Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire vehető...

Szerintetek mennyire vehető komolyan a "Fogadd el magad" szöveg olyan emberek szájából, akik mellette sminkelik magukat?

Figyelt kérdés
Avagy aki tényleg elfogadja magát, annak mi szüksége sminkekre? Ezek szerint mégsem elégedett a külsejével.
2017. jan. 23. 20:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Dita von Teese mondta, hogy ő sminkben önmaga. Az a valós énje.


Szerintem is az a valós éned, amit önmagadért csinálsz. Olvastam olyan cikket is egy nővel, aki azt írta, ha nincs pasija, ki szokta hagyni a fogmosást. Akkor neki ez az igazi énje, mert önmagával szemben ennyire igényes.

2017. jan. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

És te elhitted Dita von Teese-nek, amit mondott? Mert max annyi lehet, hogy ő sminkben az, akinek láttatni akarja magát. Önmagunk igenis önmagunk, akinek születtünk, kétlem hogy Dita von Teese kisminkelné magát, ha mondjuk egy hétig nem mozdulna ki az otthonából, mert mondjuk ott netezne egyedül.


A fogmosás meg megint más tészta, a sminkelés nem egyenlő az igényességgel, aki nem sminkel, az nem igénytelen, aki nem mos fogat, az viszont az. Az őszinte megjelenés nem hátrány és nem okoz kárt, a sminkkel való megjelenés pedig mindössze több előnnyel jár.

2017. jan. 23. 21:05
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ebben nincs abszolút igazság. Te ezt hiszed, én azt. Szerintem azok vagyunk, amit kihozunk magunkból.


Ha valaki nem akar sminkelni, az a valós énje. Ha valaki akar, akkor az.


A hajfestés se igényesség kérdése, én mindig szőkének éreztem magam, hát szőke vagyok. Mondhatjuk, hogy barna, mert úgy születtem, de aki lát, szőkének mond.


Dita von Teese pedig pontosan az a nő, aki vécére sem megy el teljes smink nélkül. Láttad, hogy megy el workout-olni?


És akkor itt jön be az, hogy van egy alapigényesség, meg ami alakulhat. Pl. mondhatnám, hogy akkor én lehetnék szakállas nő meg lehetne szőrös a lábam, mert úgy születtem, úgy vagyok természetes. És most jöhetsz azzal, hogy ez igényesség; nem, ez divat. Mert csak a női lábszőr ciki. Fogmosás hanyagolása pedig mindenkinél gáz.


Továbbra is azt vallom, hogy az vagy, amire igényed van.

2017. jan. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

"Ha valaki nem akar sminkelni, az a valós énje. Ha valaki akar, akkor az."


A sminkelés ebből a szempontból nem relatív. Gondolod, hogy bárki sminkelné magát, ha nem vennék őt körül emberek? Itt azt a kérdést kell feltenni, hogy mért érzi jól magát sminkben? Ha azért, mert meg kell felelnie a társadalomnak, akkor az nem önmaga, hanem egy kreált szociális én. Ellenben a hajfestéssel, amivel ténylegesen ki akarod fejezni magad, és nem azért csinálod, hogy szebb legyél.


A szőrtelenítés egy olyan dolog, amit megértek, mert egy férfi számára undorító lehet, ha nőként szőrös vagy, és ezzel kárt okozol neki, ha akár elveszed vele az étvágyát.


Ugyanígy a sminkelést is elfogadom, amennyiben nélküle visszataszítóan nézel ki.


De itt van ez a lány pl a videóból, aki rúzs és szempillaspirál nélkül is dettó ugyanígy nézne ki, és látszik, hogy szépnek akar látszani. Aki ennyire nem tudja elfogadni magát, hogy egy jól látható, feltűnő sminket ölt magára, az mért papol önmagunk elfogadásáról? Ha elfogadná a külsejét, nem lenne szükség javításokra, a vonásai kiemelésére. Mért akarnál szebb lenni, ha már elégedett vagy magaddal?

2017. jan. 23. 21:56
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Középsuliban végig szemüveget hordtam, így szoktam meg magam, ergo így fogadtam el magam. Aztán huszonévesen kipróbáltam a kontaktlencsét, megszerettem, mostanában azt hordom inkább. Ez nem jelenti azt, hogy nem fogadtam el magam szemüvegesként, mert ha elfogy/megsérül/elveszik a lencsém, akkor ugyanolyan magabiztos vagyok szemüveges, "szürke egérként" is. Akkor, ha meglátsz engem, mikor kontaktlencsét viselek, és ezt mondom, nem veszed komolyan, de ha szemüvegben vagyok, akkor meg de?

