Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Budapesten élni? Mi a...

Milyen Budapesten élni? Mi a véleményetek az ottani életről, ismerik egymást a szomszédok? Mennyire lehet az állandó zajt elviselni például éjjel?

Figyelt kérdés

Mi Pásztón lakunk, viszonylag csendes kisváros, bár nem sok szórakozási lehetőség van. 😅

Sajnálom hogy nincs mozi, színház, meki, azért ezek a nekünk tiniknek jól jönnének, nem kellene egyből másik városba utazni.

Viszont az utóbbi időben egyre jobban vágyom rá, hogy felnőtt koromban Pesten lakhassak, ott annyi szép hely van, stb..

Közületek van olyan aki ott lakik? Meg vagytok vele elégedve, vagy inkább vidékre mennétek szívesebben? :)


2023. márc. 22. 19:35
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

#8, nem is ajánlom, hogy visszaköltözz, sajnos ez a legszegényebb megye az országban.

Sehol nincs egy normális strand, a pásztói tavaly előtt zárt be felújítás miatt, lepusztult települések, Salgótarján területe is egyre jobban kezd legatyásodni..

2023. márc. 22. 20:02
 12/48 anonim ***** válasza:
100%
Vidéki otthonom sokkal zajosabb volt, mint a mostani budapesti. Egyáltalán nincs éjjel semmiféle zaj. Persze nem a bulinegyedbe kell költözni, ennyi.
2023. márc. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%
A 8-as válaszoló vagyok kérdező. Tudod mit szeretek nagyon Pestben? Amit a legtöbben szerintem utálnak. A személytelenséget. Nem kell minden ismerőssel leállni traccsolni, mert nem jönnek szembe állandóan ismerősök. A szomszédokkal (panelban lakom és nekem tökéletesen megfelel) köszönünk egymásnak vagy váltunk egy-két szót esetleg és ennyi. Bőven elég. Nincs igényem a másik ember életét figyelemmel kísérni, azt sem szeretem, ha az enyémmel foglalkoznak. Nekem bejött. De ez csak én vagyok, ebből ne általánosítsunk.
2023. márc. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a kocsival közlekedéssel van bajom meg a parolással. Minden évben összetörnek majdnem. Legutóbb stop táblánál. Mármint a másiknak volt stop táblája, én mentem a főúton normál tempóban, egyszercsak telibevert oldalról. Azelőtt jobbkézről nem adták meg az előnyt. Előtte 15 évig egy koccanásom nem volt. Itt baromira észnél kell lenni, sok az idegbeteg tolakodó siető sofőr meg a szmog. Amúgy egy szép város.
2023. márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
90%

Én itt születtem. De éltem nagyobb városban is.

Nem mondanám Budapestet nagynak fővárosi viszonylatban, mert a nagyobbik része kertváros, ahova ha nem ott laksz, sosem mész pl. 15-16 kerületek.

13-5-6-7-8-9-11-12-2 kerületek amiket érintesz, mint fővárosi, ami egy szűk gyűrű.


Én a 13. kerületben lakom a Váci út közelében. Olyan brutális zaj van, zárt ablakok mellett, hogy gyakorlatilag az ébresztő órám a forgalom beindulása.. reggel 6 óra.


Rengeteg sok a hajléktalan és/vagy sötét alak, a tömegközeledés telis tele búval b.szott emberekkel.

Az emberek úgy általában pl. eladó egy boltban, egy közértben, hivatalban alkalmazott rendkívül mogorvák, bunkók, ha tekintettel ölni lehetne...


A szomszédaim vagy ordibálnak, ami 100%-ban áthallatszik, vagy éjjel 1-kor falat fúrnak.


A bulinegyed nyáron tele külföldi srácokkal, akik óriási pofával jönnek és azt hiszik a nyugati pénzükért itt minden csaj egy kocka csokiért vehető bármire.

2023. márc. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%

5-ös válaszoló vagyok.

Én egyáltalán nem is vezetek Pesten. A francnak se hiányzik. Vidéken teljesen jól elvezetgetek, de ha be akarok menni, ott a vonat. És nagyon sokan vannak még így rajtam kívül.

Nincs is rá szükség, a belvárosban nagyon jó a tömegközlekedés.

2023. márc. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:

#15 jaj, ne is mondd..

Sajnos mi is panelban lakunk, nem is részletezném mit le nem művelnek mellettünk, alattunk fél éve...

A mellettünk lévő lakást a Csibe cukrászda vezetői vették meg, felújították, (igen, napi 3 óra fúrás) aztán most kiadták albérletbe, már állítólag meg is van az albérlő. Kezdtünk örülni, hogy végre csend lesz..á, dehogy, most kb. 2-3 hónapja meg az alattunk lévő lakást vették meg, (őket nem ismerjük még) úgyhogy + mégannyi zaj és fúrás, és képzeld, múlt héten még ÜNNEPNAPON is zörögtek...azt hittük megőrülünk

😓

Most a héten hálistennek még nem csaptak nagy hangzavart.

