alatti iq kell hozzá. De megtudtam, hogy az iq-ja 129, és 99,99 %, hogy hivatalos teszt. Mikor megtudtam, arra gondoltam, hogy: Mivan, ennek az embernek 60 iq pontot kéne vesztenie, ahhoz, hogy retardáltnak nevezhessük? Idén, 11-edikesek vagyunk, és eddig van 6 vagy 7 ötöse, más jegye nincs. Mikor megkérdeztük tőle, hogy tavaly miért nem volt ilyen, azt mondta: "A szülőkön, diákokon, és tanárokon kívül senkit sem fog érdekeli, hogy hanyas voltam 10.-ben, ez az év meg már számít." Meg pl még a himnusz 1. versszakát nemtudta, és van, hogy eltéved ott, ahonnan még a hülye is hazatalálna..., és gondolom mondanom se kellhogy mikor valamiről beszélgetünk ő sosem szól hozzá...

Szerintetek miért ilyen, lehet, hogy egy zseni?



2016. szept. 24. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy Asperger szindrómás.
2016. szept. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Na bumm. Ezek szerint én is Asperger-szindrómás lennék? 130 az IQ-hányadosom, de ötvenszer kell valamit elmagyarázni nekem, mert nehéz a felfogásom. Ügyetlen vagyok, minden kiesik a kezemből, igyekszem én, de hiába. Mindenhol kiutálnak már egy hét után, pedig segítőkész vagyok.
2016. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben nagyon idiótán viselkedtem és meglehetősen rossz átlagom volt. Egyszerűen csak utáltam a többieket, az iskolát és nem akartam senkinek bizonyítani, akik egyébként emberileg nem érdekeltek. Az a tipikus nevetséges módon lázadó kamasz voltam, aki azt hitte, ha bakancsot vesz és cigizik, attól az emberek majd rájönnek milyen egyedi. Na de nem ez a lényeg, hanem 11. osztályban mikro rájöttem, hogy mégis csak tovább kellene tanulni, mert a depressszív költészetből nem lehet megélni, elkezdtem tanulni. Iskolát váltottam, ahol mikor bekerültem nem úgy néztek rám, mint egy ufo-ra így megjött a kedvem ahhoz is, hogy értelmes emberként kommunikáljak a többiekkel. Jó átlagom lett, új barátaim, felvettek az egyetemre..stb..


Lehet a te osztálytársadban is ilyesmi játszódhat le. Ha mindig csak úgy közelítetek hozzá, hogy a flúgos, a beszédtémáitok nem mutatnak tovább azon, hogy korábban miért nem tanult..stb, akkor nem is fogja úgy érezni, hogy érdemes nektek megmutatni, hogy egyébként ő igenis értelmes. Ha ti nem nézitek ki belőle és nem tartoztok a barátai közé ugyan minek próbáljon bizonyítani neked?

2016. szept. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincsenek barátai, de szerintem nem is nagyon szeretne... 9.-ben kiközösítette magát, pl osztályprogramra se akar eljönni sosem. Szerintem ő az a fajta ember aki, sosem fog cigizni és alkoholizálni, pedig sokszor olyan fogalmazásokat ír, hogy ahhoz egy normális embernek szívni kéne valamit :D Ő nem ügyetlen, pl jól focizik.
2016. szept. 24. 11:41
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A magas IQ csak abban segít h átlásd az összképet, ezáltal jobb problémamegoldási képességgel rendelkezel.


Tehát a lustaságon, érdektelenségen, szociális képességeken nem segít. Ha nem tanul akkor eszköztára sincs hozzá h értelmesebb legyen. Ez olyan mintha lenen egy erős gamer géped de csak aknakeresőt használnád rajta.


"hogy eltéved ott, ahonnan még a hülye is hazatalálna."


Tájékozódási képesség szintén nem IQ függő.


Egyébként simán lehet valamilyen szellemi betegsége. pl Az autistáknál előfordul mind magas mind alacsony IQ is, lehet h neki is valamilyen idegrendszeri degenerációja van.

2016. szept. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!