Mert ez ugyanaz.

Sőt, tudom még fokozni. Mi van, ha szemüvegben vagyok, kisminkelve, vagy kontaktlencsét hordok, de smink nélkül?

De hogy a te példádnál maradjunk, ha elfogadnád magad, akkor tudnád, hogy a smink se képes csodákra, csak hozott anyagból dolgozhatsz, tehát max. kiemelheted a szép részeidet. Én is minden nap sminkelek, de ha szökőévben egyszer elalszok, akkor kihagyom, és bármilyen hihetetlen, ettől még nem fogok zacskót húzni a fejemre aznap, mert tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok egy bányarém, és a smink csak javít a helyzeten, de nem változtathat meg.

2017. jan. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
A kontaktlencse és a szemüveg más, praktika kérdése, nem pedig megfelelésé. És egy smink igenis csinálhat új dolgokat az arcoddal, tud új színeket vinni bele, amiktől másképp nézel ki, ha nem is teljesen máshogy.
2017. jan. 23. 23:31
 17/22 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Szerintem a hajfestés is a sminkeléshez tartozik. Azért lett divat az ombre haj, mert a felül sötét, alul szőke tincsek jól ötvözik a két szín tulajdonságát. A csupa szőke nőt, hidegnek gondolják, de fiatalít is. A barna haj annyira nem bejövős, de a meleg árnyalat barátságosságot sugároz. Így ott a barna árnyalat, ami megbízhatóságot sugározz és ott a szőke, ami fiatalít.

Egy jó hajszín igenis dob a megjelenéseden. Nem rózsaszínre fested a hajad, hogy kifejezd a lelkesedésed a cuki dolgok iránt.


De ugyanúgy lehet ez a körömlakk. A fiúk savazzák, hogy minek az. Mégis csomó nő lakozza a körmét. Mert nem tudjuk elfogadni magunkat? Van aki a lakkozást már művészi szinten űzi és van aki csak azért keni a körmét, hogy egészségesnek nézzen ki.

A sminknél ugyanez van. Az már rég túlmutat azon, hogy emeld ki a szép részeid. Van aki arra használja, hogy kiemelje az előnyös oldalát. Van akinek ez az önkifejezés része.

Én pl. a vörös rúzst knrvásnak tartom. Magamon nem bírnám elviselni. Legjobb barátnőm mégis ezt a színt használja, mert neki tetszik benne, hogy merész, kirívó, és ez az alaptermészete része is. Ő meg az én nude rúzsaimtól kap agybajt, mert túl konzervatív, jókislányos.


10 kiló smink alatt én sem adnék hitelt egy ilyen mondatnak. De ott akkora vakolat réteg, hogy az már kész maszk. De a smink, az amilyen arculatot alakítasz ki magadnak, az csak annyit jelent nekem, hogy megtalálta a stílusát. A vörös ruha mellé, vörös rúzs. Elegánsba és pimaszba tolja. Ugyanúgy együtt jár sok embernél a smink is, mint az öltözet. A gótoknál a fekete köröm és sötét smink, a sötét ruhához. (most egyéb irányzatot ne vegyük ide) Vagy a barbi típusú lányoknak a barackos árnyalatú sminkek.

2017. jan. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
86%

"egy férfi számára undorító lehet, ha nőként szőrös vagy, és ezzel kárt okozol neki, ha akár elveszed vele az étvágyát"


Mert a férfi szőrös segge az én étvágyamat nem veheti el?


Nem kell válaszolnod, ezzel a mondattal minden véleményed és gondolatod érvényét vesztette nálam, nem számít semmi, amit mondasz. Szép estét.

2017. jan. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

De válaszolok, mert baromságot írtál. De, egy férfi szőrös segge is ugyanúgy elveszi az étvágyát, ezért van ruha az embereken, nem rémlik, hogy bárki akár nő, vagy férfi kilógó seggel járna az utcán.


Nem is értem ezt az egész felvetést..


Többiektől kérdezem, hogy ti mit gondoltok, mennyire túlzás a videóban szereplő lány sminkje? Csak mert nekem abszolút túlzónak hat, és emiatt érzem képmutatónak az ő szájából magát a videót.

2017. jan. 24. 00:33
 20/22 A kérdező kommentje:
mármint azokat, amiket mond
2017. jan. 24. 00:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!