2023. márc. 22. 21:47
 18/48 anonim ***** válasza:
100%

Én békés megyéből költöztem fel Békéscsabáról lassan négy éve. A várossal két problémám volt. Az egyik, hogy nem volt valódi munkalehetőség. A második, hogy nem iszok alkoholt, így szórakozás szempontjából kiestek a kocsmák, discók, s maradt az egyetlen mozi és a strand, ami a városban van. Jött egy lehetőség, és felköltöztem a fővárosba. Jelenleg is a nyolcadik kerületben élek. Régen elvileg lakhatatlan volt szinte, s most sem túl csendes, de elviselhető. Igaz tele van kisebbségivel, de inkább az alul művelt emberek okozzák a problémát.

A személytelenséget én is szeretem, mert tényleg nem futok bele ismerősbe, csak ha megvan beszélve, hiszen a város nagy. Szomszédokkal nem szoktam beszélni, s nagyjából kettő van, akit ismerek személyesen. Aki mellettünk lakik például soha nem láttam csak a nevét tudom, ami ki van írva az ajtóra. De nyilván megfelelő helyet kell választani, s nem egy lepukkant kerületet, vagy a bulizónát, ha a zajt vesszük alapul.


Nekem az első a munka volt, s a második a kikapcsolódás. Megveszem a havi bérletemet, amiből sok helyre el lehet menni. Városon belül ott van Hűvösvölgy, ami egy erdős hegyi része a fővárosnak. Csodaszép kiránduló hely főleg tavasszal. Nyáron minden héten legalább egyszer kijövök ide. Például múltkor fedeztem fel, hogy fél órányi sétára van a solymári vízesés. Csodálatos volt számomra. De mozgékony emberként háromnegyed órányi sétára volt innen például a dunakeszi vadaspark.

Mindezek mellett ott van a Margit-sziget, ami számomra maga a vizuális csoda a zenélő szökőkútjával egyetemben. De nem messze van a Róka-hegyi kőfejtő, de még nem említettem a Kopaszi gátat, s a Normafát sem, de mellette zöld területként ott van a Gellért-hegy is. Sokszor csinálom azt, hogy amikor szabadnapos vagyok, akkor reggel elindulok, felszállok a tömegközlekedésre, s a fenti helyek valamelyikére kimegyek. Kifejezetten jó dolognak tartom, hogy tényleg havonta megvásárolsz egy bérletet, s több természeti helyen kirándulhatsz. Hétévégn például a római parton szedtem kagylóhéjakat.


De, ha minimális kiadást nézem, akkor például múltkor leutaztam Szentendrére. Mivel volt bérletem, így csak a 350 forintos jegyet kellett megvennem, ami a főváros határától volt érvényes. Ott is sétáltam sokat. Például megtaláltam a japán kertet, de a Duna mentén is mentem egy kört. Aztán ott az állatkert, s a Tropicarium is, ahova évente egyszer elmegyek. Minap például annyira jó volt a friss levegőn csatangolni, hogy az okosórám szerint 22,3 km-nyi utat tettem meg.


Persze vannak negatívumok is. A belváros tele van kisebbségivel sokszor, de ha sikerül őket elkerülni, akkor ott vannak az igénytelen emberek meg a háziállataik, akik után nem tudnak takarítani. A villamoson meg általában mindig vannak zenélők, kéregetők, s azok sem a legtisztelet tudóbb réteg. Délután és hétvégén pedig sokszor van tömegnyomor. Megtámadni még nem támadtak meg, s még lopni sem loptak meg. Mondom ezt úgy, hogy átlagos kinézetű, s alkatú vagyok. Ellenben már boltban, tömegközlekedésen volt konfliktusom más emberekkel.

Sok a külföldi látogató, s a látványosabb helyek velük vannak tele. Nagyon sokszor oda kell figyelni, hogy nehogy neked menjenek, vagy el üssenek rollerrel, vagy biciklivel. Utóbbi inkább a futárokra jellemző. És persze ott vannak az ingatlan és az albérlet árak.


Nekem összességében több a pozitívum, mint a negatívum.


35/F

2023. márc. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
66%

Semmi pénzért nem laknék kisebb településen, mint Budapest.


Szeretek itt élni, éltem (Kaposvár) vidéken pár évet, de nekem pokol volt. Ismerjük egymást a szomszédokkal, de csak látásból és ez így van jól. Mindenki a saját dolgaival foglalkozik, nincs az, hogy kurvára ráérnek bámészkodni és pletykálni, mint vidéken. Legalábbis szomszédok között nincs. Nem tudom, milyen állandó zajról beszélsz. Budán élek, zöldövezetben, semmi nem hallatszik be a lakásba. Mondjuk akkor sem hallatszott nagyon, mikor a belvárosban éltem mert rendesen le volt szigetelve a ház.

2023. márc. 23. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%

egyedül eleinte nem a legjobb Pesten élni, és az sem mindegy, hogy fizetsz e albérletet vagy sem, vagy 2-en fizetitek vagy saját lakás.


A munkalehetőség sokkal több, és jobb a pénz is, ugyanazt a munkát végzem Pesten mint amit tőle 30 km-re és kb. dupla annyi pénzért. De abból lejön az albérlet. Mikor volt párom együtt könnyebb volt minden.

Idő volt míg megismerkedtem a körülöttem élőkkel.


Időbe telik míg beilleszkedsz.


Örökké nem maradnék Pesten, de munka miatt nincs igazán más lehetőség, végzettségem az olyan amivel nem tudok kisebb városban elhelyezkedni csak nagyobb komolyabb cégeknél.

2023. márc. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!